Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień w serwisowym impulsy wzrostu z 7 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zmieniłem wentylator na http://sklep.ewmar.com.pl/wentylator-nadmuchowy-rv-13ams - dane na stronie są skopane. moc ma35W /tyle jest na kartce/ natomiast wydajność to 170 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po zmianie wentylatora?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minęło niewiele czasu, myślę iż spoko poradziłby sobie jeszcze mniejszy.muszę na razie dopracować ustawienia wiatru.

uprzedni był RV-12 PK i był za wiele za duży. - 79 W i 270 wydajność. Huragan, jak zszedłem z mocy to nie było sprężania, jak podniosłem moc- to spiek na spieku itp.

Problem może być w sterowniku - pisałem o tym z Pieklorzem - mój ST-48 ma tylko w wyborze RV-12R iciekawe jak sobie z RV 13 AMs poradzi. Serwis jak zwykle mało pomocny/.

 

A tak nawiasem to mały jest wybór małych wentylatorów

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam u siebie tez ekoenergie tylko tą najmniejszą i wentylator rv 13 ams i uważam że jest za duży bo produkuje spieki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w KRS AQUA DUO 15kW mam :

  • podajnik 17-20kW         post-36078-0-40519000-1482254372_thumb.jpg
  • palnik chyba 25kW        post-36078-0-80508700-1482254385_thumb.jpg
Kto to wymyślił ?????????????????  <_<  Kupiłeś to sobie radź.

Jak się okazuje producent idzie na masówkę i do różnych mocy kotłów montuje te same podzespoły – konkretnie dmuchawa. Nie ważne czy 15 czy 25kW - ta sama dmuchawa śle tą samą ilość powietrza. Nie podejrzewam, iż software sterowników pisane są pod konkretne moce piecy. Różnice są tylko w konstrukcji palników polegające na wielkości i ilości nacięć i otworów na koronie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w KRS AQUA DUO 15kW mam :

  •  
  • podajnik 17-20kW         attachicon.gif2.JPG
  • palnik chyba 25kW        attachicon.gif4.JPG
Kto to wymyślił ?????????????????  <_<  Kupiłeś to sobie radź.

Jak się okazuje producent idzie na masówkę i do różnych mocy kotłów montuje te same podzespoły – konkretnie dmuchawa. Nie ważne czy 15 czy 25kW - ta sama dmuchawa śle tą samą ilość powietrza. Nie podejrzewam, iż software sterowników pisane są pod konkretne moce piecy. Różnice są tylko w konstrukcji palników polegające na wielkości i ilości nacięć i otworów na koronie.

 

A spieki zaczynaja sie pojawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak szybko, musi trochę popracować  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zamiast wymiany wentylatora zmienić sposób sterowania nadmuchem
sterownik SPPv2?

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie zmienia to jednak faktu iż wiatr jest o wiele za duży jak i inne podzespoły - pisałem wcześniej

 

a Ty masz doświadczenia w zakresie innych sterowników ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie zamiar wypróbować, serwis techa olał mnie zupełnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie zamiar wypróbować, serwis techa olał mnie zupełnie

napisz coś więcej o serwisie, no i oczywiście jak zmienisz ster to też proszę o relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic to nie da taka konstrukcja palnika że do tylnej czesci bedzie zawsze dochodzić mniej powietrza , po za tym w palniku jest wypiętrzane paliwo nie równomiernie o róznej frakcji (miał od przeciw zwoju) wiec jedyna sensowna praca to i tak trza dmuchnąć . Już bardziej można by było pomyslec o kanałach w palniku co by wiecej skierować na tylną czesc palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł kupowałem razem ze sterownikiem pokojowym, serwis techa obiecał mi wówczas że pracują nad aktualizacją sterownika i będzie podgląd na pokojowym ilości opału w zasobniku i temp rury podajnika i PID dorzucą i w ogóle będzie pięknie

 

po moim ostatnim mailu z zapytaniem co z aktualizacja i funkcjonalnościami zbyli mnie jednym zdaniem, nie zrobimy i spadaj

 

nawet głupiego alarmu temp nie rośnie nie mogę wyłączyć z pokojowego i muszę dymać do piwnicy, każda zmiana mocy kotła to ręczne ustawianie parametrów, chciałem teraz dorzucić sterowanie zaworem 4D i wyszło że muszę jeszcze dołożyć 330 na dodatkowy sterownik

 

nie mam zamiaru w to więcej inwestować, zmieniam na SPPv2 i zobaczymy, dam znać czy to dobry pomysł

przynajmniej będę miał w cenie sterowanie zaworem i internet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej filmik


https://www.youtube.com/watch?v=HrCanE-gXAc&feature=youtu.be
 
 
byłoby super gdyby nie ten potwór z przody, poprawa jest ***, popiół jak widać, piec dochodzi szybko /na dworze 1C/ i potem się odstawia - czasów nie mierzyłem ale podtrzymanie ok. 10-15 min, praca myślę iż podobnie
wieczorem zajrzę znowu i może zmierzę czasy Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bregho

za mocny nadmuch- sporo za mocny 

przy takim nadmuchu przerwa 40 sek lub mniejsza albo nadmuch w dół i ewentualnie korekta w serwisowym jak pisałem na PW

możesz też od strony kosza zakleić pierwsze otwory z górnego rzędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrócę przerwę = zwiększę moc to podtrzymanie dłuższe, a nie o to chodzi.

myślałem iż nadmuch mam za mały, ale jak mówisz ... to rozkaz. wygląd płomienia porównywałem do filmików necie. 

 

co do zaklejania otworów od strony kosza to myślę iż tam jest właśnie najmniej wiatru - po to cegła.rozumiem iż mam przesunąć nadmuch na środek

 

DZIĘKI WLK  :)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedlem juz z 24% nsdmuchu do 20% i szczerze jest ok. Dymienia na razie nie zauważyłem

Przypomnę ustawienia 5/46/20% zadana 67, CO 50, podl 31, CWU 50

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalafiory potrafią się tworzyc po kilkudziesieciu godzinach od istotnych zmian w ustawieniach.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem już z 24% nadmuchu do obecnych 12% i gdyby nie porywisty wiatr to napisałbym coś więcej.

Poprawa jest, co prawda pojawiają się kalafiory i martwi mnie spadek temp.spalin poniżej 100C ale poczekamy. Dymienia na razie nie zauważyłem

 

Przypomnę ustawienia 5/46/12% serwis 15-50 zadana 67, CO 50, podl 31, CWU 50 

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wygląda następująco

  1. link do początku zabawy po zmianie went     https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/page-82?do=findComment&comment=282966
  2. z ustawień 5/46/24% serwis 15-50, zadana piec 67, CO 50, podł. 31
  3. obecnie   5/46/12% serwis 17-50, zadana piec 67, CO 50, podł. 31
  4. poniżej foty i fimiki

po świętach wyglądało tak    post-36078-0-77038000-1482942169_thumb.jpg          post-36078-0-41051500-1482942191_thumb.jpg

 

i filmik z wczoraj      

 

 

a dziś wyglądało tak po dalszym obniżaniu nadmuch     post-36078-0-54922200-1482942208_thumb.jpg      post-36078-0-99792600-1482942225_thumb.jpg

i filmik z dzisiaj      

 

 

nie wiem jak bardzo jeszcze mogę obniżyć nadmuch -temp. spalin niska, ale też spieki blokują płomień - ale skoro spieka to pewnie jeszcze za mocno

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już myślałem że u tylko u mnie mocno spieka, ale u mnie znacznie mniejszy nadmuch i praktycznie bez zmian ile bym nie ustawił

myślę że bez zabawy z przeciwzwojem nic się nie zwojuje

u mnie miele na mąkę po jednej stronie palnika i później nierówno się spala, tam gdzie zmielone spieka w wielkie bryły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć coś dla porównania

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik po czterech dniach bez czyszczenia, sypie glutami z lewej strony, z prawej też trochę spieka ale bez porównania mniej

post-48118-0-28057300-1482950839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grum

no to witaj w klubie  :(

a próbowałeś jakieś patenty i co się ewentualnie sprawdziło?

 

sprawdzałeś może czy masz otwory dosuszające 

https://esterownik.pl/forum/posty,3148/temperatura-podajnika-?m=103656#103656

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.