Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły z podajnikiem


kornik208

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kocioł musi  mieć 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie kotłów <5klasy, szczególnie w woj. gdzie sa ustawy antysmogowe

Chodzą kontrole ze straży miejskiej i dają naklejeczki i sobie w notatnikach zapisują..

wymiana do.... a tak jak 5klasa, to naklejki brak i święty spokój....

oprócz kotła kontrola dotyczy spalanego opału, użytkownik proszony jest o papiery od węgla (od 1stycznia 2019 każdy sprzedawca węgla ma obowiązek dać papiery co sprzedał....)

 

U nas na stare kotły zasypowe lub starsze podajniki z rusztem naklejane jest coś takiego

received_1064517900399494.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kornik208 napisał:

Witam poproszę o poradę chciałbym kupić kocioł z podajnikiem 140m2 do ogrzania pytanie czy 12kw wystarczy do tej pow, i jaką markę pieca polecacie górna półka odpada  dom ocieplony grzejniki tradycyjne bez podłogowki pozdrawiam 

zależy jaki piec bo z kilowatami w nich to jest różnie. do jakiej sumy chcesz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Co do mocy to ja mam Zębca 10kw i ogrzewa 160m2 od miesiąca przy średniej mocy od 4 do 6kw , wiekszego zapotrzebowania nie zanotowałem ale mrozy największe tylko minus 12 były , ale myślę że to bez problemu by wystarczyło do minus 30 . więc na taką pow jaką ma autor nie kupiłbym wiecej jak 12 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Podajnikowiec Zębiec , palę od maja dopiero nim ale z obserwacji wychodzi że więcej jak dwie tony nie da rady spalić , bo od końca września spalałem jakies 600kg śmiesznego ekogroszku pozostałości po zasypowcu i dopiero od początku grudnia ubieram z kupki 2 ton kupionych i dopiero kilka zasypów poszło a jeden zasyp u mnie to ok 60kg ekogrochu na maxa 70 które starcza od 4 do 6 dni zależne od temp na zewnętrz , jesienią szło ok 8kg/doba teraz idzie ok 15kg/doba na maxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że masz dobrze docieplony dom. bo ja mam podobny metraż i w tamtym roku spaliłem 2,7 t tylko jeszcze mam 80 metrów piwnicy bez grzejników same rurki. więc chyba na tym forum nikt Cię nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold palisz ciągle czy w strefach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.