Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale już pisałem o tym kilka postów wyżej mimo że ten sam węgiel nawet ten sam worek i frakcja będzie inna i dla tego tak się dzieję i nie ma na to wpływu i nie oczekujcie cudow od sterownika !!!!!!

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

KamilCK, dla uściślenia: przyczyną błędnego naliczania spalania całkowitego jest błędnie działający licznik czasu pracy ślimaka

 i nie jest to związane z frakcją węgla.

 

Nie lubię być gołosłownym, więc zamieszczam zrzuty ekranu, aby każdy mógł sobie porównać.

Proszę porównać czasy pracy ślimaka w czuwaniu, to są te najniższe wartości na każdej karcie informacji.

Wartości czuwania mam ustawione takie, jak widać, więc od razu rzuca się w oczy różnica we wskazaniach.

 

post-70418-0-96589100-1509778395_thumb.jpg

 

post-70418-0-47941900-1509778399_thumb.jpg

 

post-70418-0-23058200-1509778402_thumb.jpg

 

post-70418-0-21569400-1509778405_thumb.jpg

 

post-70418-0-88266900-1509778459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w wersjach 2.03 i niżej bo ma już wersję 2.07 jak dobrze pamiętam i miałem dwa różne ekogroszki jeden z Francją idealna praktycznie zero podziarna A drugi który miał koło 10%20% podziarna i przy tym co miał zero za każdym razem liczy mi idealnie A na tym gorszym co zaspy jest inna wartość spalonego opału tak więc coś w tym też jest

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam oddzielny licznik podłączony do sterownika który zlicza czas pracy podajnika a że wiem jaką ilość węgla podaje podajnik w jednostce czasu także mogę wyliczyć np spalanie dobowe. Powiem tylko tyle że ten licznik również nie wylicza poprawnych wartości. Nigdy nie było tak że wsypane 25kg licznik zliczył jako 25kg z tego co pamietam max różnica była +/- 2kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayan zimno w tym twoim domu 16,8 st no i wlasnie tak sterownik walczy jak wysysa się z kotła woda dla cwu.Tu u kolegi widać to wyraźnie trzeba by to poprawić, uważam ze pompa kotlowa i sprzęgło .

Cpip2 gdzie zamontowany czujnik kotła pokaz .

U mnie tak jedzieattachicon.gifIMG_1506.JPGattachicon.gifIMG_1505.JPGattachicon.gifIMG_1503.JPG

Witam serdecznie pada tutaj słowo o sprzęgle i pompie kotłowej ,noszę sie z zamiarem przeróbki swojej instalacji właśnie o wstawienie sprzęgła a dokładnie sprzęgło rozdzielacza takie jak ma klaudiusz. Pytam bo już zgłupiałem posiadam teraz zawór 4d i pompę kotłową na powrocie z zaworu dom nowy 140m2 kocioł 15kw pół na pół grzejniki z podłogówką przy pracującej pompie czały czas różnica 2st miedzy zasilaniem a powrotem spalanie 17kg/doba przy wyłączonej pompie różnica 20st. spalanie 13kg/doba. Chodzi o to czy po założeniu sprzęgła ochronie kocioł ale zapłacę to spalaniem czy przy 4d i pompie kotłowej to takie anomalie wychodzą, a przy sprzęgle to troszkę inaczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niska temperatura jest w piwnicy, w pomieszczeniu nieogrzewanym obok kotła. W domu jest 20-22C ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono Skzp moje testy tramwaja . Wnioski . Puściłem pompę Cwu na stałe no i oczywiście pompa kotlowa kręci cały czas. Jak instalacja się ustabilizowała No powiedzmy czemu bo na C.O cały czas stała temp. szła 26 st . zawór 3 d odłączony elektrycznie od sterownika , by sobie udowodnić ze te jerzdzenie nim nie jest z inst. Dużo czasu poświęciłem na podglad układu. Na zdjęciach widać małe szpilki co wyczynia sterownik jako zakłócenie jego pracy może to nie jest istotne w wielu układach , ale dlaczego tak się dzieje . Na zdjęciu widać również jak podniosłem temp.na dom coś koło się ustabilizowało na 28,5 st.i pompa załączona u trybie czasowymi i termostat 56 st.

Sterownik robi trochę nadprodukcje energi wszedł w temp. 58,5 ale spalanie mamy na poziomie 0,3 kg/h tu jest ok i tak pójdzie godzinę i się odstawi ja wole żeby szadl cały czas by nie musiał chodzić wyżej niż cza z ta modulacja .

TUTAJ PROZBA DO T O M K A ŻEBY ZROBIĆ MAX CZAS PRZEKROCZENIA TEMP. NAWET ILE SIĘ DA.

czyli zrobić drugi Tajner co można by ustawić wartości godzinowe i tak by byle np. Ze mamy ust. 1,45 minut. Może by to bardziej spowodowało by inst. No piec chodził na mod. 10 % .

Takie mam spostrzeżenia .post-1379-0-66525400-1509869288_thumb.jpgpost-1379-0-53144300-1509869299_thumb.jpgpost-1379-0-62795300-1509869310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z przed chwilipost-1379-0-23752900-1509869620_thumb.jpgpost-1379-0-63601500-1509869645_thumb.jpgpost-1379-0-06442600-1509869659_thumb.jpgpost-1379-0-14743500-1509869670_thumb.jpg

TAK TO POWINNO CHODZIĆ CAŁY CZAS KAŻDE CHUSTNIECIE MODULACJI POWODUJE WYŻSZE SPALANIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć moc i dobierz powietrze, może to pomoże. Ja mam palnik o mocy 20 KW, a ustawiłem na 16 KW. Pompa CWU włączona na stałe. Wykres mam taki  

post-65935-0-01695800-1509884565_thumb.jpg

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ponad miesiąca walczę z ustawieniami na starowniku timel skzp-02. Wogle nie potrafie sobie poradzić. Spala mi bardzo dużo ekogroszku i bardzo słabo.

 

Temp na piecu 50st

Pompki co od 35st

kocioł 16kw

potencjał podajnika 15kg (sprawdzony bardzo dokładnie)

modulacja 5%-100%

powietrze 5%-65%

 

Piec pobiera mi za dużo ekogroszku, jest niespalony.

 

Po kolei zwiększałem kaloryczność ekogroszku, zmniejszyłem moc pieca na 15kw, ustawiłem korekte ekogroszku na -30% i tak jest bardzo słabo.

 

Piec ma za mało mocy, nie potrafi wygrzać do 50st i cały czas pracuje na 100%.

 

Jeżeli dam mu więcej ekogroszku uzyska temp 50st bedzie pracował z niższą mocą ale będzie bardzo dużo nie dopalonego ekogroszku. Wydaje mi się że to nietylko kwestia dmuchawy bo nie są to jakieś drobne ilości niedopalonego węgla-jest go bardzo dużo.

 

Mam więc sytuację ze piec nie uzyskuje temp na piecu albo dużo niespalonego węgla. 

 

Macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?

 

Oglądałem róze screeny na tym forum z pracy pieców. Naprawdę można to tak ustawić zeby piec pracował ok30% swojej mocy i dopalał ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki palnik i jakiej mocy?

Jaka dmuchawa?

Jaki węgiel?

 

Według tego co piszesz, to prawdopodobnie za niska wartość powietrza minimalnego.

Podaj powyższe dane

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnij retorte. typowe objawy braku powietrza na palniku. tez tak mialem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wiesz. Przepraszam. Chodzi o to ze musisz zdjac korone palnika i wkleic ja na sylikon kominkowy 1500 st. Wtedy powietrze bedzie szlo na palnik a nie na boki.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.