Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4160 odpowiedzi w tym temacie

#4161 OFFLINE   Jockey

Jockey

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano wczoraj, 14:22

Witam kolegów chciał bym się odnieść do tej wypowiedzi ,w moich testach i obliczeniach wyszło że mój kocioł spala 2,2 kg na dobę ale tylko aby po prostu żył nie ogrzewa nic żadnej instalacji bardzo małe straty cieplne na kotłownie pracuje pompa kotłowa i sprzęgło i dlatego uważam że wasze spalania nie są jakieś ogromne i spalanie około 4 kg uznał bym za dobre .

Jeśli przeanalizujemy wypowiedzi że po zmianie oprogramowania spalanie wzrosło a pan Tomek pisze że nie zmienił się algorytm i sterownik nie ma wpływu na ten wzrost postanowiłem w jakiś sposób to sprawdzić ,no i test trwał 48 godzin i po pierwszej dobie na nowym sofcie nic się nie zmieniło 2,2 kg .

W drugim dniu kocioł pracował na tych samych nastawach ale postanowiłem uchylić drzwiczki z popielnika gdzieś juz czytałem i tak mi na myśl to przyszło po 24 godzinach spalanie wyszło 1,9 kg na dobę ,więc można stwierdzić że warunki pogodowe ciśnienie atmosferyczne mają wpływ na jakość spalania a co z tym idzie na ilość spalonego paliwa .

Wiem że żadnego wynalazku nie odkryłem ale chciałem się tą informacją z wami podzielić i może i wam to pomoże w zmniejszeniu spalania .

Co do autora tych zdjęć mogę tylko podpowiedzieć że jeśli masz takie tłustawe sadze które się kleją w takie gluty to zmniejsz trochę paliwo nie potencjałem tylko wielkością kopczyka na minus .

Osobiście nie spotkałem się z potencjałem 32 kg można wiedzieć jaki masz palnik ?

Palnik Elgomax 19 KW żeliwny.

Mam motoreduktor z przekładnią hipoidalną i energooszczędnym silnikiem 0,03KW.

Daje on prędkość obrotową na wyjściu=2,2 /min

Zwykłe przekładnie ślimakowe mają prędkość obrotową na wyjściu średnio 1,1 -1,2/min

Tak więc podajnik ze zwykłą przekładnią ślimakową mający potencjał  ok. 16 kg/h, to z przekładnią hipoidalną będzie miał ok 32 kg/h.

Potencjałem nic nie zmieniam, bo jest jaki jest i inny nie będzie.

W międzyczasie wgrałem soft 1.94 i spalanie dokładnie takie samo jak na 1.86

Nie mam pojęcia dlaczego na 2.02 wychodziło więcej.

Jak powiedziałem, gdy opróżnię zasobnik, to zrobię rzeczywisty pomiar spalonego opału i porównam go z tym to pokazuje  wskazanie zużycia na sofcie 2.02.

W kotle mam sucho, tylko pył. Te maleńkie kulki to efekt pracy z niskim powietrzem na małej mocy, ale nie były tłuste. Dostał teraz więcej powietrza, to śladu po tym nie ma.

Mam dmuchawę WPA-07, więc powietrze minimalne zaczyna się teraz u mnie od 35%.

Start tej dmuchawy rozpoczyna się od nastawy 17%. Przy niższych wartościach w ogóle nie rusza.

@Klaudiusz dzięki za zainteresowanie.

• 0