Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz tam potęga... trochę się poczytało, pokombinowało i coś z tego wyszło.

Jednak to co robię teraz to wcale nie jest szczyt moich możliwości, wiele jeszcze idzie poprawić jednak w cenie jaką mam teraz już więcej nie jestem w stanie tam wcisnąć albowiem.... zresztą co bardziej wymagający klienci zlecają odrębny projekt gdzie można poszaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez popielnik a ściśle mówiąc z 1/4 popielnika mam zamiar podawać powietrze dodatkowe które bedzie przechodzić przez tylną ściane ze szamotu.(ale to dopiero zrobie)

natomiast powietrze wtórne idzie przez klapkę za pośrednictwem profila 5x3 na którym jest żeliwny deflektor prosto w środek zasypu oraz wychodzi z pod ekranu drzwiczek zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie tylko ja mam takie hobby

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie tylko ja mam takie hobby

 

pozdrawiam RedEd

 

To nie jest hobby to walka o przetrwanie w mroźne zimowe dni :D

 

To tak jak walka o ogień. :P

 

A hobby to np ja mam zbieranie grzybów - nie stresuje, pozwala odpocząć, czasem z tego jest coś pożytecznego.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że jednak hobby bo bez szamotu i palnika też bym miał ciepło i też bym okna nie otwierał bo jak nie mój dym bym poczuł to z okolicznych kociołków :D

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jest ze stratą kominową ,kiedy możemy powiedziec że ona wystepuje?

domyslam się że ciepło ma iść na wymienniki a nie w komin ale pewnych spraw w tym temacie nie przeskoczymy (podleczamy zawirowaczami itp.)

jaka temp. czopucha jest odpowiednia aby nie było to stratą kominową.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, a nawet nie wolno wszystkiego zatrzymać. Ja pale tak że w komin idzie ok 160* , jednak w moim przypadku komin przebiega przez środek budynku i na poddaszu (użytkowym) ma w dotyku ok 40-50*C i grzeje korytarz więc działa jak piec akumulacyjny dlatego też zwisa mi taka strata.

Moim zdaniem najważniejsza jest temp na wyjściu z komina która powinna oscylować w granicach 60*C w przeciwnym wypadku będzie się kondensowała w nim para wodna i szybko zajdzie sadzą szklistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, a nawet nie wolno wszystkiego zatrzymać. Ja pale tak że w komin idzie ok 160* , jednak w moim przypadku komin przebiega przez środek budynku i na poddaszu (użytkowym) ma w dotyku ok 40-50*C i grzeje korytarz więc działa jak piec akumulacyjny dlatego też zwisa mi taka strata.

Moim zdaniem najważniejsza jest temp na wyjściu z komina która powinna oscylować w granicach 60*C w przeciwnym wypadku będzie się kondensowała w nim para wodna i szybko zajdzie sadzą szklistą

 

jak byś miał ceramiczny w tym poddaszu i korytarzu to by ciepelko dawało. ;)

 

to już jestem spokojny bo myślalem że będe musiał coś kombinować w wymiennikach.

abym na kotle miał 60stC to na czopuchu musi oscylować 150-160stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał ceramiczny w tym poddaszu i korytarzu to by ciepelko dawało. ;)

 

to już jestem spokojny bo myślalem że będe musiał coś kombinować w wymiennikach.

abym na kotle miał 60stC to na czopuchu musi oscylować 150-160stC.

Ja mam komin cegielniany;) gdzie cegły jeszcze formowały dziewice na swoich udach :) toteż grzeje jak diabli na samą myśl.

Temperatura spalin zawsze rozkłada się warstwowo i powinno się brać pomiar ze środka strugi gdzie jest najwyższa.

Jeżeli chcesz więcej wycisnąć z wymiennika to musisz maksymalnie przyśpieszyć spaliny (zapomnij o przepustnicy czopucha) i wstaw im jakieś grabie w światło kanału które sprawią że przepływ będzie bardziej turbulentny czyli spaliny będą stale się mieszały

 

Moc nominalna kotłów z reguły wypada w 150-160*C na wyjściu i niema w tym nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG widziałem te Twoje płytki szamotowe. Nie będę się Ci nic doradzał, bo widzę, że na pewno do lepszych rezultatów sam dojdziesz.

 

Taką strugę spalin w wymienniku kotła bardzo ładnie obserwuje się lekko ją zadymiając i podświetlając ją (należy dobrać odpowiedni kąt) jakimś źródłem światła typu LED.

Oczywiście pisząc o lekkim zadymieniu, miałem na myśli tych co już opanowali spalanie bezdymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek nowego KDS-MINI 9kW kocioł ma zmieniony kształt dopalacza z krótkim obiegiem od dołu (na zdjęci tego el. chyba nie widać) Jak się będzie sprawował? hmm chyba nie gorzej niż starsze KDS, wyeliminowałem tu jedną wadę a czy nie nastręczyłem innych to czas pokaże.

Fotki robiłem w deszczu bo leje u nas już 2 dni dlatego tez są nie najlepszej jakości

Kocioł z wężownica pod układ zamknięty

Na czwartym zdjęciu brakuje klapki którą dorabiałem na 5min przed kurierem :) Jest to otwór rewizyjny do podglądu spalania a PW jest podawane od spodu klapką obok klapki miarkownika

Na ostatnim zdięciu widoczny jest ruszt którego normalnie nie widać albowiem pod pierwszą grodzią jest jeszcze jedna prostka która reguluje gardziel palnika i którą to wsadziłem dopiero po zrobieniu zdięć

 

post-13940-0-67590000-1354223157_thumb.jpg post-13940-0-67584900-1354223159_thumb.jpg post-13940-0-87481800-1354223160_thumb.jpg

 

post-13940-0-78174600-1354223162_thumb.jpg post-13940-0-82936400-1354223163_thumb.jpg post-13940-0-79408100-1354223165_thumb.jpg

 

post-13940-0-66692700-1354223167_thumb.jpg post-13940-0-73479100-1354223168_thumb.jpg post-13940-0-04712500-1354223190_thumb.jpg

 

post-13940-0-35407400-1354223191_thumb.jpg post-13940-0-78359900-1354223192_thumb.jpg post-13940-0-11384500-1354223194_thumb.jpg

 

post-13940-0-74538700-1354223195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient wybierał kolor ale nie powiem ze i mi przypadł do gustu (jest taki...no wiesz jaki :) )

 

Wężownica obejmuje bok prawy, lewy i tył :) także moment tego bobasa wychłodzi albowiem wcisnąłem tam 4mb karbo DIN20 ANSI 304L

Kociołek ma wymiary w/s/g 920/42/60 bez el. wystających z czopuchem będzie 65-67cm (kto to mierzy :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla nowego budownictwa to podoła ok 130-140m2 (często na takim metrażu OZC oscyluje w okolicach 8-9kW/h (wiadomo zależy też od instalacji i umiejętności palacza)

Na dobrą sprawę to nie wiem do jakiego metrażu idzie, wiem tylko że klient (użytkownik forum ale nie chcę zdradzać co by miał spokojne święta ;) ) wspominał o takiej mocy z wyliczeń zużycia gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.