Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że tak

ale jak byś zainwestował w analizator spalin (ale dobry) i na podstawie tego budował kotły to nie ukrywam chyba byś był

pierwszym człowiekiem w PL co takie rzeczy robi i na pewno było by to przyszłościowe ponieważ kiedyś się za to wezmą.

do aut już dawno wprowadzili normy spalin a o domkach ,przecież każdy z nas gdzieś mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kotły maja certyfikaty bezpieczeństwa ekologicznego :) i to prawie każdy a kopcą jak lokomotywa z Brzechwy

 

robione przez idiotów co nie maja pojecia o chemii i fizyki bo jak by mieli to w życiu nie zobaczylibyśmy aktywnych w kopcenie kominów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest oprogramowanie, które liczy te wartości dla gazu, oleju lub pelletu dla węgla raczej nie potrafi.

Sam sprzęt to wskaźnik liniowy napięcia ze wzmacniaczem + przetwornik 0/1 do zapisu na komputerze,

Kiedyś bez oprogramowania to kosztowało ok 120zł, teraz wiadomo.

 

Sposób liczenia wyników dla pelletu jest innym temacie wraz wykresem post #1 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12544-recyrkulacja-spalin-w-kotle/

Tutaj sam wykres.

post-18578-0-77205300-1356724606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem :) i nawet zrobiłem

post-13940-0-34060600-1356713269_thumb.jpg otwór (na zdięciu jeszcze bez klapki) służy do podglądu płomienia a PW podawane przez tą małą klapkę pod palnik

A w bardziej rozbudowanych KDS-ach tych nowych rewizja płomienia za szkłem u góry na klapie

A przy okazji KDS-MAX 25kW w wersji umożliwiającej spalanie drewna wraz z wyciągiem spalin

post-13940-0-32685800-1356713597_thumb.jpg post-13940-0-18762900-1356713598_thumb.jpg post-13940-0-05102700-1356713599_thumb.jpg

Oficjalna odsłona w marcu 2013 ;)

 

Czy podasz jaka będzie cena tego cudeńka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robione przez idiotów co nie maja pojecia o chemii i fizyki bo jak by mieli to w życiu nie zobaczylibyśmy aktywnych w kopcenie kominów

 

ZUG nie przesadzajmy ;) Ale prawdą jest że kotły badane są w warunkach laboratoryjnych co nijak się ma do 'zwyczajowego" użytkowania, pod uwagę brane sa parametry na które zwykły użytkownik w ogóle nie zwraca uwagi np zawartość lotnych popiołów w spalinach a które to łatwo wyeliminować poprzez zastosowanie cyklonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przemku to że musimy wdychać te świństwa z kopcących kominów to już jest przesada co jednoczesnym faktem że winni są pseudo konstruktorzy bo zwykły użytkownik się na tym nie musi znać ale to powinno być pilnowane jak jest w autach to byłby porządek bo takim autem to na ulice byśmy nie wyjechali jak miał by takie toksyny z rury walić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ale ja nie piszę o jakimś idealnym paleniu bo to przecież paliwo stałe które jest ciężkim paliwem aby go czysto spalić ale prawda jest taka że laskę na to położyli bo do tego czasu to już by pseudo fachowcy coś wymyślili aby onkologię i cmentarze tak nie były zaludnione przez głupotę ludzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jak można poprawic dolapanie sadzy w górniaku pomimo komina 8m fi 200 przy kotle i ładowaniu bufora grzeje na 90* mam mnustwo sadzy w wymienikum i dosyć niską temperaturę na czopuchu ok 100* .

 

Nie mogę go rozbujać go na weglu natomiast na drewnie temperatura dochodzi bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperymenty z powietrzem, na drewnie więcej go dostaje się między ułożonym opałem do strefy spalania no i oczywiście palimy od góry

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jak można poprawic dolapanie sadzy w górniaku pomimo komina 8m fi 200 przy kotle i ładowaniu bufora grzeje na 90* mam mnustwo sadzy w wymienikum i dosyć niską temperaturę na czopuchu ok 100* .

 

Nie mogę go rozbujać go na weglu natomiast na drewnie temperatura dochodzi bardzo szybko.

 

jak nie masz dmuchawy to podaj lekko powietrze wtórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!!

...oczywiście tylko Was obserwuja i podziwiam :-), przemek niezłe cacuszka robisz., ale

..trzy słowa odnośnie pid-a od boleckiego, ja mam z ceramikiem i jestem bardzo zadowolony - to kombajn o potężnych możliwościach. Można go ustawić tak aby symulował miarkownik - wachnięcia i wolne dochodzenie do zadanej lub tak jak ja mam - że temperatura praktycznie nie drgnie od zasypu do zasypu - wachnięcia to +/- 1 stopien od zadanej

 

ps...szybka do podglądu ??, a nie lepiej sam wziernik?? = jak będzie wyglądac sprawa czyszczenia szybki ?

 

 

pozdrawiam serdecznie :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperymenty z powietrzem, na drewnie więcej go dostaje się między ułożonym opałem do strefy spalania no i oczywiście palimy od góry

 

pozdrawiam RedEd

 

Oczywiście pale od góry

 

 

jak nie masz dmuchawy to podaj lekko powietrze wtórne.

 

Pdawanie powietrza PW nic nie daje kocioł dlalej kiepsko dochodzi do wysokich temeratur,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakiś by-pass pomiędzy zasilaniem a powrotem, ja mam 36m2 podłogówki (na razie bez mieszacza poprostu zasilanie podłogówki to powrót z grzejników na pietrze) i też ciężko było mi "ruszyć" instalacje. Zrobiłem sobie taki prosty by-pass : za pompą wpiąłem w pion rurkę pex16 którą połączyłem z pionem powrotnym tuż przy kotle i dałem zawór grzybek dzięki czemu mogę sterować temp. powrotu. Tym prostym i tanim sposobem pozbyłem się dwóch problemów na raz albowiem kocioł bardzo szybko się nagrzewa i nie mam zimnego powrotu.

Oczywiście to taka partyzantka ale na czas remontu musi wystarczyć (w planie zupełnie nowa kotłownia) podobne efekty uzyskasz stosując zawór 3D termostatyczny który zadba o priorytet ochrony kotła a tym samym szybszego jego nagrzania i szybszego przekazywania ciepła do bufora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam cię że w czopuchu masz o wiele wiekszą temp. niż pokazuję

ten termometr ,ponieważ też go posiadam i oprocz tego mam sondę w czopuchu

z termometrem i to są całkiem inne wartości.

 

nie wiem jaką metodą palisz w tym GS ale coś z tym napowietrzaniem jest lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.