Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Q Pellet Duo 35 Kw


rychtech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. znajomy u którego wykonywałem instalacje wacha sie nad wstawieniem kotla Heiztechnik Q Pellet Duo 35 kW

w sumie sam nie jestem przekonany czy kocioł naprawdę jest taki oszczedny poprzez wygaszenie się paleniska po osiągnięciu zadanej mu temp., czy tak naprawdę zapalarka (GRZAŁKA) do ponownego rozpalenia potrzebuje sporej mocy elektrycznej i ile peletu przy tym zużyje. Chcialbzum poznac wszystkie wadz i zalety tego pieca w google nie ma zbyt dużo na jego temat . To będzie oj pierwszy piec tego typu wiec wole ogarnąć co nieco niż świeci oczami :lol: wiec prosze o pomoc w tym temacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sprawie doboru i spraw związanych z obsługą skontaktuj się telefonicznie z doradcą technicznym producenta kotła.

Co do zapalarki to jest ona przydatna zwłaszcza latem czy przy małych rozbiorach ciepła bo kocioł nie musi chodzić w trybie podtrzymania i się nie przegrzewa.

Ponadto grzałka wcale nie jest taka duża i nie pracuje godzinami tylko około 4 minuty.

Ponadto kocioł ma modulację mocy dzięki czemu rzadko wyłącza się i poprzez to nie rozpala się zbyt często. Poniżej podaję telefon do konsultanta technicznego.

Tel. 664784500

 

Pozdrawiam

 

Serwis Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Was

zwracam sie z zapytaniem prośba o rade jak ustawić piec Heniztechnik q pellet duo 15, bedzie to mój pierwszy sezon grzewczy i dodam że jestem zielony w tej sprawie , ale wydaje mi się iż od 1 października 2/4 tony peletu to troszkę za dużo, co prawda do jest nowy- ocieplony ale temperatura jesxt ustawiona na 19 st prosze o poradę i pomoc w ustawieniu tego cacka

pozdrawiam Andrzej e-mail: [email protected]

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli kupiłeś kocioł niedawno to jest szansa, że możesz posiadać funkcję Fuzzy Logic, poprzez którą kocioł sam dostosowuje się do zapotrzebowania ciepła jak i jakości pelletu.

W sprawie ustawień musisz skontaktować się z serwisem technicznym heiztechnika, gdyż w trakcie rozmowy można przekazać więcej informacji.

Co do zużycia to licz się z tym, że w pierwszym roku użytkowania nowego domu spalisz nawet dwukorotnie więcej ze względu na konieczność odparowania wilgoci. Wiem bo też miałem z tym problem. Prywatnie jestem posiadaczem pelletówki 15 kW i na dom około 200 m spalam w tej chwili około 15 - 20 kg/dobę.

Dla użytkowników nie posiadających funkcji Fuzzy Logic poniżej podam nastawy dla modulacji mocy (u mnie się sprawdza). Jednakże do nastaw mocy należy podchodzić z rezerwą, zwłaszcza do mocy nadmuchu gdyż każdy z nas ma inny komin a i paliwo często bywa różne.

 

USTAWIENIA SERWISOWE / USTAWIENIA KOTŁA / MODULACJA MOCY

1) nadmuch 100% - 31%

2) praca 100% - 5 sek

3) przerwa 100% - 6 sek

4) histereza 50 % - 10 stopni

5) nadmuch 50% - 27%

6) praca 50% - 5 sek

7) przerwa 50% - 14 sek

8) histereza 30 % - 5 stopni

9) nadmuch 30% - 25%

10) praca 30% - 5 sek

11) przerwa 30% - 22 sek

12) histereza kotła - 20 stopni

 

oprócz tego trzeba pamiętać o ustawieniu detekcji:

USTAWIENIA SERWISOWE / USTAWIENIA KOTŁA / ROZPALANIE

 

detekcja - 30

 

i o maksymalnej temperaturze podajnika:

USTAWIENIA SERWISOWE / USTAWIENIA KOTŁA

 

maks. temp. podajnika - 80 stopni

 

Jako ostatnią rzecz o której należy pamiętać to czyszczenie palnika.

Często zdarza się, że jakość paliwa jest różna i w palniku może pojawić się szlaka. W takim przypadku podczas postoju kotła trzeba oczyścić palnik ze szlaki. W zależności od jakości pelletu od jednego razu w tygodniu do kilku miesięcy. Nie trzeba się tego obawiać gdyż przy zabrudzonym palniku nic się nie stanie jedynie kocioł będzie miał problem z rozpaleniem. Nic się nie uszkodzi.

 

W razie pytań zapraszam na konsultacje telefoniczne.

 

Z poważaniem

 

Serwis Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

grzałka w palniku na pelety to żadna nowość- praktycznie każdy palnik na pelety - czy Cichewicza czy Defro to ma. Niestety na pewno żywotność grzałek to max 2 sezony grzewcze i trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WITAM w dniu dzisiejszym odpaliłem piec heiztechnika duo pelet, posiadam nowo wybudowany dom który ma 160 m 2 ogrzewanie podłogowe plus 2 grzejniki w garażu i po jednym w łazience , proszę cię kolego abyś napisał jakie najlepsze parametry ustawić na sterowniku gdyż jest to moj pierwszy piec w życiu i nie chciałbym niepotrzebnie spalić dużej ilości peletu w sezonie wiedząc już że podczas pierwszego sezonu po wybudowaniu domu to normalka .Drugi problem : z górnej części pieca między pokrywą górną pieca a pierwszą komorą i przez małe otwory wydobywa się dym , serwisant stwierdził telefonicznie że to prawdopodobnie wypala się farba nie do końca jestem przekonany , ciekawe jak bedzie jutro ? I jeszcze jedno pytanie starczy mi na sezon 2 tony peletu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego, prawdopodobnie posiadasz kocioł z automatyką z programem Fuzzy Logic. Jeśli tak to wybierz w "Menu Głównym" "Tryb regulacji" FUZZY LOGIC i kocioł sam powinien dopasować się z mocą do zapotrzebowania ciepła.

Jeśli nie posiadasz takiego programu to wpisz w modulację mocy dane które poleca mój kolega pod loginem "doświadczony" i powinno hulać (on ma taki kocioł więc ma to sprawdzone)

Wydaje mi się że i tak musisz zadzwonić do serwisu (czyli do mnie) abym mógł udzielić Ci wskazówek co do zmiany dwóch mało istotnych ale ważnych parametrów.

Telefony są dostępne na naszej stronie.

Jedna bardzo istotna rzecz, jeśli jest to twój pierwszy rok grzewczy w nowo wybudowanym domu to licz się ze sporym zużyciem paliwa, ale to ma się do wszystkich innych kotłów.

 

Pozdrawiam

Serwis Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdziłem i mam ustawione właśnie fuzy logic . Po nocy dziś rano temp w domu wynosiła 21 stp. Ale... od wczoraj od godz. 14 czyli piątek do dnia dzisiejszego czyli sobota do godz. 20.00 poszło 7 worków peletu masakra normalnie . od godz 10 ustawiłem temp. na piecu na 50 stp. a od wczoraj było na 70 stp. Zastanawia mnie też to czemu ten podajnik podaje średnio co 7 sek. nie za często ? może dlatego tyle spalił peletu ! Proszę cię kolego o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego, kocioł podaje tyle paliwa aby po jego spaleniu uzyskać taką ilość energii cieplnej, która zostaje rozebrana przez instalację grzewczą.

Nie ma innej drogi wydostania się paliwa poza system jak tylko w postaci gorącej wody, niespalonego pelletu lub wysokiej temp. spalin.

Podejrzewam, że twój dom jest nowym, wilgotnym i wyziębionym co powoduje zwiększone zużycie paliwa. Na każde 4,5 kW mocy kotła (kaloryczność pelletu po uwzględnieniu sprawności wynosi około 4,5 kW/h) możemy zużyć maksymalnie 24 kg na dobę. Jeżeli masz kocioł 15 kW to prawdopodobnie możesz spalić nawet 75 kg na dobę.

Z tego co kojarzę to rozmawialiśmy razem w piątek wieczorem telefonicznie i prawdą jest że uruchamiasz kocioł w nowym budynku więc nie dziw się co do zużycia.

Co do pytania o dwie tony pelletu na sezon to jest to chyba pytanie retoryczne. Zakładając że sezon grzewczy trwa od początku października do końca kwietnia to wychodzi około 210 dni, czyli około 10 kg na dobę czyli 0,4 kg na godzinę co dałoby ciepła w ilości około 1,8 kW, znaczy jeden większy grzejnik....

A tak na marginesie był to twój pierwszy dzień ogrzewania i podniosłeś temperaturę z ujemnej jaka jest na dworze do 21 st, uważam że to rewelacja jak dla takiego kotła a zużycie paliwa nie powinno wprawiać cię w osłupienie.

 

Pozdrawiam

Serwis heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

do poprawnego działania pieca i zminimalizowania poboru paliwa w instalacji niezbędne są : termostat najlepiej cyfrowy; zawór 3 lub 4 drożny do tego siłownik elektryczny no i oczywiście termostat pogodowy dołączony do sterownika plum 750p . w ten sposób zaoszczędzimy na paliwie w prosty sposób po osiągnięciu temp termostat pokojowy zbija krzywą wyliczoną przez ter. pogodowy i automatycznie następuje zamykanie siłownika na zaworze mieszającym i instalacja co zasilana jest podmieszaniem powrotu z zasilaniem piec nie traci ciepła i szybciej osiąga zadaną mu temperaturę a następnie przechodzi w stan spoczynku:D piece te sprawdzają sie w nowych domach mianowicie ocieplonych bez większych strat ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.