Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik ONE czy ONE BASIC ?


lukaszm89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed wyborem pieca do kotłowni. Wiele osób poleca mi piec Heiztechnik ONE, a hydraulik poleca mi piec Heiztechnik ONE BASIC. Piec musi być bardzo wąski ponieważ mam wąską kotłownię a obok musi wejść jeszcze zasobnik cwu. Nie za bardzo się na tym znam, pytanie do was - czym się różnią te 2 piece? Różnica w cenie pomiędzy nimi to ok. 2000zł. Podobno piec Heiztechnik ONE ma już wbudowane wszystkie potrzebne pompy (do podłogówki, wody, grzejników,...) ale nie wiem ile w tym prawdy ... Najgorsze jest to, że każdy (sprzedawcy, instalatorzy) mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym żadnego z tych dwóch. 99 procent hydraulików nie poleci ci dobrego produktu a tylko ten na którym ma najwyższą prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Outsider napisał:

Nie kupiłbym żadnego z tych dwóch. 99 procent hydraulików nie poleci ci dobrego produktu a tylko ten na którym ma najwyższą prowizję.

Ok, w takim razie jaki piec byś polecił, ważne żeby był wąski na max 80cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj poniżej. Jeżeli oczekujesz porady to uzupełnij profil. Zawsze więcej wiadomo co potencjalny kocioł miałby ogrzewać. Też ze względu na moc kotła. Większość pakuje sobie parowozy do kotłowni. A potem w kotle smoła, sadza, woda!, dlaczego opał tak szybko znika itd.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukaszm89 napisał:

Ok, w takim razie jaki piec byś polecił, ważne żeby był wąski na max 80cm

Laguna Edilkamina. 

A tak z ciekawości ile ma Cię kosztować Heiztechnik ONE i ile Haiztechnika ONE BASIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radik81 napisał:

Laguna Edilkamina. 

A tak z ciekawości ile ma Cię kosztować Heiztechnik ONE i ile Haiztechnika ONE BASIC?

HT ONE BASIC 11600, a HT ONE 13200. Wczoraj dzwoniłem do serwisanta który mi potwierdził że HT ONE ma wbudowane podobno 3 pompy, dokupić muszę tylko jedną, a w HT ONE BASIC wszystkie 4 pompy trzeba kupić osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie tego kotła prawdopodobnie zostaniesz stałym bywalcem tego forum

https://heiztechnik.pl/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw?start=100

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider,

Poczytałem Twoje inne posty i widzę, że zakochałeś się we włoszczyźnie :) i masz podobne wpisy przy wielu innych wątkach...

Niestety jak w samochodach, może to i ładne, ale jakość i żywotność pozostawia wiele do życzenia.

Co do kotła ONE, to jest on w produkcji od dwóch lat i rzeczywiście pierwsze egzemplarzy miały tzw. problemy wieku dziecięcego.

dzisiaj są to już tysiące kotłów pracujące w kraju i za granicą. Wyposażone są w standardzie w sondę lambda, tak że nie ma już możliwości wystąpienia smoły jak pokazano na forum. Zresztą jeśli przeczytałby ś cały ten wątek, to znajdziesz wielu zadowolonych użytkowników, a z reguły piszą Ci którzy są niezadowoleni, chociaż i tak było ich niewielu...

Co do opinii na temat instalatorów, to jest to jeden z zawodów, który musi dbać bardzo mocno o swoje dobre imię i nie poleci niczego, za co musi się wstydzić. To co piszesz to może dotyczyć tylko sprzedawców internetowych, któremu możesz nawrzucać jedynie przez telefon, o ile ktoś go odbierze.

Lukaszm89

Co do kotła ONE i ONE Basic to jeśli nie masz jeszcze elementów kotłowni, to najlepszym rozwiązaniem jest kompletny kocioł ONE, a w kotłowni nic nie będzie Ci wisieć na ścianie. Kocioł ten wewnątrz obudowy ma zainstalowane większość podzespołów, jakie są niezbędne w instalacji hydraulicznej, takie jak pompa ochrony powrotu, pompa do cwu, pompa obiegu grzewczego wraz z zaworem mieszającym i napędem, naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa, sondę lambda i automatyczne czyszczenie wymiennika, oprócz tego ładny, duży kolorowy wyświetlacz. Montaż tego kotła to tylko kilka godzin, bez konieczności wykonywania instalacji która jest wewnątrz kotła.

Basic z tego wszystkiego posiada pompę ochrony powrotu i sondę lambda, a czyszczenie jest ręczne, mechaniczne. Raz na dobę trzeba ruszyć wajchą.

A sama kotłownia może wyglądać tak...

 

48393048_1718926661546060_2336798921575104512_o.jpg

51783711_2031631520224289_616047878187515904_o.jpg

95436963_1464465757047583_4373267990074884096_o.jpg

94983512_1464669357027223_1575367177807069184_o.jpg

93520469_3688515431190816_4936015062126034944_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukaszm89 napisał:

HT ONE 13200

Dobra cena. Ostatnio patrzyłem u dystrybutora to stał po 16k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik Mam prawo wyrażania swoich opinii. A co do tego w czym albo w kim sie zakochałem pozostawmy moją prywatną sprawą.

3 godziny temu, Heiztechnik napisał:

ale jakość i żywotność pozostawia wiele do życzenia

A wam życzę, żeby wasze kotły miały takie tylko problemy jakie mają Włosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) pytanie mam jeszcze o ten zbiornik zasypowy, czy warto dokładać nadstawkę? W sensie ile pelletu zmieści się bez nadstawki, a ile z nadstawką? Na stronie widzę pojemność w litrach, ale nie wiem ile to wyjdzie kg pelletu? oraz pytanie czy taką nadstawkę można bez problemu później dołożyć? Czy trzeba będzie jakieś rurki przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik popracujcie nad sterowaniem i bezobsługowościa to nie będzie potrzebna reklama. Wystarczy tylko opinia klientów, jak to mówią jeden zadowolony klient to 10 nowych. Wygrane przetargi w gminach raczej wam tych plusów nie przynoszą, wychodzą niedoskonałości sprzedaży leżaków magazynowych. To też o czymś świadczy i przynosi odwrotny skutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pospisz,

Chciałoby się napisać, o co Ci kurna chodzi? Jakie leżaki? Jakieś spiskowe teorie dziejów?

Piszesz o rzeczach, o których nie do końca wiesz, ale niestety tak bywa.

Regulatory są bardzo funkcjonalne, jednak co do przetargów, to ich funkcjonalność była określona w specyfikacji przetargowej i takie zostały dostarczone, pretensje możesz mieć do zamawiającego, no i oczywiście do kryterium, czyli cenaaaaa.

Co do kotłów, to też określone były w projektach i takie zostały wykonane, więc o co Ci chodzi.

Jeśli chcesz kupić chociażby nasz sztandarowy kocioł ONE, to wyskocz z kilkunastu tysi i bez problemu będziesz miał super kocioł, z najnowszym, dotykowym dużym wyświetlaczem, sondą lambda, automatycznym czyszczeniem itp.

Męczące jest już to czytanie niektórych komentarzy osób, które dla porównania, kupiły BMW serii 1 i żałują, że nie ma w nim tyle miejsca i mocy silnika co w BMW X7 :(

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji. Zdecydowałem się ostatecznie na kocioł HT One 15kw. Piec został uruchomiony 2 tygodnie temu. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ dziś sprawdzałem i popiół nie trafia do popielnika tylko w miejsce widoczne na zdjeciu. Co może być przyczyną? 

IMG_20200622_201512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, eliks napisał:

Pewnie Ci go wydmuchuje, to jakiś duży problem?

Nie wiem czy to duży problem, nie znam się, to mój pierwszy piec i zastanawiam się czy nic się nie zapali czy coś podobnego :) wolałbym żeby to trafiało do popielnika na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwiłbym się tym skąd niespalony pellet wziął się w popielniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 23.06.2020 o 08:31, lukaszm89 napisał:

Nie wiem czy to duży problem, nie znam się, to mój pierwszy piec i zastanawiam się czy nic się nie zapali czy coś podobnego :) wolałbym żeby to trafiało do popielnika na dole

Mam taki sam problem. Czy udało Ci się go rozwiązać? Co było przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 19:40, Robert6068781 napisał:

Mam taki sam problem. Czy udało Ci się go rozwiązać? Co było przyczyną?

 

Co z tym problemem zrobić.  U mnie jest to samo. Zapycha się zapalarka przez to i nie odpala peletu

W dniu 22.06.2020 o 22:23, lukaszm89 napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji. Zdecydowałem się ostatecznie na kocioł HT One 15kw. Piec został uruchomiony 2 tygodnie temu. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ dziś sprawdzałem i popiół nie trafia do popielnika tylko w miejsce widoczne na zdjeciu. Co może być przyczyną? 

IMG_20200622_201512.jpg

Czy udało Ci się ustalić przyczynę tego,lub co trzeba z tym zrobić, dlaczego tak jest. U mnie jest to samo. Przez to nie odpala zapalarka i pelet nie pali sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem, ten piec to jakiś dramat, chętnie bym go wyp..... gdyby nie fakt, ze kosztował tyle pieniędzy... u mnie problemem jest tez to że trociny z peletu zapychają komin. Co do problemu z „nieudanym rozpalaniem” udało mi się go rozwiązać przez zwiększenie dawki rozruchowej, znajdziesz ją gdzieś w menu serwisowym, zwiększyłem chyba do 120%, przez co zasypuje więcej pelettu i lepiej wpada w zapalarkę, od tego momentu mimo zawalonego całego pieca popiołem (oczywiście oprócz popielnika), piec odpala za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tym nie zrobiłem, serwisant stwierdził że tak ma być, więc tak zostało. U mnie nie przeszkadza to w użytkowaniu pieca, po prostu raz na 1-2 tygodnie przy czyszczeniu trzeba zacząć od tego co się nazbierało przy drzwiczkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny produkt z błędami konstrukcyjnymi, nieprzemyślanymi rozwiązaniami. Coś @Heiztechnik pisał, że w tym roku ma być nowy model HT ONE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.