Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pp Stabiglass Czy Al/pex-pytanie Do Praktyków


mir58

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

proszę o poradę praktyków. Mam do przeprowadzenia pod podłogą (po scianach się nie da- drzwi, kominy itp) na odcinku ok. 9 m rur do zasialania grzejników . Ok. 3 m do zabetonowania a reszta tj. 6 m miedzy legarami pod parkietem. Pierwotnie nastawiłem się na al/pex s Kisana ze złączkami zaciskanymi. Z przyczyn technicznych istnieje konieczność wykonania pod podłogą (różnica poziomów których nie da się pokonać wygięciem pexa ) kilku kolan . Czytałem jednak w necie kilka wypowiedzi o parciejacych o-ringach w złączkach, w sklepie instalacyjnym w którym równiez wykonuja instalacje powiedziano mi że np. po 4 latach wymieniali jakieś złączki kisana. O ile odkucie płytek poza starta finansowa nie byłoby technicznie truidne to w przypadku awarii złączek pod podłągą drewnianą (zrywanie parkietu,desek podkładowych ) byłoby poważniejszą sprawą. Zastanawiam sie więc nad rurami stabiglass tj. pp z wkładka z włóna szkalanego np. fusiotherm czy sigma-li z Gioleszowa. Połaczenia sa monolityczne i jakoś wydaje mi sie że bardziej solidne. Zgrzewałem juz instalacje wodną i na razie trzyma.Rury stabi musiałyby być (oprcztych kolanek) dodatkowo łączone na długości (sprzedawane w odcinkach 4 m) . Wiem że al/pex łatwiejszy w montażu ale technologia nowsza i chyba mniej sprawdzona w czasie od pp.Temp. max pracy systemu 70-75 st. celsjusza. Piec gazowy.

Pozdrawiam forumowiczów i jeszcze raz prosze o doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. max pracy systemu 70-75 st. celsjusza. Piec gazowy

Pozdrawiam forumowiczów i jeszcze raz prosze o doradztwo.

 

PP daje faktycznie większą pewność połączeń niż PEX. Połóż rury stabi i pamiętaj tylko o zapewnieniu im możliwości rozszerzania się w wylewce - co 4m zakręt lub kompensator, w betonie rura w piance, pod legarami może iść swobodnie w peszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

które rury PP Stabi maja powłokę antydyfuzyjną (ograniczenie przenikania tlenu do instalacji) dry.gif

 

jesli wybiore pp stabi to które lepsze z wkładką aluminiowa perforowaną czy z włókna szklanego?

 

Stabi Glass lub Stabi Alu posiada taka powłokę???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wybiore pp stabi to które lepsze z wkładką aluminiowa perforowaną czy z włókna szklanego?

 

Nie wiem jak z przenikalnością tlenu ale za Stabi Glass przemawia to że nie trzeba ich traktować zdzierakiem a to w przypadku gdy sam robisz instalkę ma duży plus - oszczędność czasu i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z przenikalnością tlenu ale za Stabi Glass przemawia to że nie trzeba ich traktować zdzierakiem a to w przypadku gdy sam robisz instalkę ma duży plus - oszczędność czasu i pracy.

 

:) czesc

 

w innym podobnym poscie wyczytałem że zajrzysz do przedstawiciela firmy aquatherm.....

zapytaj jak możesz o tą powłokę antydyfuzyjną i jak jest w ich rurach z tym tlenem, króra lepsz z wkładka alu czy z włóknem szklanym....

przydał by sie tagze jakiś cennik z ich towarem... nic nie mozna znalesc w necie o ich cenach rur i kolanek, itd.

albo jakis link do PDF-u....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

które rury PP Stabi maja powłokę antydyfuzyjną (ograniczenie przenikania tlenu do instalacji) dry.gif

 

jesli wybiore pp stabi to które lepsze z wkładką aluminiowa perforowaną czy z włókna szklanego?

 

Stabi Glass lub Stabi Alu posiada taka powłokę???

 

pozdrawiam

jesli chodzi o rure stabilizowana to oczywiścieże lepsza jest z alu ,bo ta wytrzymuje spokonie wysokie temperatury nie odkształacjąc sie mocno ,natomiast ze wgledu na szybkośc montażu i stosowanie np do CWU to mozan spokonjie z włoknem ,bo tam woda nie przekracza 65st i nie powoduje wiekszych odkształceń i to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.