Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła w mieszkaniu 65m2, dofinansowanie 30% bez CWU.


Macin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. W załączniku dodam schemat mieszkania. Można zrobić instalację gazową ale trzeba by było robić wniosek o dofinansowanie od nowa. 

CWU gazowe_ junkers

Miałem w ub, roku dofinansowanie 60% ale poradzono mi poczekać do tego roku bo będą lepsze warunki i przekroczyliśmy limit.

Także: 3 pokoje, przedpokój pośrodku, łazienka i kuchnia. 5 osób. 

Dotychczas przez lata mieszkanie było ogrzewane przez jeden piec kaflowy oraz w razie potrzeby farelkiem w łazience.

Zimą zazwyczaj paliliśmy raz na dwa dni. W mieszkaniu stała temperatura 21 stopni.

Wybór na PC padł bo: dofinansowanie 60%(było, jest 30%) oraz chłodzenie latem.

Rejon polski II.

Po kilku rozmowach z firmami mam mieszane uczucia. Każda kierowała ogrzewanie trochę w inną stronę. 

1. 3 niezależne klimatyzatory

2. PC Panasonic 5kW z zasobnikiem. 

3. PC powietrze - powietrze z rozprowadzaniem poprzez wentylację.

Jeszcze sam myślałem o monobloku. 

Podłogówka odpada bo to za duży remont. 

Trochę jestem w kropce. Jeden instalator nr 2. w mailu z opisem kosztów wpisał PC Panasonic 5kW z jednostką wewnętrzną droższą o 4,5k niż w jakimkolwiek sklepie. Jeszcze mówić , że to po rabatach w hurtowni. 

Olać tą PC i składać kolejny wniosek na piec gazowy? 

Pozdrawiam wszystkich czytających.

 

Planer-Pomieszczeń-Online-Remplanner-pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały twój problem to chyba z tej dotacji wynika .

Ja bym założył gaz .

A klimatyzatory z własnej kieszeni ze dwa , nie drogie .

Do chłodzenia , do okresów przejściowych i w razie W , JAK BY COŚ Z GAZEM SIĘ PO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu tak pomyślałem, tylko: Wnioskowanie o datację trochę trwają a przetrzymaliśmy czas remontu tak, że jest już zima za pasem. 

Na dwie jednostki zewnętrzne to nie mam miejsca. Multisplit? Jakoś większość odradza tą możliwość. 

Do w razie "W" mamy piec elektroniczny na olej i drugi na butle z gazem. 

Pytanie jeszcze. Jeśli chodzi o PC Split czy monoblok bez CWU. Czy potrzebny jest zasobnik?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik będzie raczej  potrzebny jak i pozostałe elementy układu grzewczego na podstawie znanej już potem pojemności układu hydraulicznego wyliczy się jak duży ma to być zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimakonwektory wychodzą najdrożej reszta wg uznania czy bardziej dedykowany  do pompy ciepła czy najtaniej kombinowany przewymiarowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.