Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór LG - Kaisai


Whiro
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez o6483256,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pompy ciepła monoblok do nowego domu 140 M2. W oczy rzuciły mi się dwie konstrukcje. Bardzo tani Kaisai KHC-08RY3 8 kW za 8 tys i raczej chwalony LG therma v HM091MR.U44 9 kW za 16 tyś. Czy sprawność tego LG jest na tyle większą że warto zapłacić za niego prawie 2x tyle co za Kaisai? A może zaproponujecie jakaś tania PC warta zakupu. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dokładnie ten model Kaisai (KHC-08RY3) i po jednym sezonie jestem bardzo zadowolony. Ogrzewanie domu i ciepła woda użytkowa (cwu) kosztowały mnie 3100 kWh, choć zużycie byłoby mniejsze, gdyby nie podnoszenie temperatury w godzinach taniego prądu. Nawet w największe mrozy na Podlasiu nie potrzebował wspomagania grzałkami. Dom jest nowy, ocieplony 20 cm styropianem, z 40 cm wełny na poddaszu, powierzchnia użytkowa to 196 m².

Z plusów: na pewno warto zwrócić uwagę na komponenty, takie jak sprężarka Mitsubishi i pompka obiegowa Grundfos. Z minusów: oprogramowanie jest dość ubogie. Przykładowo, harmonogram godzinowy przyjmuje tylko temperaturę dla CO, a potrzebowałbym:

  • Harmonogram godzinowy dla cwu, aby grzać wodę użytkową, gdy działa fotowoltaika, a wieczorem po kąpielach nie podgrzewać wody na noc.

  • Harmonogram godzinowy dla CO, który zamiast przyjmować na sztywno temperaturę, modyfikowałby krzywą grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sterowanie podobne jak Haiera ale w sumie raz ustawisz i grzeje, a co do cwu to to da się ogarnąć inaczej np przez jakiś przekaźnik wifi który ma czasowe ustawienia ,jeden przewód od czujnika temp bojlera puszczasz przez ten przekaźni programowalny i powinno to działać .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, syko1992 napisał(a):
 

Mam dokładnie ten model Kaisai (KHC-08RY3) i po jednym sezonie jestem bardzo zadowolony. Ogrzewanie domu i ciepła woda użytkowa (cwu) kosztowały mnie 3100 kWh, choć zużycie byłoby mniejsze, gdyby nie podnoszenie temperatury w godzinach taniego prądu. Nawet w największe mrozy na Podlasiu nie potrzebował wspomagania grzałkami. Dom jest nowy, ocieplony 20 cm styropianem, z 40 cm wełny na poddaszu, powierzchnia użytkowa to 196 m².

Czy cały dom jedziesz na pompie z PC? W układzie masz glikol czy zawory sntyzamrozeniowe tudzież UPS? Napisz może coś więcej o układzie w jakim u ciebie pracuje ta pompa, czy jest bufor , ile metrów podlogowki, czy  są kaloryfery. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cały dom ogrzewany jest przez pompę ciepła, jedynie zawory antyzamrożeniowe są dodatkowym zabezpieczeniem. Mam mieszane uczucia co do mojego systemu, ponieważ zdecydowałem się na bufor o pojemności 1000 litrów działający równolegle (chciałem magazynować jak najwięcej ciepła bez konieczności przegrzewania podłogi). Instalacja wykonana jest z miedzi 35 mm, a w domu jest 100% podłogówka.

Plusy:

  • Świetny przepływ, osiągający nawet 2 m³.
  • W okresach przejściowych, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest stosunkowo niskie (październik/listopad oraz marzec/kwiecień), gdy fotowoltaika produkuje prąd, podgrzewam podłogę do 28°C. Automatyka wyłącza wtedy pompki obiegowe, a pompa ciepła podgrzewa bufor do 43°C. Dzięki temu wieczorem nie muszę uruchamiać pompy ciepła, wystarczy włączyć pompki, aby odebrać zmagazynowaną energię.
  • Ogrzewam tylko w godzinach produkcji prądu i w tanich taryfach, dzięki czemu płacę za prąd 75 groszy zamiast 1,05 zł.
  • Pompa ciepła działa stabilniej przy dużym zładzie wody.

Minusy:

  • Bufor zajmuje sporo miejsca w kotłowni.
  • Kiedy pompa ciepła pracuje non stop, modulując nisko (przepływ pompy ciepła jest mniejszy niż przepływ pomp obiegowych CO), dochodzi do podmieszania, co powoduje stratę około 1,5°C. Rozwiązałem to, wymuszając na pompie cykl pracy: 2 godziny off, 2 godziny on. W zimne dni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest większe, nie ma utraty temperatury nawet przy pracy przez całą dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś bufor co prawda nie tak duży ale 300 litrów i powiem tak po prawdzie on tylko przeszkadzał moim zdaniem ,ja go zdemontowałem i teraz to sama podłogówka robi bo jak świeci fotovoltaika to pstryknę zasilanie na 35 stopni i nabije podłogówkę do tego stopnia że w nocy praktycznie się pompa nie załącza już wcale bo normalnie stałe zasilanie mam ustawione na max 28 stopni, ale każdy dom inny wiadomo że każdemu to inaczej będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2024 o 11:07, prokurator napisał(a):

Ja też miałem kiedyś bufor co prawda nie tak duży ale 300 litrów i powiem tak po prawdzie on tylko przeszkadzał moim zdaniem ,ja go zdemontowałem i teraz to sama podłogówka robi bo jak świeci fotovoltaika to pstryknę zasilanie na 35 stopni i nabije podłogówkę do tego stopnia że w nocy praktycznie się pompa nie załącza już wcale bo normalnie stałe zasilanie mam ustawione na max 28 stopni, ale każdy dom inny wiadomo że każdemu to inaczej będzie działać.

A jak defrosty w zimie? Nie było by dobrze założyć choć 60 litrów bufor w szereg na powrocie?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
W dniu 5.08.2024 o 11:59, Whiro napisał(a):

Witam. Szukam pompy ciepła monoblok do nowego domu 140 M2. W oczy rzuciły mi się dwie konstrukcje. Bardzo tani Kaisai KHC-08RY3 8 kW za 8 tys i raczej chwalony LG therma v HM091MR.U44 9 kW za 16 tyś. Czy sprawność tego LG jest na tyle większą że warto zapłacić za niego prawie 2x tyle co za Kaisai? A może zaproponujecie jakaś tania PC warta zakupu. 

 

Bierz Kaisai. To produkty z grupy Midea (wiele pomp różne nazwy). Lepszy od Haiera który ma mocno ograniczone sterowanie i kosztuje więcej niż Kaisai. 

 

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi kilka osób odradzało Kaisaia, ze względu na "ciężką/kiepską" współpracę z serwisem. Z grupy Midea w podobnych pieniądzach polecano mi Ferroli, sam sprzedawca tak doradzał ze względu na swoje doświadczenia.

IMO, za taką różnicę w cenie można się skusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prowizja na pompie to i jakoś klienta do niej trzeba zniechęcić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobrze, obecna cena tych pomp jest rewelacyjna 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu już trąbią że pompy.stracily na popularności że względu na niepewność wysokości cen prądu, więc chyba nadeszła ta chwila żeby Ci zdecydowani zaczęli sondowac rynek w poszukiwaniu dobrych okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem sie w eko na kolejny sezon i biję sie z myślami, czy kupować teraz tego kaisai który będzie stal przez zimę w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj aż zaczną prawdziwe czyszczenie magazynów. Raczej nikt nie pozwoli sobie na zamrożenie środków na leżaki magazynowe. Nowe modele które wychodzą zabiją stare zapasy. Sam jestem ciekawy jak to się wszystko potoczy i rozmyślam nad zakupem drugiej pompy jako wspomaganie, ale to już raczej będzie gruntowa, tyle że może nie używana tylko nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2024 o 09:02, szakallo napisał(a):

Już po promocji wiedzę że już 500zł+ więcej za ten sam model.

Kurcze, ja już nie widzę nic poniżej 7000zł 😕 

 

 

  

W dniu 29.08.2024 o 11:07, Whiro napisał(a):

Właśnie kupiłem tą pompę Kaisai za 5440 zł. Myślę że co by nie było to tak tanio, że bez problemu mogę później ja wpiąć w układ z piecem na pellet.

Dasz znać gdzie ją kupiłeś? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona na allegro. Była w cenie 8099 i nagle dostałem SMS że cena spadła do 5440 zł. Szybka decyzja i zakup. Godzinę później jak patrzyłem na tą aukcje, cena wróciła do 8099. Firma wystawiająca tę pompę to Expresshurt. Jest dalej w cenie 8099. Możesz wrzucić w obserwowane i jeśli znowu zrobią taki manewr ze zniżką,to po dostaniu SMS z allegro trzeba szybko reagować, bo ta obniżka jest chwilowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Whiro napisał(a):

Sorki chodziło o maila z allegro z powiadomieniem o zmianie ceny obserwowanej oferty. Nie wiem skąd mi się ten SMS wziął 🤔

Spoko, dzięki za info 🙂 Ustawię sobie tak samo i zobaczymy. Jednak spora różnica 8000 a poniżej 6000zł 🙂 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była jedna z wyprzedaży polskiego dystrybutora który pozbywa sie tych pomp na rzecz innych "chińczykow". Wycofuje sie ze sprzedaży klonów firmy Midea.

Dumałem, dumałem, zamiast kupić... 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.