Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poza tymi oczywistymi to ten tryb Eco chyba najciekawszy, poniżej cyt.:


"Summer ECO to tryb, gdzie urządzenie jest kompletnie wyłączone (w przeciwieństwie do trybu czuwania) wtedy gdy nie grzeje CWU. Może zaoszczędzić nawet do 50kwh / miesiąc!

Podczas okresu kiedy nie chcesz ogrzewać swojego domu i chcesz używać pompy tylko do grzania CWU, pompa nadal pobiera do 2 kwh na dzień w trybie czuwania. To daje nam sumę 30-60 kwh miesięcznie!

Summer ECO utrzyma Twoją pompę wyłączoną (ale nadal będzie online) dopóki nie będzie musiała dogrzać ciepłej wody użytkowej.

To redukuje zużycie energii w trybie czuwania do ~0.01 kwh dziennie

Uwagi:
- Pamiętaj że Twoja pompa potrzebuje dostępu do internetu aby działać prawidłowo w tym trybie.
- Harmonogram utworzony na Twoim urządzeniu nie będzie działał prawidłowo w tym trybie, ale możesz ustawić Twój własny harmonogram Summer ECO w ustawieniach.
- Jeśli zmienisz jakieś inne ustawienia pompy ręcznie (np. włączysz pompę lub ogrzewanie domu) to one zostaną wyłączone ponownie przez Summer ECO w ciągu kilku minut. Pamiętaj aby wyłączyć tryb Summer ECO przed tymi czynnościami jeśli go już nie potrzebujesz."
 

Opublikowano

ad Summer Eco:

tryb  ON: licznik pokazuje sumarycznie dla 3faz moc = 0,023kW / amperomierz 0,0/0,1/0,0 [0,55kWh na dzień)

tryb OFF: licznik pokazuje sumarycznie dla 3faz moc = 0,030kW / amperomierz 0,1/0,1/0,1 (kwestia niedokładności) [0,72kWh na dzień]

oszczędność dobowa energii wynosi w moim przypadku ~0,17kWh czyli okolice 5kWh miesięcznie, więc nie tak spektakularnie (może na starszej FTC5 te oszczędności są faktycznie większe) jak w poniższym opisie z MelPumpApp:

"Summer ECO to tryb, gdzie urządzenie jest kompletnie wyłączone (w przeciwieństwie do trybu czuwania) wtedy gdy nie grzeje CWU. Może zaoszczędzić nawet do 50kwh / miesiąc!

Podczas okresu kiedy nie chcesz ogrzewać swojego domu i chcesz używać pompy tylko do grzania CWU, pompa nadal pobiera do 2 kwh na dzień w trybie czuwania. To daje nam sumę 30-60 kwh miesięcznie!

Summer ECO utrzyma Twoją pompę wyłączoną (ale nadal będzie online) dopóki nie będzie musiała dogrzać ciepłej wody użytkowej.

To redukuje zużycie energii w trybie czuwania do ~0.01 kwh dziennie!"

Mam wątpliwości czy całkowita moc dla urządzenia ze wszystkimi komponentami na poziomie zaledwie 0,42 W (niecałe pół Wata), żeby dobowo uzyskać w/w 0,01 kWh jest możliwa. Sam sterownik główny RC to ok 0,3W, połączenie z termostatem pokojowym może być zerwane, ale moduł wifi musi działać, a ten wcina do 2W (kluczowe 'do'), FTC też coś pobierze - nie chce mi się tego już mierzyć z osobna, tak czy inaczej poniżej 20W nie schodzi (z dwóch niezależnych pomiarów).

Do 1.grudnia apka ma być darmowa, potem ma kosztować 75zł rocznie, tj 6,25zł miesięcznie, więc w skali roku tryb SummerECO w moim przypadku nie zarobi na siebie (a takie jest założenie autora), tak czy inaczej kwota z uwagi na podstawowe i nowe funkcjonalności nie wydaje się wygórowana (zobaczymy jak wypadnie Solar Panel Mode Settings tj. podwyższenie temp. dla słonecznych godzin).

ps. pompa przez samą deaktywację Summer ECO nie wystartuje, więc trzeba pamiętać o kliknięciu na ikonkę 'power ON'

 

Opublikowano

Najlepiej odpytać autora aplikacji. Na niektóre sugestie to wręcz w locie była reakcja.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A jakby to wyłączyć całkowicie to będzie oszczędność?

Opublikowano

Doprecyzuj co chcesz "wyłączyć całkowicie"?

Opublikowano

Szykuje się ciekawa funkcjonalność apki w postaci wiadomości email oraz push nie tylko dla temperatur, ale też taktowania, załączania grzałek, czasu działania grzałek, dużej ilości defrostów, dużej ilości zużytej energii itd.  gdzie progi alarmowe oraz typ powiadomienia konfiguruje sobie sam użytkownik.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Może ktoś podpowie czy jest jakiś ogólny problem z dostępnością MEL Cloud,  czy tylko ja mam?

W ciągu kilku ostatnich dni komunikat jak poniżej potrafił się pokazać nawet do 20 razy na dobę.

image.thumb.jpeg.86353b1fa7d09dbecd862f77e8ad8e30.jpeg

Opublikowano (edytowane)

Kiepska ta aplikacja, ja korzystam głównie z MEL Pump App. Opcja SUMMER EKO jest bardzo przydatna nawet jeszcze w ostatnich dniach. Dobry kontakt z administratorem strony. 

Edytowane przez Kazek54
Opublikowano

fakt, oryginalna dość ograniczona, ale melpump app nie zadziała jeśli serwery melcloud padną; to co ma @czeslaw to albo problem z routerem albo modułem wifi mitsu, bo przerw technicznych nie było

Opublikowano

Odpukać w niemalowane, od wczoraj od 21;00 nie było przerw. Nic nie robiłem ani z modułem ani z routerem. 

 

Opublikowano

Pytanie mam - czy ktoś z Was robił rozdzielenie 2 grzałek w lodówce w modelu 1 fazowym? Konkretnie chodzi mi o ERST20D-VM6DR1.

Konfiguracja domyślna jest z 1 fazy, czyli nawet 27A prądu, gdzie 32A mam na zabezpieczeniu przedlicznikowym. Chciałbym pierwszą grzałkę 2kW zostawić na 1-fazie, a drugą grzałkę 4kW dać na 2-gą fazę.

Bezpiecznik z lodówki można ominąć, bo i tak jest obok skrzynka rozdzielcza do pompy, przez stycznik należy poprowadzić 2-gi kabel i dać go na drugą grzałkę.

Jednostka zewnętrzna, też 1-fazoww, chodziłaby na 3-ciej fazie, tu maks prąd do 18A.

Idealnie byłoby też puścić zasilanie płyty z UPSa, na wypadek przepięć itp.

Robił tak ktoś ?

Opublikowano

Żeby nie cytować całego posta 392, interesuje mnie czy ktoś próbował zasilać płytę z UPS - a?

Próbowałem korzystać z autoadaptacji, bardzo mi odpowiada ten rodzaj sterowania, ale musiałem z niego zrezygnować. Zdarzają mi się krótkotrwałe przerwy w zasilaniu (może ze 3 w miesiącu) i cały proces autoadaptacji zaczyna się od nowa, zużycie energii w górę. Koszty rosną.

 

Opublikowano

Co do podtrzymania awaryjnego mitsu to nie testowałem - mimo, że samo zasilanie mam przygotowane na inwerterze+aku to odpuściłem przełączenie fazy dla hydroboxa.

Temat jest generalnie prosty od strony instalacji- na płycie gl.jest kostka, którą trzeba przepiąć wybierając inne źródło niż jedn.zewn.+do przestawienia sw (nie pamiętam który, ale jest to opisane). Minus taki, że po zaniku zasilania wywala błąd komunikacji z jedn.zewn. i...

tu trafiłem na sprzeczne informacje co się dzieje po powrocie zasilania dla jedn zewn.:

a) pc sama nie wystartuje - lokalnie trzeba wskrzesić lub (niesprawdzone) restart z apki będzie możliwy

b) wystartuje automatycznie

Opublikowano

Czyli na tą chwilę muszę nadal jechać na krzywej grzewczej, ale gdyby ktoś miał jakieś nowe informacje to piszcie w tym wątku.

Opublikowano

Dzień dobry wszystkim. Chciałem zapytać o kartę SD. Czy ktoś zczytywał dane z karty i w jaki sposób? Może być to dla mnie przydatne ponieważ nie mam wifi w domu. Mam aplikacje melpump i melcloud.

Opublikowano

Co to jest za funkcja kontrola przepływu wody?

Domyślnie miałem ją wyłączoną 

I inteligentna sieć gotowa

I jeszcze jedno pytanie 

Jakie wartości powinny być ustawione w zakresie przepływu pompy ciepła 

Domyślnie mam min 5 l na minutę a maksimum 100 litrów na minutę 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników.

Jestem nowicjuszem w temacie PC. Obecnie ogrzewam 100m2 powierzchni domu (pater), Ponieważ nie mam potrzeby ogrzewania piętra. W domu 100% kaloryfery aluminiowe z zaworami termostatycznymi. Mam pytanie: jak je ustawić aby grzały efektywnie całą powierzchnią?   

Mam regulator pokojowy bezprzewodowy ustawiony na 21st.C. Zawory na grzejnikach na 3. temperatura jest utrzymywana, ale aktualnie przy przymrozkach COP mam w granicach 3,2, bo pompa podnosi temperaturę do 50st.C.

Pompa obiegowa za buforem AFRISO ustawiona na obieg proporcjonalny max. Może tu też coś zmienić?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.