Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła KIPI HERO PREMIUM


Darxy75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciekaw jestem ile osób przesiadło się z palnika na pellet firmy kipi na pompę ciepła wraz z hydroboxem od tego producenta.

Mam zamontowaną pompę Pompa ciepła KIPI HERO PREMIUM 8kw jestem ciekaw czy są osoby posiadające tą pompę i jakie mają opinie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można dopisać inne firmy do tego wynalazku jak C&H czy FOX mają tylko inne hydroboxy

Co do klasy energetycznej się nie wypowiem co do ceny nie wiem czy mogę bo oficjalną można sobie sprawdzić.

Pompę zamontowałem dosłownie dzisiaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2022 rozglądałem się za PC to moje pierwsze skojarzenie: "bliźniak C&H" ..i to tyle chyba z "innowacji", cenowo na pewno był kosmos i to te najodleglejsze galaktyki. Zamontuj podlicznik energii i wrzucisz swoją recenzję za jakiś czas. Daj znać jak sterowanie na plumie się sprawuje i co tam za bebechy upychają teraz, np. jaka pompka  (możesz jakieś fotki dorzucić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popracuje troszkę u mnie to dam znać ,prawdziwe testy to dopiero w mrozy.

Pompka siedzi grundfosa a podlicznik jest w zestawie razem z elektryką zaworem c.o c.w.u i grzałką przepływową.

Zabezpieczenie to ups wbudowany w hydrobox wraz z pompką i sterowaniem  aby co pewien czas podmieszać wodę aby nie zamarzła  wypadku zaniku zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Darxy75 napisał(a):

,prawdziwe testy to dopiero w mrozy.

Pompka siedzi grundfosa a podlicznik jest w zestawie razem z elektryką zaworem c.o c.w.u i grzałką przepływową.

Zabezpieczenie to ups wbudowany w hydrobox wraz z pompką i sterowaniem  aby co pewien czas podmieszać wodę aby nie zamarzła  wypadku zaniku zasilania.

 

Ile taki osprzęt wraz z robocizna kosztuje w PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie znam oficjalnej ceny oferty na popularnym portalu to 28 tys za pompę i 6 tys za hydrobox oficjalnie w kipi nie mam pojęcia.

Ja odkupiłem od instalatora podobno po kosztach  instalacja za free czyli cena była chyba b.dobra 

Miałem kupić kasai 8kw monoblok a napatoczyła się kipi z hydroboxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 100 l bufor cwu 300 w instalacji 130 l grzejniki.

Parametr średnio większość zimy na pellecie to 38 st powyżej -10 to 40 st.

Mie wiem czy ten bufor to mogłem troszkę mniejszy zastosować 60 l też by był ok a zład wody di grzania mniejszy.

Edytowane przez Darxy75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą docenisz wielkość bufora przy częstych defrostach, gdy warunki będą nieprzyjazne pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 19:35, Darxy75 napisał(a):

Zabezpieczenie to ups wbudowany w hydrobox wraz z pompką i sterowaniem  aby co pewien czas podmieszać wodę aby nie zamarzła  wypadku zaniku zasilania.

Spytam się jeszcze o jedno - jak długa może być taka przerwa w zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego do końca nie wiem prawdopodobnie zależy od częstotliwości załączania pompki jedne informacje to 24 godz inne 72.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Producentem pomp ciepła Kipi jest chińska firma Phnix, a w Polsce dostępna ona jest m.in. jako:
- C&H Ecopower,
- Kaisai KHX,
- FoxAIR Green Line,
- Kipi Hero Premium,
- Thermatec R290-040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.07.2023 o 22:53, Darxy75 napisał(a):

Witam

Ciekaw jestem ile osób przesiadło się z palnika na pellet firmy kipi na pompę ciepła wraz z hydroboxem od tego producenta.

Mam zamontowaną pompę Pompa ciepła KIPI HERO PREMIUM 8kw jestem ciekaw czy są osoby posiadające tą pompę i jakie mają opinie  ?

Za tydzień będzie u mnie montaż pompy ciepła Hero Premium Q15 zdecydowałem się na nią mając kilkanaście innych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co zadecydowało o wyborze pompy kipi.

Q15 to czynnik R290 moc 15 kw na 165 m2 czy to nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2023 o 18:00, Darxy75 napisał(a):

Jestem ciekaw co zadecydowało o wyborze pompy kipi.

Q15 to czynnik R290 moc 15 kw na 165 m2 czy to nie za dużo ?

Wybór padł na kipi bo ma sprężarkę highly hitachi, sterowanie plum, hydrobox z systemem antyzamrożeniowym, i jest na czynniku R290. Dobieraniem jednostki i bufora itd. oraz montażem zajęła się bezpośrednio firma Kipi. Co do mocy pompy to, że ta pompa w naszych warunkach klimatycznych ma 9 kW, oznaczona jest jako 15 kW to jest podane dla temperatury +7c Tak to tłumaczyli. Dobrali bufor 300l, żeby pompa nie taktowała w okresie przejściowym, ponieważ wtedy będzie miała za dużą moc. A według ich obliczeń mniejsza pompa byłaby bardziej prądożerna o około 1000kwh 

Uruchomienie pompy było 12 października do dziś zużyła 627.1kWh 

Edytowane przez sebastian232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa jest kipi  Q8  na R32 za miesiąc październik zużyła 320 kw razem z cwu sterowanie pogodowe.

Ciekawy  jestem czy twoja pompa też pędzi do 90hz i dopiero potem zwalnia i moduluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja moduluje jak się włącza zaczyna od 40Hz rośnie do 80Hz jak bufor osiągnie zadaną temp stopniowo się zmniejsza do 40Hz i wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 12:06, sebastian232 napisał(a):

ta pompa w naszych warunkach klimatycznych ma 9 kW, oznaczona jest jako 15 kW to jest podane dla temperatury +7c Tak to tłumaczyli. Dobrali bufor 300l, żeby pompa nie taktowała w okresie przejściowym, ponieważ wtedy będzie miała za dużą moc. A według ich obliczeń mniejsza pompa byłaby bardziej prądożerna o około 1000kwh

Ale chamskie ściemnianie, byle tylko sprzedać 👎

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zapotrzebowanie na ciepło było twojego domu i w jaki parametr temperatury zasilania celowałeś ?

Pytam z ciekawości ponieważ u mnie z ciepła właściwego wyszło 7.2 kw grzejniki lekko przewymiarowane i temperatura jaką potrzebuję na zasilaniu przez większość zimy to 38 st.

Rozumiem że 9 kw to wyszło przy -7 dla 55 st zasilania ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie Listopada

Pompa zjadła 650 kwh z cwu 300l 4 osoby ładowanie zasobnika 2 razy na dobę do 45 stopni temperatura w domu 22.5 st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Darxy75 jak sprawuje się ta pompa po całym sezonie i prawie roku użytkowania? Czy były jakieś problemy? Czy trzymała założone parametry uzytkowe? Z obudową nic się nie dzieje? Nie przebarwia się, albo nie nagrzewa zbytnio ma słońcu? Jakieś gwarancje, przeglądy itd.? Będę wdzięczny za wszystkie komentarze, bo też się zastanawiam nad tą pompą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.