Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł klaster 5-14kw i niby dobry węgiel z pgg


fanWyngla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam rozwiązania mojego problemu który zaczął się w momencie gdy przywieźli mi niby 2 tony ekogroszku który zamawiałem w sklepie pgg. Problem jest następujący, posiadam powyższy kocioł ze sterownikiem forester od 2 tygodni próbuję podtrzymać ogień w piecu, niestety bezskutecznie. Gdy tylko rozpalę piec, solidnie nagrzeję drewnem w początkowej fazie tak by węgiel się zajarzył po jakimś czasie mojej nieobecności piec gaśnie, zostaje sam węgiel. Z moich obserwacji wynika jakby węgiel który dostałem potrzebował większej temperatury do zapłonu. W efekcie to co podaje slimak od spodu nie zajarza się i kocioł wygasa po kilkunastu minutach. Były okresy że udało mi się podtrzymać ogień przez 24h ale koniec końców i tak wygasał. Z mojego punktu widzenia wygląda to trochę tak jakby węgiel został wymieszany gorszy z lepszym. Próbowałem już różnych ustawień aktualnie spróbowałem jakieś z internetu : podawanie 15s, przerwa 70, dmuchawa 35. Niestety 2 godziny się paliło a potem to co wyżej. Na koniec dodam że węgiel który do mnie przyjechał był kompletnie mokry a jak wrzuciłem do piwnicy to wysączyła się z niego woda która zostawiła biały szklący osad, coś jakby wytrącone kryształki soli, węgiel pochodzi niby z kopalni piast, retopal. Nigdy nie miałem takiej sytuacji a palę w kotłach na ekogroszek ponad 10lat, zazwyczaj wszystko sprowadzało się do wprowadzenia drobnych korekt w sterowniku i człowiek schodził do piwnicy tylko po to by wyczyścić piec i dosypać węgla. W tym przypadku moje kompetencje się zakończyły, proszę o opinię kogoś kto lepiej się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbój mniejszych porcji .Teraz twój stosunek węgiel -przerwa wynosi 1:4,66. . Możesz dać 5 s podawanie 25 s przerwa (1:5) no i oczywiście wentylator na 30%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż przerwę, węgiel się jeszcze nie rozpali a Ty już podajesz następną porcję. 1:5 to też za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym czy dmucha jak powinien, retopal powinien być kompletnie bezproblemowym ekogroszkiem więc jeżeli to jest retopal i nie masz problemów z wysypywaniem żaru (zbyt duże podawanie) albo zapadającym się kopczykiem (zbyt małe) to w grę wchodzi w zasadzie tylko powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werdykt:

Z wielkim prawdopodobieństwem stwierdzam że zrobiony zostałem w chuja przez sklep pgg albo skład który to obsługiwał. Węgiel najprawdopodobniej został wymieszany, efekt jest taki że jak uda się wsypać dobry sort do podajnika to pali się (udało mi się max. dwie doby) ale przeważnie jest tak że piec gaśnie co chwile, muszę dylać co 15 minut do kotłowni rozpalać lub podkładać drewno gdyż ogień ledwo się trzyma.

W związku z powyższym mam pytanie, czy jest możliwość przeprowadzenia badania które wykryje oszustwo? Ktoś może polecić jakeś laboratorium czy sprawa beznadziejna?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. Podejrzewam, że ja również trafiłem na jakąś mieszankę bo ten niby Karlik wcale nie jest Karlikiem. Przekleństwo cholerne, które gaśnie co jakiś czas. Nie wiem jak to możliwe że ekogroszek teoretycznie bezproblemowy uważam za najgorszy jaki kiedykolwiek miałem. Kupiony z kopalni, bez pośredników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że sklep pgg nie raczy nawet odpowiedzieć na moją wiadomość ws. tego węgla. Po prostu udają że ich nie ma. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? To jest czysta komuna a zarządzają tym ubecy i ich pociotki. tfu...

Pozostaje mi czekać że karma ich dopadnie, kiedyś musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpowiem coś takiego. Jeszcze jak było ciepło jakieś +15 wyłączyłem sterownik około południa. Wieczorem zrobiło się chłodno w domu więc mówię idę jednak rozpalić. Godzina była już 20 więc 8 godzin się nie paliło. Włączyłem podawanie, wypchnęło popiół włączyłem dmuchawę i za kilka minut miałem ogień na palniku bez rozpalania czymkolwiek. Więc to co piszecie o gasnącym karliku po chwili to jakieś science fiction. Prawdziwy karlik potrafi 8 godzin leżeć w palniku i wstać bez podpalania. Przynajmniej ten workowany kupiony i dostarczony prosto z PGG. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cuda świąteczne, jak zwykle. Przywieziono tysiące ton dziwnego czegoś z Kolumbii, i przecież nie rozpłynęło się toto w powietrzu. Państwo ma teraz obrót węglem pod kontrolą i wszystkie spółki węglowe dostały prikaz pozbycia się trefnego towaru. Więc nie ma znaczenia jaki węgiel kupujesz, każdy jest z polskiej kopalni wydobyty utrudzonymi rękami polskich górników. Po prostu dokopali się do kolumbijskiego złoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem awarie zasilanie, karlik zakupiony w  lipcu w sklepie PGG. Po5,5 h nie wstał, rozpaliłem, znowu awaria zasilania na 2,5h i wtedy bez problemu się rozpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał podobny problem jak ja to oznajmiam że znalazłem sposób jak tym gównem palić. Sposób jest bardzo prosty-rzadko wybieraj popiół z pieca. Okazało się że te gówienko się da spalić w piecu na ekogroszek tylko temperatura musi być wysoka, popiół prawie na równo z retortą sprawia że jest utrzymywana wysoka temperatura wokół paleniska co sprawia że te mieszane gówienko ze sklepu pgg pali się bez wygasania. Dodatkowo mieszam to jeszcze z owsem.

Tak czy inaczej te wszystkie certyfikaty co mi na email wysłali mogą sobie wsadzić wiadomo gdzie. Trzeba nazwać to również po imieniu, sklep pgg jest oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.