Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 14kW


dawrut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Stoję przed wyborem jednofunkcyjnego kotła gazowego w nowo budowanym domu. Dom:

  • 180 (garaż wraz z kotłownią 30)
  • w całym domu, poza garażem i kotłownią podłogówka
  • w garażu jeden grzejnik
  • dwa roździelacze z zestawami pompowymi
  • dom ocieplony 20cm styropianem grafitowym 033
  • dach ocieplony pianką pur 18cm (ale sam sufit nad podaszem użytwym ma aż 30cm pianki pur)
  • na posadzce 15cm styropianu
  • wszystkie okna 3 szybowe
  • normalne okna o progilu 88mm, wielokomorowe, z docieplonymi ramkami
  • okna dachowe (5 sztuk) z dodatkowymi kołnieżami uszczelniającymi
  • 5 osób w domu - 2 dorosłych, 3 dzieci

Do takiego domu instalator chciał mi wepchnąc 24kW. Sporo poczytałem na tym forum oraz na innychg rupach i jest to zdecydowanie za dużo. Dlatego mam mam zamiar zakupic piec z około 14kW. Dzięki czemu będzie modulował już od 2kW.

Jaki kocioł byście polecili przy założeniu, że zerwisant będzie blisko? Myślę o:

  • Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-5C - stawiam na tego ze wzgledu na niską modulacje
  • Buderus Logamax Plus GB072 14kW
  • Coś jeszcze godnego uwagi?

Zasobnik chciałem 160l. Jakiś polecicie? Na coś zwrócić uwagę przy zasobniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł- szukaj opinii o serwisie w Twojej okolicy. Jak oba maja dobrych serwisantów to kieruj się ceną. Jeśli któryś serwis kuleje to odrzuć ten model. potem zimą będziesz marznąć czekając aż jaśnie Pan zaszczyci swoją osobą i za sam fakt przybycia skasuje jak cygan za babkę.  do Junkersa możesz potrzebować modułów do obsługi obiegów podłogówki- nie znam kosztów. nie wiem jak w Buderusie ten temat wygląda. Buderus chyba ciut droższy ale kwestia subiektywna co jest drogie a co nie

Zasobniki ponoć teraz najlepsze warstwowe więc warto się pochylić i zasięgnąć w sieci wiedzy na ten temat. Ja osobiście mam starego Elmeta z płaszczem wodnym 140L i mój Junkers grzeje go w 30 minut do 55stC. Kwestia oczekiwań, miejsca na zasobnik i ilości kasy w portfelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.