Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomarańczowa woda C.W.U po modernizacji zasilania.


sebasp

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po modernizacji kotłowni w domu rodzinnym mamy taki właśnie problem.
Woda ciepła z zasobnika ma kolor lekko pomarańczowy. Tak jak przedstawia zdjęcie.
Woda zimna z lewej strony na zdjęciu jest ok. Środkowe zdjęcie to woda zagotowana w garnku zaś zdjęcie z prawej przedstawia ciepłą wodę ze zbiornika.Modernizacja zakończyła się około dwa miesiące temu. Dwa dni temu zostało przeczyszczone przyłącze wodne i wymienione filtry. Nowy kocioł gazowi i zasobnik wody.

 

IMG-20221201-WA0015.jpg

20221124_132250.jpg

20221124_132035.jpg

Edytowane przez sebasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem mocno zakamieniony zbiornik i podgrzałem mocno wodę, miałem taki właśnie efekt. Wyciągnąłem z bojlera jakieś 5kg "kamienia" Twardość wody mam ok 30 w stopniach niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny efekt po spuszczeniu wody z zasobnika i szybki jego napełnieniu. Cały osad z wody osiada z czasem na dnie w czasie napełnienia się unosi.

Możesz zbiornik przepłukać ze 2 razy czyli spuścić zalać i szybko zlać wodę. W jakimś stopniu ten osad wypłuczesz. Najlepiej to na odłączonym zbiorniku przez otwór na grzałkę wypłukać środek myjką ciśnieniową.

Jak nie masz czasu odczekaj jeszcze ze 2 dni i wszystko osiądzie na dnie i woda będzie czysta.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie. To zdecydowanie za długo.
Zbiornik jest nowy czy była jedynie zmiana podłączenia?

Edytowane przez Przemyslaw85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anode wymieniałeś czy jest stara po kontroli wg daty na zasobniku  , ile lat ma zasobnik , czy w instalacji CO kotła nie ma spadku ciśnienia podczas pobierania ciepłej wody z kranu . Kolor przypomina wodę kotłową a to by oznaczało dziurawą wężownicę w zasobniku CWU.

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia w układzie CO i cwu są takie same czy różne ( manometr do CWU masz nad zbiornikiem przeponowym niebieskim a w kotle powinien być drugi . Porównaj te ciśnienia , jeśli są takie same to masz dziurę w wężownicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasobniku CWU bo to jedyne miejsce gdzie te dwie instalacje się łączą . Jeśli ciśnienia są takie same to trzeba będzie zamknąć zawory od wężownicy CO w zasobniku 2 i 3 licząc od dołu i odkręcić śrubunki spuszczając wodę z wężownicy . Będzie tego kilka litrów ale jeśli jest dziura to woda będzie ciekła cały czas z dolnego śrubunka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko dwie rzeczy

1. Wyłączyć pompę cyrkulacyjną na kilka dni żeby woda sie odstała .Jeśli to nie pomoże to :

2 . Odłączyć zbiornik CWU , wykręcić korek w denku dolnym i przepłukać zasobnik i jednocześnie przelać rury ciepłej wody  łącznie z cyrkulacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbiornik ma wadę to jak najbardziej ale najpierw bym sie upewnił że to wina zbiornika a nie np. montażu do zardzewiałej czy zanieczyszczonej instalacji . Zbiornik można opróżnić bez jego demontażu i zobaczyć co sie tam dzieje np telefonem z kamerką endoskopową . Jak emalia odskoczyła i jest korozja to może byc ten objaw .

Co do jakości produktu to natknąłem się na coś takiego

https://allegro.pl/oferta/kospel-sw-140-termo-max-140l-wymiennik-1-wezownica-10222086273?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_pmax&ev_campaign_id=17303547827&network=x&placement=&test=pmax&category=heating&gclid=Cj0KCQiA4aacBhCUARIsAI55maEyTh8yjS8MGWbsSwpHEJpv9w-XmaOvCpJ0tg_J39Tc-fUrVuJuaQYaAvqTEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ta emalia Ci barwi tą wodę , spotkałem się już z takimi objawami przeglądając dawno temu opinie użytkowników o zasobnikach różnych producentów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę łatwo spuścić o ile jest zawór spustowy
U Ciebie go widzę na samym dole przy zasilaniu. Podłączasz jakiś wąż ogrodowy, zakręcasz dopływ zimnej wody następnie odkrecasz zawór spustowy i odkręcasz przy dowolnej umywalce kran od ciepłej wody by zasysał powietrze.
Jak zrzucisz wodę w tym zbiorniku możesz do środka w 2 miejscach.
1. Na samej górze masz anodę magnezowa.
2. Na samym dole od przodu zbiornika pod szarym kaplem masz albo miejsce na grzałkę albo dekiel rewizyjny.
Odkręcasz i zaglądasz do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.