Skocz do zawartości

sebasp

Forumowicz
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia sebasp

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zaopatrzyłem się już w kamerkę endoskopową i przeprowadzę sobie inspekcję zbiornika. Jak spuścić wodę ze zbiornika? Czy od góry jest jakiś odkręcany dekiel? W domu cała instalacja jest z PP. Miedź jedynie od kotła do zbiornika jak widać na zdjęciach.
  2. Czy przy nowym zbiorniku można zgłosić reklamację u przedstawiciela tej firmy ?
  3. Tak wyglądają wskazania manometrów w instalacji CO i C.W.U. odkręcając ciepłą wodę ciśnienie spada do 2 bar. Zakręcając ciepłą wodę wraca do 4 bar.
  4. Dzieki za logiczne wytłumaczenie. Sprawdze to i dam znac.
  5. Dziurawa wężownica w kotle czy w zasobniku ?
  6. Nowy kocioł gazowy, nowy zasobnik na wodę, nowa anoda.
  7. Tak jak pisałem. Czekam już na ten efekt czystej wody ponad dwa miesiące. To chyba trochę za długo. Modernizacja czyli wymiana kotła i zasobnika zakończyła się dwa miesiące temu i od tej pory jest problem z barwą ciepłej wody
  8. Po modernizacji kotłowni w domu rodzinnym mamy taki właśnie problem. Woda ciepła z zasobnika ma kolor lekko pomarańczowy. Tak jak przedstawia zdjęcie. Woda zimna z lewej strony na zdjęciu jest ok. Środkowe zdjęcie to woda zagotowana w garnku zaś zdjęcie z prawej przedstawia ciepłą wodę ze zbiornika.Modernizacja zakończyła się około dwa miesiące temu. Dwa dni temu zostało przeczyszczone przyłącze wodne i wymienione filtry. Nowy kocioł gazowi i zasobnik wody.
  9. Dziękuję Wam za pomoc. Szczególnie koledze Sambor. Wydaje mi się że będzie to najlepsze rozwiązanie dla mojej instalacji) Co zauważyłem już? 1. Przepływy równe na wszystkich pętlach około 2l/min. Pompy zasilania rozdzielaczy ustawione na minimum ( 2m) Pompa w piecu na maximum. Przy otwartych wszystkich pętlach dochodzi do podmieszania na sprzęgle i wtedy różnica temperatur na piecu i na rozdzielaczach jest około 6 stopni C. Gdy kilka pętli zostanie zamkniętych przez termostaty temperatura na piecu, górnej części sprzęgła i na rozdzielaczach jest prawie taka sama. 2. Temperatura na grzejnikach w łazienkach i garażu w zupełności wystarczają na podsuszenie np. ręczników. 3. Kocioł podpięty pod pogodówkę. Krzywa grzewcza ustawiona na 0.7 W razie Potrzeby i wolnego nagrzewania pomieszczeń będę ją podnosił. 4. Rotametry odkręcone na maximum. ( Zamontowane mam siłowniki na każdej pętli plus termostaty w pokojach)
  10. Próbuję się połapać w internecie i tak. Potrzebuje rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym ? tak aby nie było różnić w temperaturze zasilania. Bo co innego jest sprzęgło hydrauliczne z rozdzielaczem ? ono już obniża temperaturę na drugim króćcu
  11. Czyli tak: Pierwsze rozwiązanie to ta biała skrzynka i tylko ona ? Nie potrzeba już do niej sprzęgła ? Zestaw ten podpinamy do pieca i tyle. Druga opcja to budowa dystrybucji ciepła CO oparta na sprzęgle z rozdzielaczem ( ten czarny element) plus dwa zestawy pomp ? Ta kotłownia ze zdjęcia zasila tylko podłogówkę ? Akurat w tym samym czasie hydraulicy w przyszłym tygodniu będą przerabiać kotłownie u rodziców i szukam rozwiązania dla nich. Tylko tam jest instalacja mieszana ( grzejniki tylko 3 i reszta to podłogówka na trzech kondygnacjach) Grzejniki chciałbym by w razie mrozu chodziły na wyższym parametrze w razie potrzeby. A jeśli nie będą miały grzać to także chciałbym aby temperatura zadana na piecu na parametr podłogowy była równa temperaturze wychodzącej w podłogę przy zamkniętym obiegu grzejnikowym. U rodziców musiałbym chyba zastosować sprzęgło hydrauliczne z rozdzielaczem? Tak by uzyskać taki efekt (aby temperatura zadana na piecu na parametr podłogowy była równa temperaturze wychodzącej w podłogę przy zamkniętym obiegu grzejnikowym).
  12. Czy można wtedy wejscia do sprzęgła 8 i 9 zostawić jako zapasowe źródło zasilania ciepła? Czy może lepiej obrócić sprzęgło o 180 stopni ?
  13. A jak z powrotem? Wpinam dwa pod ostatnie wejście nr.10 ? Czy każde osobno ?
  14. Planuję przebudować swoją instalację. Proszę o podpowiedź czy tak można to zrobić. Chciałbym grzać najniższą możliwą temperaturą którą będę ustawiał na piecu. W związku z tym rezygnuję z wyższej temperatury na dwóch grzejnikach. Założenie jest takie że za sprzęgłem będą dwa obiegi zasilające dwa rozdzielacze. Jeden na parterze jeden piętrze. Na sprzęgle: dwie pompy w celu poprawy przepływów 7 - zasilanie rozdzielacza na parterze oraz podpięcie dwóch grzejników 8 - zasilanie rozdzielacza na piętrze 9, 10 powroty. Czy w związku z tym że będę chciał grzać najniższą możliwą temperaturą ustawioną na piecu to czy mogę zrezygnować z zaworów termostatycznych , trójdrogowych? Nie chciałbym korzystać z podmieszania. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie i dopuszczalne ?
  15. Który z poniższych zaworów zastosować: Afriso AVR 388 Kvs: 4 Afriso AVR 382 Kvs: 6,3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.