Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O sensowności dofinansowań i nie tylko.


berthold

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem dofinansowań bo to rodzi czystą patologię czytaj straszliwe zawyżanie cen dla innych użytkowników nie chcących żadnych dofinansować , ja nigdy niczego od nikogo nie chciałem a mam drugą pompę w sumie to już trzy ,jedna gotowa monoblok dwie robione z klimatyzatorów i wg mnie to jest słuszna droga a nie wyciąganie łapsk po czyjeś pieniądze i przepłacanie 4 krotne czegoś co warte tyle niestety nie jest kropka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dodatek węglowy, też nie złożyłeś wniosku? 

 

Może twoje główne źródło to PC, nie złożysz wniosku o 1000,czy 1500zł dofinansowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pompy nie złoże tego wniosku bo nie ,tak mnie nauczono by łap nie wyciągać po nie swoje a że ktoś nas rżnie to inna para kaloszy na dłuższy bezsensowny temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, berthold napisał(a):

tak mnie nauczono by łap nie wyciągać po nie swoje

Przecież to moja forsa, po prostu zwrócą mi cząsteczkę podatków. Po czym znowu zapłacę 23% tego zwrotu jako kolejny podatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

berthold jak zwykle pitoli...

Analogicznie jak z 500+. Tego nie daje PIS, czy inna partia, tylko idzie z naszych podatków, dlaczego ludzie mają tego nie brać ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś 3tyś dodatku węglowego? Pytam po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, berthold napisał(a):

Ja jestem zwolennik czystego kapitalizmu ale też nie lubie wykorzystywania innych za wszelką cenę . ja bym nie dał dotacji nikomu .

Ok,nie dasz nikomu, ale jak jest okazja to bierzesz - przecież na tym polega kapitalizm - powiększać majątek (stan posiadania) -wszelkimi metodami, mniej lub bardziej etycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Wziąłeś 3tyś dodatku węglowego? Pytam po raz drugi.

Nie niczego nie wziąłem , zadowolony ? czy zdziwiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak to mówią "oblatuje", ale już nie raz mijałeś się z prawdą, więc wolałem sprawdzić 👍😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, berthold napisał(a):

Ja jestem zwolennik czystego kapitalizmu ale też nie lubie wykorzystywania innych za wszelką cenę . ja bym nie dał dotacji nikomu .

Generalnie są z Tobą zgodzę. Wolał bym żeby mi nie zabierali z każdej strony i dali normalnie pracować, zarabiać i żyć. Jestem w stanie sam zarobić na siebie i rodzinę dopóki mam sprawne ręce, nogi i głowę. Nie potrzebuję po mopsach chodzić. Ale jeśli przydzielili dodatek bo stwierdzili, że obrali ludzi za bardzo, i należy się on jak psu buda, to bez mrugnięcia okiem go przyjąłem. Za rok u mnie za dwa, przyjdzie kupić opał, więc trzeba będzie kasę na to wziąć. Wtedy go ten dodatek spieniężę i wykorzystam.

Uważasz że grzanie PC będzie tanie ?. Na tą chwilę (do wyborów) rozdają 2000KWh i blokują prąd na jakimś tam pułapie 100% droższym niż jest. Ale jak się zerwą z łańcucha po wyborach, zobaczysz dopiero jak się spina koniec z końcem. Tak że honor rzecz dobra (szanuję), ale nie w tej sytuacji i przypadku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, daromega napisał(a):

Generalnie są z Tobą zgodzę. Wolał bym żeby mi nie zabierali z każdej strony i dali normalnie pracować, zarabiać i żyć. Jestem w stanie sam zarobić na siebie i rodzinę dopóki mam sprawne ręce, nogi i głowę. Nie potrzebuję po mopsach chodzić. Ale jeśli przydzielili dodatek bo stwierdzili, że obrali ludzi za bardzo, i należy się on jak psu buda, to bez mrugnięcia okiem go przyjąłem. Za rok u mnie za dwa, przyjdzie kupić opał, więc trzeba będzie kasę na to wziąć. Wtedy go ten dodatek spieniężę i wykorzystam.

Uważasz że grzanie PC będzie tanie ?. Na tą chwilę (do wyborów) rozdają 2000KWh i blokują prąd na jakimś tam pułapie 100% droższym niż jest. Ale jak się zerwą z łańcucha po wyborach, zobaczysz dopiero jak się spina koniec z końcem. Tak że honor rzecz dobra (szanuję), ale nie w tej sytuacji i przypadku.  

Pompą będzie taniej tak czy inaczej nawet jak będzie prąd po przekroczeniu tych 2000 kw bo on będzie kosztował ok 1,20 zł więc tragedi żadnej nie będzie , kupisz cudem węgiel po 2000 zł a spalając 10kg/doba to koszt 20 zł dziennie grzejąc pompą idzie mi ok 10-12kwh dziennie to wychodzi ok 8 zł dziennie a po tych wyższych stawkach będzie to ok 14 zł wiem teraz ciepło ale to będzie podobnie wzrastało wraz z mrozami ale i tak pompa jest najtańsza , ale aby nie polegać w 100 proc na pompie robię sobie drugie rezerwowe źrudło mpm 10 kw na grawitacji oczywiście i mam nadzieję że nie będę musiał go odpalać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na to krótkowzrocznie rok do przodu. To nie jest żaden wyznacznik. Chcesz kapitalizmu prawdziwego to kolejna ekipa go Tobie zafunduje. Więc popatrz ile prąd na giełdzie stoi bo tyle za niego zapłacisz, a nie jak teraz z plusami i dodatkami na poziomie 2000 czy 1,20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, daromega napisał(a):

Patrzysz na to krótkowzrocznie rok do przodu. To nie jest żaden wyznacznik. Chcesz kapitalizmu prawdziwego to kolejna ekipa go Tobie zafunduje. Więc popatrz ile prąd na giełdzie stoi bo tyle za niego zapłacisz, a nie jak teraz z plusami i dodatkami na poziomie 2000 czy 1,20.

No patrzę do przodu więc postawiłem na pompę ,węglowe czy peletowe to już zmierzch niestety czy nam się podoba czy nie ale jak widzisz ja połączyłem nowość z totalną starością tzn kociołek rezerwowy na grawitacji bo tu pewnym jutra nikt być widocznie nie może chyba nie w tym miejscu mieszkamy gdzie powinniśmy czy chcielibyśmy ale jest jak jest i niech już tak będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, berthold napisał(a):

No patrzę do przodu więc postawiłem na pompę ,węglowe czy peletowe to już zmierzch 

Jeszcze długo nie. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno zagorzały zwolennik kotła DS (rodzinie kupował kocioł jeszcze niedawno) zaklina się, że węgiel i pellet to zamierzchłe czasy. Jak to sytuacja na rynku zmienia szybko podejście do zasilania domu w ciepło 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Jeszcze niedawno zagorzały zwolennik kotła DS (rodzinie kupował kocioł jeszcze niedawno) zaklina się, że węgiel i pellet to zamierzchłe czasy. Jak to sytuacja na rynku zmienia szybko podejście do zasilania domu w ciepło 🤣

To zarzut czy pochwała  ?pogubiłem się  chyba to normalne że każdy musi reagować co lepsze czy gorsze w każdym razie ja niczego nie skreśliłem tylko wybrałem co obecnie jest lepsze czy tańsze i tyle ,mam kocioł podajnikowy oraz zasypowy mpm no i pompę ciepła to jeszcze dorobić palnik na zużyty olej silnikowy bo palić można wszystkim poza oponami cytując klasyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie faktu, bo jeszcze niedawno miałeś klapy na oczach (krytykując wszystko inne), byłeś zapatrzony w węgiel w najgorszym wydaniu, a teraz taka zmiana 😁

Czyli warto być ostrożnym w osądach i opiniach, bo za chwilę można "stać się ich ofiarą" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trociny można pozyskać za darmo ,można też brykiety robić z makulatury czy z domieszką trocin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, o6483256 napisał(a):

To stwierdzenie faktu, bo jeszcze niedawno miałeś klapy na oczach (krytykując wszystko inne), byłeś zapatrzony w węgiel w najgorszym wydaniu, a teraz taka zmiana 😁

Czyli warto być ostrożnym w osądach i opiniach, bo za chwilę można "stać się ich ofiarą" 😄

Tobie że tak skromnie powiem coś się poknociło chyba , ja nigdy węgla nie krytykowałem ba twierdziłem że mogę nim palić do końca ale to było jeszcze dwa lata temu nawet niecałe jak kupowałem po 740/tona a skoro ktoś twierdzi że teraz warte to 3000 czy więcej to mu serdecznie dziękuję i wybieram to co dla mnie lepsze czy tańsze , nie ciągnij tego tematu dłużej bo widzę że musisz mieć ostatnie zdanie więc powiedz je a ja już na nie nie odpiszę ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold

Powiedz mi jedną rzecz. Skąd masz prąd w kablu do którego tą pompę podłączyłeś ?. Tylko nie pisz z gniazdka.

Nie licz tego po swojemu bo cały czas błądzisz. Co to jest to jest "dzisiaj". "Jutro" już tak nie będzie.

A na resztę szkoda prądu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obecny nierząd "rucha" nas na każdym kroku jak tylko się da w postaci wszelkich podatków. Jeśli oni nas okradają i mówią, że jest to zgodne z literą prawa to nie miejmy sentymentów by ciągnąć od nich też ile się da w imieniu prawa. Ja zrezygnuję z funduszy, które rozdają na lewo i prawo pod warunkiem, że nie będą sięgać do mojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że obywatele nie "ciągną od nich", tylko z budżetu który jest wspólny i zgodnie z prawem należy się takie, czy inne świadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, daromega napisał(a):

Jeszcze długo nie. Pożyjemy zobaczymy.

 

24 minuty temu, o6483256 napisał(a):

Jeszcze niedawno zagorzały zwolennik kotła DS (rodzinie kupował kocioł jeszcze niedawno) zaklina się, że węgiel i pellet to zamierzchłe czasy. Jak to sytuacja na rynku zmienia szybko podejście do zasilania domu w ciepło 🤣

Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Miałem kocioł to nic lepszego nie ma. A Jak mam PC to kotły są be. Trzeba się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.