Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O sensowności dofinansowań i nie tylko.


berthold

Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca bo mnie podobał się kocioł na ekogroszek bo było diabelnie tanio ale już nie jest dlatego pompa i kto wie jak węgiel stanieje czy nie odpalę znów kotła , wnerwia mnie tylko jak ktoś się uczepi i próbuje udowodnić mi że ja nie lubię węgla itp przecież nigdzie tego nie napisałem ,napisałem że obecnie taniej jest pompą i tyle a że pompę można zrobić taniej niż kupić nowy piec chociażby zasypowy to mam się czuć jakoś gorzej , czytam i oczy przecieram co ludki chcą mi udowodnić , ja tylko powiedziałem że dotacji być nie powinno bo to rodzi patologię którą widać gołymi gałami aż razi ale jest fajnie co ??? może kiedyś wygra konfa i staniemy na zdrowych zasadach być może i w głowach się poustawia normalniej kto wie kto wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, berthold napisał(a):

obecnie taniej jest pompą

Obalę tą tezę 🙂 . Na tą chwilę myśląc Twoimi kategoriami to Jarek zasponsorował tym co palą ekogrochem i kupili go wiosną na PGG, darmowe ogrzewanie tej zimy 🙂 . Ci co ponad 3 tony spalają zapłacą ze 2-3 zeta na dobę może. Kto ma taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 3 zeta ? policz dobrze , z przesyłką był on chyba po 900 jakoś jak pamiętam więc 1 kg to 90 groszy a spalasz go powiedzmy 10 kg /doba to ile to jest ? no chyba że jeszcze nie grzejesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacili za 3 tony ~ 3000. Jarek dał im 3000. Ile zapłacili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, daromega napisał(a):

Zapłacili za 3 to0ny 3000. Jarek dał im 3000. Ile zapłacili ?

To się nieliczy bo to mogło tyczyć się kilku ludków a my tu o masie mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, berthold napisał(a):

...próbuje udowodnić mi że ja nie lubię węgla itp przecież nigdzie tego nie napisałem ...

Masz kłopoty z czytaniem, ze zrozumieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold

Liczy się. To jest myślenie Twoimi kategoriami czyli kategoriami chwili / dnia dzisiejszego. I Ci ludzie nie zapłacą w tym roku za ogrzewanie nic. Albo ze 2-3 zeta jak napisałem o ile spalą więcej niż te 3 tony. Wielu ma opał na 2 sezony w tej cenie. Więc kolejny sezon też wyjdzie 3000. A co będzie na 3 sezon najstarsi górale nie wiedzą jeszcze. Jeśli wtedy będzie PC taniej to się ją wstawi. I nie jak oferują za 40 koła tylko tak jak zrobiłeś systemem gospodarczym. Być może i ten temat z raczkowania wyjdzie i będzie jeszcze łatwiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie udowodniłem. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dzisiaj jest tak, a jutro może być o 180 stopni inaczej. Dzisiaj / jutro to odstępy czasowe rok / dwa / trzy etc. Policz też ile w te pompy utopiłeś kasy. Wlicz to do rachunku ogólnego ile ta KWh realnie Ciebie kosztuje. To wszystko nie jest zero jedynkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, berthold napisał(a):

ja tylko powiedziałem że dotacji być nie powinno bo to rodzi patologię

W tym kraju nie bierze tylko ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i berthold 🤣

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... a przynajmniej tak twierdzi w "INTERNETACH" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał(a):

a przynajmniej tak twierdzi w "INTERNETACH"

Przed naszym forumowym detektywem niczego nie da się ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.