Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dodaję temat, myślę,że kogoś może zainteresować.

 

Kocioł elektryczny eSztoker w mocach 3 oraz 7kW, do kotła na wyposażeniu jest moduł internetowy, gdzie jest także licznik zużycia energii

 

Krótki opis.

Panele PV, nadwyżki produkowanego prądu oraz inne główne źródło np. na pellet

* Jak ktoś z Was ma panele PV i nadwyżki prądu, taki kocioł jest fajnym rozwiązaniem, aby tanio inwestycyjnie wspomóc bezobsługowo ogrzewanie w okresie przejściowym tj wczesna jesień czy późna wiosna oraz lato. Na zimę może dom ogrzewać główne źródło np. kocioł na ekogroszek czy na pellet.

 

Jako główne źródło, panele PV z większym zapasem produkowanej energii

* Tu oczywista oczyswitość jest taka,że jako samodzielne źródło powinno to trafić na domy dobrze izolowane albo energooszczędne. Klasyczny dom to taki 3kW do jakiś 40m2 a 7kW pod 90m2 to dla strat ciepła 80W/m2, w praktyce kotły na prąd trafiają tutaj do domków letniskowych nad jeziorami czy na działkach rekreacyjnych, gdzie także stoją takie małe domki całoroczne. Przy nowym budownictwie i lepszej izolacji straty ciepła 40W/m2 takie 3kW poleca producent do 70m2 a model 7kW do 170m2.

 

W przeciwieństwie do PC jest to tanie inwestycyjnie, ale oczywiście pobór-produkcja ciepła 1:1, nie mniej nie trzeba dewastować instalacji, wyrzucać posiadanego bojlera, ładować 500L bufora itd. PC powietrzna z montażem i elementami instalacyjnymi to aktualnie często widełki ok 43-53tys zł, kocioł na prąd to okolice 4tys zł i proste wpięcie w istniejący układ.

 

Jakby kogoś interesowało więcej informacji, zapraszam do kontaktu

3.jpg

4.jpg

Aplikacja-Elektryczny-Okno-Główne.png

Opublikowano

Umiesc dtr, schematy, konfiguracje itd…

Opublikowano

Schematy hydrauliczne zaczerpniete z kotlow weglowych. Tam nie potrzeba zawor mieszajacych, nie potrzeba pompy cwu, nie potrzeba pompy co, jedna w kotle wystarczy ale taka aby „pociagnela” cala instalacje a ta dla domku o max 7kW jest w zasiagu rynku. Nie potrzebne koszty dla inwestora.

Nie ma sterowania pogodowego CO? 

Opublikowano

Jaka jest tego cena?

Opublikowano

@PioBin oczywiście,że w większości przypadków wystarczy pompa zamontowana w kotle, pozostałe sprawy to tylko możliwości, z których można, ale nie trzeba skorzystać. W zestawie jest moduł internetowy, dołączyć można termostat pokojowy, podobnie jak do większości gazówek.

@o6483256
eSztoker 3kW z modułem internetowym, zasilanie 230V kosztuje 4250zł brutto
eSztoker 7kW z modułem internetowym, zasilanie 400V kosztuje 4305zł brutto

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Jest tam jakaś regulacja mocy, czy tylko 7kW lub 0.

Opublikowano (edytowane)

Tak, oczywiście jest pełna regulacja mocy, od stanu podtrzymania przez dobór w zależności od zapotrzebowania/obciążenia. 

Robiąc screena z modułu internetowego nie zdążyliśmy cyknąć fotki jak był jeszcze na mini obciążeniu, robiąc fotke akurat wszedł świeżo w tzw podtrzymanie.

 

w aplikacji internetowej jeden kafelek- to obecna moc kotła, a pod nim jest stan dotychczasowego zużycia energii

 

W menu sterownika możesz:
* wybrać/ograniczyć moc maksymalną z jaką może kocioł pracować

* włączyć lub wyłączyć modulację mocy.
jak wyłączysz modulację, to działa w tym momencie jak dwustan tj moc max ustawiona w sterowniku oraz podtrzymanie. Zał/wył na podstawie ustawianej histerezy.

Edytowane przez Pieklorz
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Pieklorz napisał:

W zestawie jest moduł internetowy,…

Apki to sa gadzety dla Kowalskiego (tez potrzebne bo kolorowe). Pomyslcie nad Modbus lub innym sposobem do zadawania i odczytywania parametrow „kotla” tak aby mozna bylo go spiac z „inteligentnym” sterowaniem (rowniez z falownikiem od PV lub innym nadrzednym sterownikiem - przyszlosc?).

Grzalki powinny byc dwie lub trzy moim zdaniem o roznej mocy aby w pelni korzystac z autokonsumpcji PV - przyszlosc?

 

 

 

Edytowane przez PioBin
  • Zgadzam się 1
Opublikowano

@Pieklorz grzalka jest 3f i jest jeden przejaznik SSR a to nie to samo! Nie wykorzystasz „inteligentnej” autokonsumpcji. Pogadaj z automatykiem od sterownika to ci wytlumaczy o co chodzi.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano
12 minut temu, Pieklorz napisał:

 

,,, Pod wymiennikiem. ,,,


Z tego co zauważyłem, to ten kocioł elektryczny nie posiada wymiennika ciepła.

Jak mam przeprowadzić okresowe badanie pętli zwarcia metalowej obudowy urządzenia, skoro nie ma żadnego połączenia wyrównawczego do przedniej (zdejmowanej) części obudowy.  

Usytuowanie elektrycznego złącza kontrolnego "Pod wymiennikiem", pozostawiam bez komentarza.

Opublikowano

@PioBin

Kocioł ma modulację mocy, ma tez komunikację Modbus.

Konstrukcyjnie go dalej zmienić nie można, bo jest po badaniach. Badania dopuszczają produkt do sprzedaży, to są badania eksploatacyjne oraz bezpieczeństwa.

Nie wiem do czego zmierzasz z tym Modbus, ogólnie jak chodzi o coś w stylu,że panele produkują np. 3kW a kocioł ma w tym momencie ograniczyć się do pracy na np. 50%, to jest to wykonalne, tyle,że producent takich paneli musi sie skontaktować z Komiz/E-M , trzeba dosłać i zgrać protokoły modbus i można takie rzeczy przygotować. To już jednak kwestia kontaktu między producentami i ich programistami oraz ustalenia między nimi.

Opublikowano (edytowane)
5 godzin temu, Pieklorz napisał:

ogólnie jak chodzi o coś w stylu,że panele produkują np. 3kW a kocioł ma w tym momencie ograniczyć się do pracy na np. 50%, to jest to wykonalne,

Tak o to chodzi, ale bez roznych poziomow mocy odbiornika nie zrobicie tego. Modulacja na PWM to modulacja grzania a nie po stronie elektrycznej. Grzałka musi pobrac swoje a potem przerwa. W tych krotkich okresach czasowych grzałka pobiera prad z sieci i czesc pradu z paneli by za chwile falownik oddawal cala produkcje do sieci i tak w kolko.

Udostepnij materialy dla tego kotla/sterownika pod Modbus bo w dtr nie ma nic.

Edytowane przez PioBin
Opublikowano

Modbus jest w ich wszystkich sterownikach. Tu producenci urządzeń muszą się dogadać.

Masz PC Technix, gdzie była inna elektronika, doszedł panel dotykowy 7cali - wymiana info i softu...

Masz sterowniki ArgosMaxv2 z tym samym panelem co w PC, jest Mkolor 4,3" i masz analizator spalin innej marki- Bragera - wymiana między firmami i sterowniki pracują w oparciu o wymianę info na podstawie odczytu poziomu tlenu w spalinach

Masz nową współprace, gdzie platformę i komunikację do kolorowego panelu udostepnił inny podmiot, w tej chwili jest to kończone - będzie "gadać" ze wszystkimi sterowaniami.

Są tez przykłady zastosowania ich elektroniki z innej branży, gdzie ta komunikacja także jest wykorzystywana.

 

itd. tu musi się skontaktować z producentem dystrybutor/producent paneli i oni muszą ustalić czego oczekują, jak ma współpraca wyglądać.

 

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.