Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrust


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

😁😁😁

 

 

IMG-20220604-WA0000_edit_265104050723088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zacytuję wspaniałego męża tego forum na temat chrustu:

"A co złego jest w spalaniu chrustu??? Gałęzie z lasu trzeba usunąć, jak zrobią to ludzie za darmo, to co w tym złego. Ludzie rębakiem to na zrębki robią i ogrzewają. Skąd zdziwienie że można tym ogrzać ?"

Leją na niego a on, że to deszcz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu Defro, wprowadzają do oferty usługę wspawania (do kotła ecodesign) rusztu do spalania chrustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi nie mówcie o tej głupocie. 

Nie masz rebaka I gdzie suszyć, to zrobisz hałde przed chałupa i zatrudnisz palacza do podkladania... 

Se wymyślili... Eureka. Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wychodzą zamysły wierchuszki.

Niby nie wolno mieć śmieciucha a proponują chrust. Czyli w tym sezonie , spokojnie można dalej palić wszystkim i we wszystkim, bo oni przymykaja oczy...No  przecież....Niebywala arogancja, niedługo powiedzą " idź na pole i se wykop sam ziemniaki , będzie 50 groszy za kilo bo rolnicy nie mają na paliwo"

Co do patykow....zawsze można powiedzieć że sezonowaly się w lesie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie chodził i zwracał uwagi czym palicie, rząd schowa głowę w piasek i będzie udawał, że problem nie istnieje. Nie zaryzykują utraty choćby 2% poparcia, przyzwyczaili się do koryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie tak postępuje, kierujący się rozsądkiem?
Roztropność zaleca umiarkowanie, rozpoznawanie możliwości.

Trzeba umieć postępować z ludźmi, przemawiać na ich poziomie, prowadzić a nie gnać przed siebie.
„Starszy pan” jest człowiekiem oczytanym, może snuć rozważania na przyszłość, rozprawiać o filozofii; lecz nie tym kunsztem posłużył się, ogrywając dowcipkującego „fuzbalistę”. Jeśli sił starczy, zwycięży ponownie.
A fluchcenie mędrkujących przeciwników niczego nie zmieni.

Przyzwyczailiśmy się do lekkich kosztów i zim. Gdyby „trend” odwrócił się to niejeden może i pójdzie po chrust a przyciągnie z lasu szumne drzewo :)
I nikt tego nie powstrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister nomen omen Moskwa uspokaja -płynie do nas 8 mln ton węgla.

Portowcy nie wspierają jednak słusznej linii partii tłumacząc, że tyle są w stanie przeładować, ale w rok. A sezon zaczyna się za 1/3 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wychodzą zamysły wierchuszki.
Niby nie wolno mieć śmieciucha a proponują chrust. Czyli w tym sezonie , spokojnie można dalej palić wszystkim i we wszystkim, bo oni przymykaja oczy...No  przecież....Niebywala arogancja, niedługo powiedzą " idź na pole i se wykop sam ziemniaki , będzie 50 groszy za kilo bo rolnicy nie mają na paliwo"
Co do patykow....zawsze można powiedzieć że sezonowaly się w lesie:)
Skojarzyło mi się to z F. Castro, jak mówił tak ze 20 lat temu, że obywatele Kuby muszą zacząć sadzić zioła, bo na produkcję lekarstw rządu Kuby nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzisz... Tego tekstu nie słyszałem ale... Przecież mamy znowu komunę, moze i pognają znów na akcję " wykopki" jak to było w czasach mojej młodości. Wszystkie szkoły po parę dni tyrały na chwałę ludu pracującego i aby partia rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej...

Prawie do tego doszło... Są dumni. Wydedukowali jak biednym i zagubionym "pomóc" ogrzać się w nadchodząca zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20220608-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy już chrust niż rosyjska strategia spalonej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lekko nie jest, chyba przeprowadzę się na Białoruś. Tam przynajmniej dobrobyt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to że śmiejemy się ,a do śmiechu nie jest .

Płakać się chce.

Ja pamiętam jak ludzie dawniej mieli ,wiązali tak zwane ocipki ,to takie drobne powiązane gałązki.

Coś jak mietła z brzeziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20220612-WA0001_edit_485689746482137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Rok 2023 
Budzik zadzwonił o godz.3.00, wstałam, wzięłam łyk kawy z termosu którą zrobiłam wieczorem bo prąd dopiero włączają około 12.00 jak są pierwsze Wiadomości w TVP.
Ubrałam się, wzięłam Millę na smycz i szybko do lasu po chrust by zdążyć przed godzinami dla matek z dziećmi do lat 3 i kobietami w ciąży, które zaczynają się o 5.00, władza mówi, że o ciężarne i małe dzieci trzeba dbać  więc mogą chrust zebrać rano.
Miałyśmy szczęście, w nocy był wiatr leżało sporo gałązek, uzbierałyśmy zapas na 3 dni więc jutro trochę odeśpię.
Wróciłyśmy rozpaliłam w piecu, wczoraj padało, tak więc miałam nawet sporo wody, zrobiłam świeżą kawę i będzie na zupę.
Wracając nazbierałam liści szczawiu ktoś musiał nie zauważyć więc będzie wyżerka zupa szczawiowa a jak starczy wody to jeszcze kompot z mirabelek zrobię które wczoraj mąż nazrywał jak jechał  z pracy tym najnowszym autem na chrust co dostaliśmy od Morawieckiego. 
Jak już ogarnę dom idę na autobus, niestety nie zawsze przyjedzie, jako gmina opozycyjna nie dostaliśmy najnowszych modeli na chrust tylko mamy starocie na węgiel no a z węglem wiecie jak jest.
Po drodze spotkałam sąsiadkę, mówi, że proboszcz nowa listę wywiesił na plebani z grafikiem dla poszczególnych rodzin kiedy mają chrust przynosić i to tylko ten pierwszego gatunku bo jego gospodyni potem narzeka, że piec się zapycha.
Nie powiem co sobie pomyślałam bo słowa są niecenzuralne. Przyjechał autobus, w ostatniej chwili wpadłam do hali odlotów CPK Baranów by samolotem udać się do Radomia skąd mam prom do Poznania. Wracam z reguły z mężem bo prom łapie spore opóźnienie a przecież jeszcze muszę iść po drugą porcję chrustu
by mieć trochę ciepłej wody do prania. 
Wieczorem przez godzinę mamy prąd znów za sprawą TVP i wieczornych wiadomości w których dowiaduję się jak bardzo inni zazdroszczą mi takiego życia, co mam dzięki PiS bo za Tuska to nikt by mi nie zazdrościł. Zadzwoniłam jeszcze do sąsiadki rozmowa był kontrolowana więc zaczęłam oficjalnym powitaniem: Niech będzie pozdrowiony Jarosław zawsze dziewica... wymieniłyśmy grzeczności jak nam jest dobrze i że wszyscy nam zazdroszczą. 
Po 20 wyszłam jeszcze z Millą a potem już tylko umyć się w resztce deszczówki i spać bo jutro mam zbieranie chrustu dla proboszcza a chcę zdążyć przed godzinami dla matek z dziećmi do lat 3. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁😁😁👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.