Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Agregat prądotwórczy + zasilanie awaryjne


daromega

Rekomendowane odpowiedzi

Masz UPSa z czystą sinusoidą który ma 100Ah. Powiedzmy, że bez problemu pociągnie te 24h. Czysto hipotetycznie, nie masz nadal po 24h prądu uruchamiasz swój agregat, który będzie miał za zadanie naładować UPS`a. Jaki prąd (o jakiej sinusoidzie) będzie płynął wtedy do sterownika kotła?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Agregat zasila sinuspro, który to zasila kocioł jak z sieci i ładuje w tym samym czasie akumulator bo ma taką funkcję i taka jego rola. Nie wiem co tam za agregat podłączył ale widać o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Agregat uruchomiony. Trzy wymiany oleju w godzinkę pracy. 2KW czajnik nie robi na nim wrażenia.  Co założyłem to zrealizowałem. Oby jak najmniej się przydawał ten agregat.

agregat.jpg.a7fe1c27f36643aa99b53a8581ccd46f.jpg

 

Edytowane przez daromega
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@daromega jak tam sprawdzałeś może jaki zużycie ma na 1 godz przy obciążeniu np 50% lub 30% mocy agregatu i czy podłączasz może uziemienie na czas pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie były tylko testy sprawności i osiągów. Z tydzień temu dopiero dorobiłem kabel do zasilania chaty w mufę. Jeszcze parę rzeczy muszę ogarnąć do sinuspro i zrobię wtedy jakieś głębsze testy. Nie prędzej jednak jak we wrześniu. Teraz jest lato i ja takie sprawy odkładam na bok, bo mam inne przyjemniejsze hobby latem 🙂 . Wszystko natomiast mam kupione i jestem przygotowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy UPS można zasilić zwykłym agregatem ,sterowanie CO mam podłączone do UPS-a z aku 40 AH zastanawiam się czy zainwestować agregat czy większy aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności działania powinien być agregat z inwerterem czysty sinus. Z tymi które mają tylko avr mogą ups-y nie współpracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daćko napisał:

Panowie czy UPS można zasilić zwykłym agregatem ,sterowanie CO mam podłączone do UPS-a z aku 40 AH zastanawiam się czy zainwestować agregat czy większy aku?

Kup większy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednego z drugim nie można do końca porównać. Agregatem możesz zasilać dowolne* urządzenie tak długo, jak długo masz paliwo. Akumulator w UPS szybko się wyczerpuje - kilkadziesiąt minut do kilkunastu godzin. UPS natomiast potrafi się przełączyć niezauważalnie w przypadku zaniku, a agregat musisz podłączyć do odbiorów i odpalić. UPS jest cichy, agregat głośny. UPS z czystym sinusem daje ładny przebieg i nie jest tak podatny na duże obciążenia, a agregat faluje.

* - takie, któremu nie przeszkadza niezbyt równa amplituda i częstotliwość

Edytowane przez Wello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szymek00 napisał:

Agregat z dobrym AVR ten trochę kosztuje ..

A myślisz , że dobra przetwornica lub UPS z zestawem baterii jest za darmo?

U mnie jest UPS 1kVA z baterią 24/ 320Ah - taki zestaw moją kotłownię potrafi zasilać przez ponad 30h, a mam sporo - 3-4 pompy, zaw 3-D i kocioł na pellet z zapalarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka, warto mieć i agregat który jest sprawdzony i gotowy do pracy oraz przetwornicę DC/AC (albo UPS z sinusem jeśli bardziej delikatny odbiornik). Agregat najlepiej taki który z podłączonym odbiorem pochodzi te 10h. Nie wiem czemu większość ludzi uważa że AVR to układ który czuwa nad jakością napięcia kiedy to jest tylko zwykły regulator. Jak rozglądałem się za swoim agregatem też szukałem z AVR i jak podłączyłem analizator przebiegu napięcia to zdecydowałem się na taki bez AVR ale za to z prądnicą asynchroniczną. Chyba do tej pory robi je eisseman lub geko. Mi się trafił biltema 2,5kW z tą samą prądnicą, w zasadzie ten sam sprzęt tylko na szwedzki rynek. W każdym razie sprzęt prosty i niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS z pełnym sinusem, agregat z pełnym sinusem, nie aproksymowanym.

Z UPSów kup coś do czego da się podłączyć akumulator kwasowo-ołowiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również zakupiłem taki agregat. Już raz na początku listopada miałem okazję go wykorzystać. Przez 6,5 godziny zasilał mi kocioł Skamp 13kW ( SKZP + moduł internetowy + zapalarka + brager + 3 pompy energooszczędne ) Do tego miałem jeszcze podłączoną lodówkę, lampkę z żarówka LED, trzy ładowarki do telefonów. Sumując to było około 450 W obciążenia. Agregat dał radę odpalić kocioł zapalarką, potem bez problemu zasilał to wszystko co wymieniłem wyżej. Zaskoczyła mnie ilość spalanego paliwa. Przez te 6,5 godziny spalił około 2 litrów benzyny. Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu. Agregat jak za 1989 złotych,które za niego zapłaciłem, spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.