Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielkość Kotła na pellet - 148m2


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

@Witek-z-Ulicy zalacz link z obliczen…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha nie do końca ale tak u nas na południu się przyjęło ^^

Wyszło mi z obliczeń 9.6 kW max A średnia 4.6kW

Teraz potrzebuję do tego kociol na pellet i jak jest sens i opcja to bez buforu... wloze tą kasę w kociol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

 @Platinum
@Platinum
Roczny koszt ogrzewania budynku (bez CWU).
Kocioł na pelet - 3 100 zł
Pompa ciepła powietrzna - 2 100 zł

Po ile liczyłeś pellet? $

Po ile liczyłeś 1KW? $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli domyslnie to:

pelet 1300zl/tona Spr=80%

prad G11 0,75zl/kWh / COP=3.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Trener40 napisał:

Po ile liczyłeś pellet? $

Po ile liczyłeś 1KW? $


Nie liczyłem, ponieważ @Juzef zmienia ceny jednostkowe na bieżąco.

Spojrzałem na wyniki mojego projektu.
Energia elektryczna 0,75 zł za 1 kWh.
Pellet 1 300 zł za 1 tone. 

ps.
@PioBin był o 5 sekund szybszy. 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ~cenie

pelet 1000zl spr=80%
prad G11 0,9zl/kWh / COP=3

wychodzi tyle samo

3 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

@PioBin był o 5 sekund szybszy

Jak Ty to mierzysz? (zartuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu prąd kosztuje 64 gr, a pellet 1800 (konkretnie Sambudrol z Dzierżoniowa, bo tylko im chce się jeszcze wysłać od ręki). Mam na myśli cenę pelletu dostępnego faktycznie, a nie z opowieści o lokalnej produkcji po 5 stów/tonę. Więc jak widzicie -  "svet se posral".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wegiel za „free” pod Walbrzychem (wystarczy lopate miec).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie narzucajmy mu „na sile” płytek w calym domu zeby miec z PC np. 30C w obiegu przy -15 na zewnatrz itd.

Ale niech policzy (zleci) na zle mu nie wyjdzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH tez masz nocke? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:


 @Juzef

Energia elektryczna 0,75 zł za 1 kWh.
Pellet 1 300 zł za 1 tone. 

@PioBin

Pellet policzyłeś po uśrednionej nowej cenie ( podwyżka  rzędu ok 75%).Prąd rok temu również byl w ganicach 75gr. Teraz niech ktoś będzie jasnowidzem i napisze po ile 1KW bedzie za dwa/trzy lata? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kocioł musi zostać na pellet... Teraz czeka się na piec od 4 do 6 miesięcy od dnia zamówienia.. w sklepach dostępnych u mnie stoją tylko Tekla,  Metalfach, Defro,  Ogniwo, Rakoczy, Stalmark. Tylko o takich mogę porozmawiać ze sprzedawcami . Dlatego byłem zdecydowany na Teklę ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wyczytałem jeszcze, że godne uwagi jak na nasz rynek są Biawar , jak szukam to wyskakują mi kotły Pellux..... to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider a z tych wymienionych wyżej dostępnych u mnie w okolicy było by coś godnego uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się przyjrzeć każdemu z osobna. Teraz nie mam czasu. Najważniejsze jednak, żeby kocioł miał pionowy wymiennik, jego samoczyszczenie. Samoczyszczenie palnika i sondę lambda. Elementami poprawiającymi spalanie przy palniku poziomym będzie szamot w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazar i Biawar też mam dostępne jak coś ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HarryH napisał:

Bufor jest dobry tylko dla hydraulika, który go sprzedaje. To nie jest kocioł zasypowy. Jak już raz pisałem-kupić porządny kocioł modulujący (realnie) od co najmniej 2.5kW i zapomnieć o buforze. 

@HarryHtylko przy modulacji na poziomie 2,5 kW spaliny ok 60 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ręki weź pod uwagę Defro, Stalmarka i Biawara, tylko to są kotły bardziej pod bufor jeśli chodzi o stałą pompę na podłodze. Nie wiem jak Pellux, ale Gamma czy Ekosilver to nie są kotły które na najniższej mocy będą sprawnie i czysto spalać pelet. Za to mają w miarę bezobsługowe pionowe wymienniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz powoli.  Przeczytałem już tak wiele forum, tak dużo różnych poglądów,  dzwoniłem w setki miejsc, obejrzałem kotły w całym Śląskim.... muszę wylondować...

Podsumowując,  szanuję wiedzę każdego z was. Chcę aby w mojej kotłowni stanęła Tekla Draco Bio Compact FII 12 kW ... jeżeli jeszcze się nie zraziliście do pomocy mi to teraz chcę to wszystko Sobie poukładać...

Jestem w stanie kotłem,  bez bufora, z bojlerem 200L , podłogówka na dwóch rozdzielaczach i dwiema drabinkami , z cena pelettu 1200zł ogrzać ten dom w zimie na 22 stopnie do 4000zł? Czy wyjdą mi większe sumy? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak Cię w tej Tekli urzekło? Cena? Nikt Ci nie napisze ile będziesz palił, tym bardziej że pierwszy sezon będzie droższy. Nie wiem jak chcesz tą podłogowka sterować, włącz wyłącz od termostatu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.