Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piękny trawnik.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie taki „stawik” wystarczyłby. Zaciekawił mnie opis kamieni. Są kopce w lesie. Kiedyś rolnicy, dbając o pole uprawne, wynosili kamulce na wybrane miejsca. Może nadały by się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nadawały by się  , marmury wapienie uwalniają wapń podnoszą PH wody . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.12.2021 o 08:34, Gregor887 napisał:

"trawnik jest najbardziej bezwartościowym ekologicznie tworem".

Też jestem tego zdania i nie lubię kosić trawy ( bezproduktywna strata czasu). Nie dam się wkręcić w syndrom Wimbledonów.

Stąd moje pytanie: co robić by trawa nie rosła tak szybko? 

@Kordjano jak pomalujesz kamienie jogurtem to szybko pojawi się na nich mech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolega @palacz66 opisywał, w paru słowach te "wynalazki", byłoby łatwiej dla początkujących...

Odkąd wstawiam ule, mniej koszę łąkę. Pojawiły się kwiaty, różne, zakwitają niemal jedne po drugich. Później, żal je ścinać. Mimo wszystko ulegam modzie, bo skoszony trawnik też wygląda ładnie. Tak więc blisko domu tnę :)
Gdy przeciągnę czas na łące to pozostaje kosa (spalinowa), choć na forum był chyba ktoś, kto radził sobie ze zwykłą kosą.

Wiele zależy od tego, w jaki typ ogrodu inwestujemy. To chyba podobnie jak ze stylem ubierania się, spędzania wolnego czasu itd.
Wydaje się, że im człowiek bardziej rozumie naturę tym mniej jego ogród będzie zrozumiały dla „miasta”.
Ktoś zwrócił moją uwagę na tzw. „angielskie ogrody”... może jest na forum znawca. W okolicy nie widziałem tak prowadzonej działki, są traktorki koszące, robociki koszące, byłbym pierwszym :)

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Też jestem tego zdania i nie lubię kosić trawy ( bezproduktywna strata czasu). Nie dam się wkręcić w syndrom Wimbledonów.

Każdemu wedle upodobania. I jeżeli coś jest zadbane, estetyczne to nie należy tego krytykować i koniec. Inna sprawa,że wielu z nas ma jakieś hobby. To lepsze niż siedzenie w oknie, obserwowanie ulicy i krytykowanie wszystkich i wszystkiego.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Outsider napisał:

To lepsze niż siedzenie w oknie, obserwowanie ulicy i krytykowanie wszystkich i wszystkiego.

Dokladam jeszcze patrzenie w „szklany” ekran i emocje z przekazu medialnego.

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego sąsiada. Starszy gość. Żyje jako tako przyzwoicie nie za bogato i nie za biednie. Lewe ręce do wszystkiego. Spędza życie właśnie w oknie. Jego standardowe teksty:

Patrz, no patrz... jeb...y kosiarkę se nową kupił. A tamci to też se za domem robią. Ciekawe skąd mają kasę gnoje jedne.  O, o jadzie qu...a. W tamtą sobotę to pier...y cały bagażnik żarcia nawiózł. Teraz pewnie znowu.

Tak żyją ludzie bez zajęcia, hobby, życiowe niemoty, które do wszystkiego mają dwie lewe ręce.

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne trawniki. Chciałem mieć swojego czasu taki ładny, zielony żeby chodzić boso. Bliskość lasu iglastego sprawia, że jest to karkołomne zadanie. I zaczynam szukać jakiś mchów zamiast trawy do posadzenia. Będzie łatwiej zadbać. A i kosić nie będzie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mech to musi byc cien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie koniecznie. Mam działkę od południa, nieosłonioną, słońce grzeje non stop i połowa to rośnie trawa ze szczawiem, a druga połowa to prawie sam mech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech to prawdopodobnie zbita gleba plus susza. Ja robiąc trawnik robie badania gleby i wiem co w niej piszczy i czego brakuje. Po tym juz dobranie odpowiedniego nawozu i juz tylko lepiej.

Tu przykladowy wynik:

Screenshot_2021-03-09-16-51-08-788_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Za dużo nie podlewam, bo woda z niezbyt wydajnej studni, więc trawa podlewana była ubogo. Trener też niezbyt równy. Żeby mieć ładna trawę trzeba dużo pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

Dokladam jeszcze patrzenie w „szklany” ekran i emocje z przekazu medialnego.

Ale to raczej złe emocje z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koszę raz na dwa-trzy tygodnie i jest właśnie prawie Wimbledon, a 20 lat temu jak teść zmarł były prawie same darnie. Nie podlewam, bo dla mnie to takie właśnie dokładanie sobie roboty. Ale cieszy mnie bardzo widok skoszonej trawy i kumpel kiedyś w zasadzie prawie zazdroscił, a jest trochę roszczeniowym człowiekiem, w przeciwieństwie do mnie, że ja to muszę być szczęśliwy, bo mnie to nawet widok trawnika potrafi cieszyć. Natomiast nie wyobrażam sobie, jak można zapuścić tak podwórko, żeby nie przejść wieczorem po trawie i nie mieć mokrych butów i portek. Bez urazy, ale ktoś kto tak trawnik zapuści, to właśnie mi się kojarzy z takimi zgorzkniałymi ludźmi, co mają dołki w parapetach od łokci.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kosze raz w tygodniu. A że jest tego 33 ary, nie dam rady jednorazowo się uporać bo to 5 godzin koszenia. Więc ....mam podzielone na trzy różne obszary i każdy kosze po pracy , jeden każdorazowo bo czasu brak. W efekcie zajmuje to trzy dni gdy pogoda dopisuje, jeśli nie, to i czasem o  piątek zahacze... Dwa dni przerwy i od nowa😁.

Niektórzy patrzą jak na przyglupa ale może i z irytacja bo ciągle ta kosiarka pyrka... No cóż, taka pora roku a pochodzić na łonie natury też przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 20:18, Pankiew napisał:

 Żeby mieć ładna trawę trzeba dużo pracy. 

Nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trawe žne,kiedy juž mi troche przeskadza,jest poprzed deszczom,pes nie ma gdzie sa wy....c 🙂 i tež potrzebne troche myslec na žycje,radosc roznych insektow.....I nie ma lepszej TV niž jednokanalowa tv oczko.Wieczorna moja reinkarnacja.

 

IMG_20220727_203521.jpg

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat u mnie zatrzymał się. Wolałbym, żeby dno było muliste (dla żab). Nie mam jednak przykładu do porównania tak niewielkiego oczka wodnego – około trzech metrów. Na filmikach kładą folię.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@palacz66 podpowiesz jakie nasiona trawy kupić? Potrzebuje tzw.trawy sportowej . Ostatnio kupiłem w markecie i bardzo jest słaba.  Teraz muszę uzupełnić większe place co i bym kupił wysyłkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 11:04, Ksieciunio napisał:

@palacz66 podpowiesz jakie nasiona trawy kupić? Potrzebuje tzw.trawy sportowej . Ostatnio kupiłem w markecie i bardzo jest słaba.  Teraz muszę uzupełnić większe place co i bym kupił wysyłkowo. 

Ekskluzywna murawa agroland.

Jakoś wygląda @Ksieciunio

IMG_20220628_075359.jpg

IMG_20220819_132350.jpg

IMG_20220628_075129.jpg

Sportowa to sama życica nie polecam.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.