Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej będzie zawartość tlenu zależna od mocy z jaka pracuje piec , np 30% mocy i tlen 17% , 100% mocy i tlen 8% . Rodzaj węgla tu nie ma znaczenia . Przy zmianie węgla i tak trzeba dobierać powietrze i tak , z analizatorem czy na tzw oko i węch 

Czyli to powietrze będzie trzeba dobierać samemu czy podłączam analizator sprawdzam na 100% mocy na 50 i 30 i jeszcze 15 (wszytko to przykład) tu ma być tyle tlenu tu tyle i będzie Ok czy wchodzą jeszcze jakieś korekty w grę??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam analizator Bca-02 eco jako ciekawostka , cały czas jest podłączony , początkowo chciałem uzyskać wartości wzorcowe o których piszą Pieklorz i Kijasr ale po dłuższej walce zacząłem więcej pytać i dużo zależy jaki kto ma palnik , najlepsze wyniki są na sv200 a na retorach to można pomarzyć , tylko na mocy max tlen jest ok. Fajnie by było jak będzie to można podpiąć do SKZP i będzie on potrafił wykorzystać te dane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie sv200 i skzp i myśle czy nie zmienić na jakiś palnik obrotowy. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać. A skąd jesteś jak można wiedzieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spadło bo w sumie miałem poprawnie ustawione, jeżeli piec zacznie chodzić na większej mocy to zobaczymy co będzie z tlenem na większych mocach , przydałby się podglad przez aplikacje internetowa SKZP , więcej było danych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego się spodziewałem, ale na wszelki wypadek pytam:-), może producent tego ustrojstwa ma rację.

7 minut temu, SlawekOrfi napisał:

A skąd jesteś jak można wiedzieć.

Ja? Wrocław, retorta defro 9kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SlawekOrfi napisał:

i myśle czy nie zmienić na jakiś palnik obrotowy

Ja chętnie zakrece swoim palnikiem kilka razy :) machniom ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zakrece swoim palnikiem kilka razy :) machniom ?
 
 

A skąd jesteś i jak długo działa u Ciebie Twój palnik? Ja Leszno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój działa u mnie z 7 miesięcy. Oczywiście dowód zakupu kartę gwarancyjna posiadam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfi ja Wrocław . Ogólnie to zart . Mam zwykłą faje termotecha , odkupiony jakies 1.5roku temu od gościa . I jestem zadowolony chociaż przytulic na troche sv było by spoko :)

 

22 minuty temu, shaft7 napisał:

a na retorach to można pomarzyć

No właśnie oby przez to nie doszło do jakiś dziwnych zachowan . Jak by analizator zbyt wiele wymagał od sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfi ja Wrocław . Ogólnie to zart . Mam zwykłą faje termotecha , odkupiony jakies 1.5roku temu od gościa . I jestem zadowolony chociaż przytulic na troche sv było by spoko :)
 

Jak nie masz płaszcza wodnego w kotle do samego dołu (popielnika) to daj sobie spokój. Przy sv musi być woda do samego dołu. Dlatego właśnie myśle nad wymiana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekorfi

Zawartość tlenu w spalinach zależy od palnika oraz węgla.

Dla palnika SV jak jest szansa na danym węglu na stanowisku bywa, że schodzi się do granicy 3-4%tlenu, tu węgiel ma znaczenie. Na Tauronie mogę pracować między 4,5-6%. Mówimy o 100%mocy.

Na 30% fajnie jak się na stanowisku uda w granicy 10% a w domu to tak 12-13%.

 

Po co tak niski tlen? Bo wyniki są wg normy przeliczane na 10%tlenu , co robi różnicę i zapas na danych parametrach i emisjach. Ecodesign to średnia z %badania na mocy max i %badania na mocy minimalnej. 

Ogólnie na moc 12-15 przy SVce jak jest tlen w granicy 7% to jest bardzo bardzo dobrze.

A retorta to na znamionowej ma blisko 9-10% jak jest dobra i szczelna a na 30% to leży i tyle. 15% często normalny widok. Każdy nieświadomy szczerzy zęby, że ma siwo a to siwo jest efektem bardzo dużego nadmiaru tlenu. Generalnie każdy palnik ma granicę mocy, poniżej której ten nadmiar będzie i nic się z tym nie zrobi. SVka pracuje liniowo  w dużo szerszej granicy jak retorta  i utrzyma fajne wyniki w ryzach.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapytam jeszcze raz. Jak bym miał ster oxi i ten analizator podłączam wszytko kalibruje analizator włączam i działa czy cis trzeba korygować?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam pojęcia co odpowiadają jak się dzwoni. Właściciel przekazał informacje taką, że OXI 640,660,760 etc do ekogroszku mają mieć soft pod to prawdopodobnie oficjalnie koło grudnia.

Podobnie w luźnej rozmowie padły takie ramy czasowe w Timel. 

Pożyjemy, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, część rzeczy producenci i programiści wprowadzają szybciej a część wolniej. Czasami dany producent czy programista czegoś nie chce zrobić.

Osobiście uważam, że żadne nowości w większości firm ,gdzie coś robić muszą programiści, nie wejdą przed grudniem, bo teraz najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod SV200Pel i sterownik Argos Max Pid, będzie taki analizator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej nie. 

SKZP czy Oxi trafiają na różne palniki węglowe, często z różnymi dmuchawami. Tu nie sądzę aby softowo robione były wielkie korekcje. Mając trochę w głowie najprawdopodobniej dokona się drobnej korekty nadmuchu w sposób automatyczny od zadanych przez producenta lub klienta wartości. Dla pełnego automatu należałoby ściągnąć mapę pracy podajnika przy danym wymienniku kotła z danym wyposażeniem. Jak ma to grać z różnymi wyrobami, to raczej w innym zakresie. Czas pokaże czy mam rację.

Dla pelletowego Argos Max soft jest napisany pod konkretny palnik oraz zestaw i sam temat jest tutaj młody. Nie sądzę zatem aby chcieli to łączyć z innym urządzeniem i wymieniać z nim dane. Pewnie będą się przyglądać jak temat się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba aż tak proste nie jest, sterownik musi mieć jakąś "obsługę błedów" . Wystarczy, że rozszczelni się kocioł, np. pod uszczelkę drzwi podejdzie jakiś kawałek żużla czy węgla, a sterownik zaraz zjedzie z powietrzem, bo sonda "zobaczy" dodatkowy tlen. W efekcie zrobi się mega wędzarnia. To samo dotyczy ewentualnego zatrucia sondy, czy tylko przytkania jakąś sadzą czy pyłkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz kolego, za dużo zmiennych od drzwiczek, sznura, po sam sposób montażu sondy, jaki wpływ RCK chociażby itd. 

Dlatego uważam, że korekta będzie do widełek nastaw wprowadzonych przez producenta lub użytkownika.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz zastanawiając się nad tematem to myślę sobie, że paradoksalnie w warunkach kotła węglowego ta turbinka Techa za 6 PLN może działać lepiej, niż sonda za 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tym samym,ale na t...chu z hallotronem i wiatrakiem dodatkowym często bywa tak, że jak jest to aktywne, to dmucha jak wściekłe, że aż iskry latają i większość kumatych obserwatorów to wyłącza w sterowniku.

Może kwestia dopracowania softu albo warunków pracy. 

Ja ten BCA traktuję aktualnie jako narzędzie do podglądu pozwalające na moje interwencje w to,co chcę uzyskać na podstawie obserwacji. Nie lubię jak zbyt dużo robi za mnie program,który ktoś wymyślił.

Czekam na rozwój bca w sensie softów w samych sterownikach i jestem ciekawy jakie będą widełki czy opcje korekcji dostępne ale ciekawi mnie tez sam rozwój urządzenia, może dojdzie jakiś wbudowany moduł internetowy czy apka umożliwiająca coś więcej choćby na podstawie wykresu... Tak wybiegam przed szereg z tym, co bym widział.

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30% tlen mam ok17% , no powalczę jeszcze trochę ale na pancerpolu duo ciężko będzie o coś lepszego , obrót robi swoje - ruchome części to więcej dziur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówimy o tym samym. Mam to u siebie i na początku to reklamowałem i faktycznie serwisanci z bożej łaski nie radzili sobie. Są 2 rozmiary - do 15 kW i więcej, a producenci kotłów wysyłaja losowe kompletacje. Problem jest też z połaczeniem - gdy go nie ma, dmuchawa jest podbijana, bo sterownik ma sygnał "stojącej" turbinki. I efekt jak opisujesz.

Po ogarnięciu działa super, np. w takim zgniłym mglistym wyżu na najniższej modulacji dmuchawa idzie na 24 biegu, a w czasie wichury schodzi nawet na 13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik na danej mocy inaczej się zachowuje w 5 minucie i 55 tej minucie obserwujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.