Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spałam na 105m2 ocieplony około 15kg na dobę. Na sam bojler 140L mam spalnie 2,5-4kg. Temp w domu 23 z hakiem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgla, który ma podane w papierach 23MJ (a w realu może mieć 22) spalisz więcej jak takiego Sobianek Gold (27-29MJ). To normalne. Przesyp palnika SV200 to okolice 12kg średnio to tak 11,6 pod 12,6kg/h zależy od danego ekogroszku.

 

Soft z grupowym nadmuchem bardzo dobrze pracuje. Kto nie ma, może pobrać.

http://forum.bolecki.pl/index.php?action=dlattach;topic=1010.0;attach=7348

 

W Argosie właściwe podanie przesypu to kwestia zgodności licznika spalania paliwa i wskaźnika ilości na ikonce kosza zasypowego.

Przesyp i dobra kaloryczność to aktywna podpowiedź ustawionej mocy palnika obok podawanie/pauza. Nie ma jednak wpływu na złą pracę palnika, źle podasz kaloryczność, to tylko będzie błędna podpowiedź mocy.

Tu wszystko jest o niebo prościej zrobione i nie ma problemu. Podawanie/pauza i nadmuch i to wszystko. Jest lepiej zrobione podtrzymanie żaru (czuwanie) i nie trzeba trafiać z paliwem na lato, bo można osobno zrobić nadmuchu i osobno dosuniecie paliwa.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to soft do Argosa jest?  Do Skzp nie podejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest soft do Argos Plus od lutego w najnowszym wydaniu a na grupowym ciut dłużej działamy.

 

Do SKZP02 jest wrzucony na stronie Timela od wczoraj w nowym wydaniu w zakładce testowe.

http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Jest instrukcja krótka opisująca zmiany

Jest soft do panelu

Jest soft do sterownika

Ważne, aby po wgraniu nowego zrobić powrót do fabrycznych. Jak.tego nie zrobisz, to mogą być cyrki typu nie podaje paliwa w automacie, wyświetla dziwne wartości, zamienia ikony itp.

 

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pieklorz napisał:

Węgla, który ma podane w papierach 23MJ (a w realu może mieć 22) spalisz więcej jak takiego Sobianek Gold (27-29MJ). To normalne. Przesyp palnika SV200 to okolice 12kg średnio to tak 11,6 pod 12,6kg/h zależy od danego ekogroszku.

Ja to rozumiem :) Ciepło z czegoś musi się wziąć. Aktualnie mam kiepski węgiel i do tego mokry. Pisze na nim MAX 24Mj, więc profilaktycznie ustawiłem 23Mj na sterowniku. Może mieć i mniej.

Widzę, że przesyp palnika może się różnić o 1 kg, czy to aż tak mocno wpływa na spalanie? Jeśli przesyp ustawiono na mniej niż jest, to spalanie wzrasta czy odwrotnie?

Edytowane przez popo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim sterowniku? 

W Argos to tylko kwestia informacyjna i fizycznie spalania nie zmienia. Zmienia tylko pokazywane wartości i wyświetlane moce w podpowiedziach.

Źle wpisze w Argos to Ci będzie źle pokazywać ilość pozostałego paliwa w koszu i poda błędne dane spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla SKZP to fundamentalna sprawa , na podstawie przesypu i mocy max kotła ten sterownik dobiera podawanie paliwa.

Tu jak zwiekszasz przesyp, to podaje mniej paliwa. Jak przesyp mniejszy, to podaje więcej. 

W potencjał podajnika wbij sobie wyjściowo 12,2kg/h powinno dobrze pokazywać spalanie.

Dla palnika SV200 warto zadać czas pracy podajnika na 10sekund dla automatu.

 

W nowym sofcie domyślnie jest kaloryczność 25MJ, zatem w oknie Palnik paliwo należy dać korekcję dawki paliwa ok +20 do +25% w Twoim wypadku.

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pieklorz napisał:

W potencjał podajnika wbij sobie wyjściowo 12,2kg/h powinno dobrze pokazywać spalanie.

Dla palnika SV200 warto zadać czas pracy podajnika na 10sekund dla automatu.

Ustawiłem, spalanie pokazało większe :) Ale pewnie tak ma być.
Skamp-PV13 domyślnie ustawione podawanie na 5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam ten soft na laptopie, ale dzisiaj nici z tego, bo potrzebuje kabel RS 232 zakończony wtyczką USB. Czy jeszcze będę coś potrzebował do wgrania? bo w instrukcji sterownika jest napisane,że opis postępowania dołączony jest do pliku aktualaizcji, a ten z kolei nie chce się otworzyć, bo twierdzi, że potrzebuje jakiegoś programu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret niskiego spalania jest na obrazku niżej - ten czerwony pasek na górze pokazuje gdzie termostat domowy kazał piecowi grzać, widać że niewiele się napracował (20 marca - bardzo ciepły dzień). Węgla poszło 5.5 kg (obliczone, nie zważone).  

0320.thumb.png.a890e02e2a3d4fccfaed598fe997e6df.png

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pochłaniacz napisał:

Dobra. Mam ten soft na laptopie, ale dzisiaj nici z tego, bo potrzebuje kabel RS 232 zakończony wtyczką USB. Czy jeszcze będę coś potrzebował do wgrania? bo w instrukcji sterownika jest napisane,że opis postępowania dołączony jest do pliku aktualizacji, a ten z kolei nie chce się otworzyć, bo twierdzi, że potrzebuje jakiegoś programu.  

Ja używam konwentera USB-RS232 Digitusa który mi się został po sterownikach Bruli

aktualnie Digitus ma model bodajże DA-70156 BA (ja mam starszy DA-70146 BA)

 

Sposób aktualizacji softu w SKZP jest archaiczny i denerwujący, ale da się to zrobić. Najwygodniej jest aktualnie w Argosie, gdzie ładuje kartę microSD w slot na płytce i to wszystko.

 

Tu masz link do strony producenta SKZP, gdzie znajdziesz informacje

http://costerowniki.pl/pl/p/Programator-USB-do-sterownikow-Timel/17

opis aktualizacji:

http://costerowniki.pl/pl/p/file/af12ba658c5f0eca6153a4290b8e4e47/OPISAKTUALIZACJI.pdf

Program do aktualizacji

http://costerowniki.pl/pl/p/file/e3a8e8e8a6e7edc84da6f44cc562a859/AKTUALIZATOR.zip

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)  widzę, że bez przesyłki kurierskiej się nie obędzie, więc odpuszczam temat na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 13:51, kaibuk napisał:

Po wprowadzeniu wczoraj strefy dla kotła spadło spalanie dobowe o prawie 4kg.Ten wynik jest optymistyczny.DZISIAJ  skorzystam z rady Kol. Jareckiego i wprowadze strefe dla pompy CO.Może jeszcze parę gramów grochu policze na plus.A tak całkiem serio to zupełnie inny wymiar spalarstwa wungla.

@kaibuk z tym wprowadzeniem strefy dla kotła chodzi o termostat pokojowy? Czy jeszcze coś innego? Jak możesz proszę rozwiń temat bo zaciekawiło mnie takie zmniejszenie spalania węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze.Co innego pokazuje ster ,a co innego widzą moje oczy, po otwarciu pojemnika na opał ! NIE dociągnie do 22 we czwartek.Gdzie popełniony błąd? Przesyp wykonałem zgodnie z zaleceniem ,czyli 10 minut x 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisałeś dobrze? Sprawdzic 3 razy. Ja policzyłem u siebie pomnożyłem i wpisałem co innego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie dolny wiatr przy dmuchawie 80W? Jest ktoś z okolic Leszna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałeś licznik po przesypie? Może trzeba?
Ja po założeniu pieca z instalatorem także zrobiliśmy przesyp i do dziś nie wiem dlaczego licznik pokazywał 30 kg a węgla zabrakło i piec prawie zgasł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.KKTS w strefie CO możesz wyłączyć pompę np. na godzine i potym czasie sama się załączy.Tak zrobiłem w sobotę o 18 .Ale zinterpretować wykresu się nie pokuszę.Niech zrobi ktoś ,kto się na tym zna.Ekotlownia (kaibuk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie dolny wiatr przy dmuchawie 80W? Jest ktoś z okolic Leszna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dolnym wiatr ustawiasz tak żeby palnik nie kopcił ja mam dm 80 i u mnie jest teraz dół chyba na 9 ale dużo od węgla zależy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlawekOrfi napisał:

Jaki macie dolny wiatr przy dmuchawie 80W? Jest ktoś z okolic Leszna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.