Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Premium Chwalowice proszę o opinie


kaszlaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jako że od 3 lat posiadam piec na ekogroszek 19kw i nie jestem zadowolony z węgla który do tej pory kupowałem (nazwy nie pamietam) zresztą był workowany przez firmę także też nie bardzo wiem co kupowałem proszę Was o pomoc. Dziś wystawiłem ofertę kupie 2 t węgla ekogroszek. Pierwsza osoba jaka się zgłosiła jest firma Bartłomiej Broda miła Panu zapewniała mnie o tym ze ich węgiel jest najlepszy. Zależy mi na małej spiekalnośći i ogólnie na jak najlepszych warunkach jakościowych. Poniżej wklejam wiadomość od tej Pani na temat tego właśnie konkretnego węgla. Dodam jeszcze że jestem z okolic Rzeszowa, a firma jest z Katowic.

"Eko-groszek Premium Chwalowice workowany na palecie.  Kalorycznosc :28 mj/kg , popiol max do 5 % , spiekalnosc od 0 do 7 RI . Cena  960 zl  plus transport gratis "

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego węgla? 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kaszlaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Teraz dostałem taką informację z inne składu:

"Dzień dobry. W nawiązaniu do Pana zapytania na Oferteo chciałabym przedstawić naszą ofertę ekogroszku. Pieklorz Chwałowice kaloryczność ok.28 MJ, bardzo niska spiekalnosc, cena 970 ZŁ/t workowany po 25kg, suchy. Sama palę u siebie w domu tym ekogroszkiem i mogę polecić. Wypala się do końca i zostawia mało popiołu. Skład opału POLMAT"

Co myślicie o Pieklorzu ? I czy cena jest ok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten sam groszek z brodą trans brałem na przełomie maja czerwiec po 780 złotych,miałem propozycję 2 ton po 740 zł. Bardzo dobra cena ale ostatecznie skończyło się na jednej. Faktycznie pali się bardzo dobrze, popiołu mało spieków brak. Pomijam fakt że groszek dotarł mokry ale z worków się nie lało a wilgoć po wysypaniu dość szybko odparowała.  Jedyne co mi się w tym groszku nie podoba to zawartość siarki która jak mi się wydaje jest mocno zaniżona. Pierwsze raz od paru lat w piecu zrobiło się żółto a to już nie jest fajnie. Więc jeżeli ktoś chce palić tym grochem radzę dobrze go przesuszyć. Nie wiem czy tylko mnie się trafiła taka partia czy też ktoś miał podobne doświadczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od Brody dwa razy, cena dobra ale mokry jak gnój. Zdjęcia gdzieś w tym wątku zamieściłem. W tym tygodniu dzwonili z ofertą ale ja więcej od niego nie kupię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy piec i od razu ekopremium 29 Tylko mam pytanie... Nie za mocny dla kotła Stelmark Pionier 10kw? i drugie pytanko. Od jakich parametrów w PID wystartować w takim piecyku Do ogrzania coś koło 80metrów dom nieocieplony Rurki miedziane grzejniki stalowe. Pozdrawiam Fachowców

Dodam, że nie oczekuje super temperatur w całym domu bo nie jestem wymagający Nawet 16-18 stopni będzie w sam raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od fabrycznych a później korygować. Efekt będzie zależny od instalacji, jak spaprana za wiele bym nie oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki A powiedz mi jedno, czy jak koryguje sterownik i postanowię wrócić do fabrycznych to bez problemu się odbywa? A instalacja chyba standardowa nie wiem co tam mogli nie tak zrobić Zawór 4 drożny bojler 140l odpowietrzniki nowy wkład kominowy mały zbiornik wyrównawczy 8 litrów i chyba to wszystko. Piec jutro po raz pierwszy odpalamy i tak na co w szczególności zwracać uwagę przy długiej obserwacji nie licząc spieków i równego płomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach raczej będzie ciężko. Z bólami musisz poczekać do sezonu. Zawór z siłownikiem czy bez, termostaty na grzejnikach, czy pompa jest założona na powrocie , jest trochę pytań. Co do zmiany ustawień w PID, lepiej zapisuj co zmieniasz. Sterownik mam rozumieć st755 jak dla mnie super ,za innych się nie wypowiadam. Na początek w PID wydłużaj tylko przerwy podawania min i max. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Posiadam  zawór z siłownikiem ręcznym jakoś nie wybrałem automata ze względu na konieczność sterownika pokojowego a go uznałem za zbędnego bo i nie wiem czy dobrze czy źle Tak termostaty Danfossa zawory też tej marki z kryzowaniem Pompy mam dwie automatyczną podpiętą i drugą na bojler ale na samym powrocie nie  Tak sterownik st-755 A jak mogę spytać, to czytałem o szyber na komin i zastanawiam się w jaki sposób kontrolować ciąg? tzn gdzie go widać i czy widać na sterowniku a w trybie letnim który będzie teraz testowany na co zwrócić uwagę? Jak i ten tryb nadzoru czy jest konieczny czy on dotyczy ręcznych ustawień bez PID?

i jeszcze jedno. Widzę dużo wpisów o dużych piecach typu 17kw 20kw a metraż 120, 150 i czy główną  przyczyną dużego palenia o którym piszą nie jest sam duży piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma  żadnej zależności pomiędzy siłownikiem zaworu a sterownikiem pokojowym. To pierwszy błąd !!! Drugi to brak pompy na powrocie, będzie zimny powrót a w takim przypadku zabawa z ustawieniami dopiero się zacznie. Ważne w którym miejscu wpięty powrót  bojlera,tak aby pompa co nie pociągała ciepłej wody z powrotu bojlera przez zawór 4 d. Powrót bojlera jak najbliżej pieca a na nitce powrotu z zaworu do pieca zawór zwrotny. Siłownik zaworu będzie ci pilnował temperatury na grzejniki. Instalacja zrobiona i w tym stanie z 2 pompami zapomnij o paleniu w PID. Sterownie pokojowe super tylko cena sterownika już nie ponad 700 zł. Sterownik w tej opcji ma fajne możliwości. Ważne - zamontować 4 czujniki które są dostarczane z piecem. Tj  powrotu, temperatury cwu, zewnętrzny, i zaworu-potrzebny do sterowania zaworem poprzez siłownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się przeżegnać ręką czy nogą, a może źle widzę. Czyli co pompa przed zaworem 4 drogowym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj nic więcej nic nie posiadam Na dole jeszcze rurka powrotna od bojlera i nic więcej a więc w którym miejscu mogę tą pompkę zamontować? Jaką moc pompki? 

porobie więcej zdjęć bo nie bardzo rozumiem 🙂 co znaczy przed zaworem 4d 😉 

20210906_111025.jpg

20210906_111031.jpg

20210906_111043.jpg

20210906_111057.jpg

czy dobrze rozumiem, że pompa co powinna być z prawej strony a zawór z lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie o to chodzi, nie wiem kto ci to robił ale to jest spaprane. Zawór 4 drowowy jest wpięty jak zawór 3 drogowy z funkcją rozdzielania. Powinno być wyjście z pieca-zawor 4 drogowy -pompa- zawór zwrotny lub obejście(to co jest). W obecnym układzie pompa pompuje wodę bo we wszystkich kierunkach. Kiedy to zrobiłeś ? Piec na tym chodzi. Stalmark ma 2 wyjścia widzę że co i cwu jest podpięta osobno, to dobrze i tylko tyle dobrego.

Może jest inaczej ? Opisz zawór 4 drogowy która nitka gdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz-ku Co to za magik wystrugał Ci taką instalację Pompa CO powinna wyciągać wodę z zaworu 4D ,a u Ciebie pcha w zawór. Brak pompy kołowej równa się zimny powrót.Ogólny brak estetyki i podstawowej wiedzy o budowie instalacji CO.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jest świeży jeszcze nie odpalany a robili mi to firmowi instalatorzy z tego sklepu gdzie kupowałem piec Czyli mówisz, że ogólna lipa jest i nadaje się tylko do przeróbki? 

a nity są tak. Górny leci do dopływu prawy leci do odpływu a lewy do pieca na dole i podpięte do odpływu bojlera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego masz potwierdzenie popkorna tylko bardziej dosadnie. Spuszczać wodę i poprawiać i jest okazja wstawić pompę kotłowa. Nie mam pod ręką prostego schematu który tu krąży na forum, może popkorna ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy schemat z zaworem 4D oraz obiegami CO i CWU. Brak na nim wszystkich zaworów odcinających,filtrów skośnych przed każdą pompą,zaworów zwrotnych. Pamiętaj że jest to poglądowy schemat. Trzeba go dostosować do kotłowni w której wykonuje się instalację.Tu jest układ otwarty u ciebie,jak widać ze zdjęć,układ jest zamknięty. Niech panowie magicy poprawią Ci tą instalację. Do naczynia przeponowego niech zastosują taką grupę bezpieczeństwa jak na zdjęciu.
.[]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210906/5726ef01e0ef97aace0a1a984f8b4971.jpg[/img]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



1cdabc17808ea69ae674211775c8fb1a.jpg

Schemat31c282663c8e9211a149093b8e2db682.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.