Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Premium Chwalowice proszę o opinie


kaszlaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ok zawór wpięty prawidłowo.

Na p-ko wyjścia z pieca ma być powrót z c.o.

Na p-ko wyjścia na c.o. ma być powrót do pieca.

Wszystka się zgadza, a z pompy na powrocie zrezygnowałeś czy odłożyłeś na inny termin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą pompę co Popkorn proponował Tańsza ale trzeba czeka tydzień na nią a co do siłownika szybciej przyjdzie. Czyli go podpiąć mimo braku pokojówki? 

Jeszcze magicy dziś mają przyjechać zapytam o te czujniki bo widzę są 3 podpięte na bojlerze na piecu i przy powrocie. Ja to żałuje że im zapłaciłem mogłem z waszą pomocą i znajomością hydrauliki sąsiada działać byśmy lepiej sobie z tym poradzili 🙂 za ten montaż skasowali mnie 4 tyś Dramat Naprawdę już bym wolał wam zapłacić za porady  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, co ty z tą pokojówką? Pokojówką to jest jedną z opcji jakie realizuje sterownik pieca. No razie zapomnij o pokojówce i dobrze przeczytaj instrukcję st 755. Jak nie dasz rady sam wpiąć siłownika i go ustawia w sterownika pisz.

Czujnik KTY zobacz sobie na stronie TECHa.

Na piecu nie podpina się czujnika on swój wbudowany, przeczytaj co wcześniej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki montaż 4000 złotych
Kurcze to ja robię prawie za darmo5e6fc88a3b8aad30d91574976f158953.jpg522434f95ac2ca11209dc2f3013a7d12.jpgd8b394874dcd34a0076a4ae6c4584271.jpg85c4363f211c7d4d7d384c096bc86200.jpgbd607221fd094a12dec3cab38cee26bd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn Ładna instalacja😉 Takie standardy na Mazurach Sytuacja z hydraulikami jest dramatyczna Jest ich zdecydowanie za mało Mniej więcej 2-3 na 25tyś mieszkańców gdzie od kilku lat jest bum i on narasta. Niema ani jednej konkretnej firmy. A cena za wkład piec bojler instalacja łącznie od 20 do 25tyś Jak są możliwości polecam się zainteresować rynkiem Jako Mazur widzę co się dzieje i uważam, że będzie to trwało jeszcze długo. Takich domów jak mój jest wiele. Na mojej ulicy która ma 20 domów 2 zmienia 4 zmieniło reszta będzie zmieniać a nowych jeszcze więcej wyrasta na wioskach. Od Ełku przez Giżycko Kętrzyn Mrągowo Biskupiec rynek zapchany. i jeszcze jedno. Tryb letni zmienić w PID? w trybie serwisu czy zostawić? Jak wrócę podam jakie mam obecnie 

Instrukcje studiuje Już mniej wiem co jest czym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja , dobrze  ją poznać, ale na temat ustawień PID nic nie znajdziesz. Na razie się pobaw ustawieniami , oczywiście jeżeli piec odpalony. Na forum na temat Stalmarka i st755 znajdziesz trochę moich postów ale i tak do każdych ustawień trzeba podejść indywidualnie. Mówię tu o PID bo z ręcznymi w dwustanie raczej nie powinieneś mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a w Manu Serwisu wygląda, to tak...

Minimalna praca podajnika                       - 2sek

Max                                                            - 5 sek

Minimalna przerwa podajnika                 - 16 sek

Max                                                           - 90 sek

Wentylator Roboczy   Minimalna            - 30%

Max                                                           - 73

Minimalne Obroty                                   - 60

Max                                                          - 460

Rozpalanie

Max praca rozpalania                             - 2 sek

Max przerwa rozpalania                        - 30 sek

Min przerwa rozpalania                       - 200 sek

Max temperatura spalin                      -  160 c

 

Edytowane przez Bulixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę tego robić, to są dane z przed kilku lat i są nie aktualne, piszę tam o tym. Dotyczyły innej wersji oprogramowania tego sterownika, z inną dmuchawą z hallotronem. Teraz mamy dmuchawy z przepływomierzem. Wysłałem na priv kilka pytań, odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zadziwia, że ludzie dostają ustawiony fabrycznie kocioł, gdzie wystarczy dostroić tylko korektę powietrza, a potem wszystko psują zadając sobie nerwów na rok. W międzyczasie pojawiają się  jeszcze teorie o wyższości pracy w dwustanie i konieczności odłączenia przepływomierza.

@Bulixonjeszcze nawet go nie odpalił, jeszcze pompy nawet nie ma, a już ostro zabiera się za poprawianie fabryki.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Ekogroszek Premium Chwalowice proszę o opinie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.