Outsider Opublikowano 29 Maja 2022 #51 Opublikowano 29 Maja 2022 To i tak nieźle. Ja na mój prąd czekałem półtora roku. W pewnym momencie straciłem już nadzieję. 1 Cytuj
BORA Opublikowano 30 Maja 2022 #52 Opublikowano 30 Maja 2022 No ja poszedłem do Urzędu Miejskiego w sierpniu ub. roku. We wrześniu chyba wysłałem. Mamy prawie czerwiec. Upłynęło 9.5 miesiąca i jeszcze co najmniej miesiąc. Niech by 10 miesięcy do wypłaty...troche za długo , gdy skladalem umowę, obiecywali że góra 3 miesiące... Pół z 2.500zl zje inflacja... Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 30 Maja 2022 #53 Opublikowano 30 Maja 2022 Może jak zainwestują w systemy informatyczne, co zapowiadane jest od jakiegoś czasu, to rozpatrywanie wniosków przyspieszy Cytuj
BORA Opublikowano 3 Czerwca 2022 #54 Opublikowano 3 Czerwca 2022 Wszystko trwa bo i podobno za mało pracowników , sam system kuleje a i chętnych wraz z kończącym się terminem składania wnioskow przybywa. Coraz więcej jest chętnych na gaz bo tragiczna sytuacja na rynku peletu I węgla nie nastraja optymistycznie. Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 6 Czerwca 2022 #55 Opublikowano 6 Czerwca 2022 Coraz więcej chętnych jest przede wszystkim na pompy ciepła. W kwietniu 2022 pompy ciepła stanowiły prawie połową wniosków złożonych na wymianę źródła ciepła. Kwiecień też był drugim miesiącem z rzędu, gdzie udział procentowy złożonych wniosków na pompy ciepła był najwyższy Cytuj
CeKris Opublikowano 17 Czerwca 2022 #56 Opublikowano 17 Czerwca 2022 Piec zamontowany.Teraz czas kompletować papiery i do urzędu.Chciałem pobrać formularz z internetu,ale nie mogę znależć pdf-a do pobrania.Trzeba osobiście się zjawić w urzędzie,żeby dostać formularz do wypełnienia?Skąd to pobrać? Cytuj
Mac08 Opublikowano 17 Czerwca 2022 #57 Opublikowano 17 Czerwca 2022 Jeśli czyste powietrze, to na stronach wfośigw dla danego województwa są wszystkie pliki i instrukcje co do wypełniania. Dla różnych województw są trochę inne papiery. Dla wielkopolskiego tak to wygląda: https://www.wfosgw.poznan.pl/czyste-powietrze/rozlicz/ 1 Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 8 Lipca 2022 #58 Opublikowano 8 Lipca 2022 A słyszeliście już o nowości dotyczącej tego programu? Wreszcie jest realna szansa na uruchomienie prefinansowania w programie Czyste Powietrze dla podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania. W ramach prefinansowania, wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej wypłaci wykonawcy zaliczkę w wysokości 50%, a pozostałą kwotę w ciągu 30 dni od zakończenia inwestycji. Na rozszerzenie programu pod nazwą Czyste Powietrze +, które ma ruszyć 15.07.2022 r. przewidziano dodatkowe 1,8 mld zł. Cytuj
CeKris Opublikowano 10 Lipca 2022 #59 Opublikowano 10 Lipca 2022 Właśnie się dowiedziałem,jak byłem na konsultacji w Urzędzie.Nareszcie. Cytuj
mario007 Opublikowano 14 Października 2022 #60 Opublikowano 14 Października 2022 Cześć. Czy te dofinansowanie ma teraz wymóg że przy kupnie pieca np. na drewno klasy5 czy zgazowującego, muszę też od razu wymieniać bojler, komin, czy wstawić bufor którego nie mam bo palę kopciuchem i jest cieplutko. Czy też to mogę zrobić w późniejszych latach? bo mam ograniczone środki ok 10tys na piec z podłączeniem go. Mam swojego lasu, czyli drewno i zrębki swoje, ale zrębki używam tylko do rozpałki. Cytuj
mario007 Opublikowano 17 Października 2022 #61 Opublikowano 17 Października 2022 W dniu 14.10.2022 o 11:55, mario007 napisał(a): Już nie aktualne, pytałem i nic więcej nie muszę kupować montować żeby dostać te dofinansowanie 🙂 Cytuj
zadra Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #62 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 (edytowane) Mam pytanie. Na stronach urzędu w tabeli określono dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na inne "Z TERMOMODERNIZACJĄ". Czego dotyczy zwrot "termomodernizacja" - czy jest nią sama wymiana źródła ciepła, czy należy prócz wymiany kociołka wykonać dodatkowe prace - np wymianę stolarki okiennej, czy ocieplanie mieszkania? Czy sama wymiana źródła ciepła "łapie się" na dotację z czystego powietrza? Edytowane 19 Kwietnia 2023 przez zadra Cytuj
stonefistt Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #63 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 Tak łapie się ale lepiej zaznaczyć więcej pozycji składałem rok temu w maju zaznaczyłem że wymiana pieca oraz modernizacja kotłowni a Pani z gminy podpowiedziała żeby fotowoltaike dopisac lepiej zaznaczyć i nie zrobić niż zrobić i poprawiać wniosek. W listopadzie tamtego roku piec i kotłownia. W marcu tego roku panele. Robiłem piec na drewno 5 klasy. Cytuj
CeKris Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #64 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 Po 4 miesiącach od złożenia papierów dostałem takiego maila z info: "Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej" Kiedy wypłata? Cytuj
stonefistt Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #65 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 Zrobiłeś inwestycje i złożyłeś faktury itd? Ja robiłem przez gminę faktury, zaświadczenia certyfikaty co do pieca i od złożenia dokumentów 2 tyg i kasa na koncie. Cytuj
CeKris Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #66 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 (edytowane) W dniu 19.04.2023 o 16:37, stonefistt napisał(a): Zrobiłeś inwestycje i złożyłeś faktury itd? Ja robiłem przez gminę faktury, zaświadczenia certyfikaty co do pieca i od złożenia dokumentów 2 tyg i kasa na koncie. Zrobiłem tak ja TY.Przez gmine złożyłem w grudniu.I dostałem odpowiedź dwa tygodnie temu ,że "Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej" Dlatego pytam kiedy kasa od daty tego maila?Czy mają jakieś widełki?Czy zaś pół roku? Edytowane 1 Maja 2023 przez Ryszard Proszę nie cytować ostatniego postu Cytuj
stonefistt Opublikowano 19 Kwietnia 2023 #67 Opublikowano 19 Kwietnia 2023 Do miesiąca jak rozpatrzą pozytywnie tak u mnie w gminie mówiła urzędniczka. Czyli jeszcze ze dwa tygodnie poczekasz Cytuj
Dayan Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #68 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 U nas w końcu dotacja dotarła na konto po 6 miesiącach od złożenia wniosku (po drodze korekta zmniejszająca poziom dofinansowania) 😆 Cytuj
Sławek007 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #69 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 @Dayan czemu zmniejszono Ci poziom dofinansowania? Jeśli można zapytać? Cytuj
mario007 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #70 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 Ktoś miał może kontrolę, jeśli tak to po jakim czasie od ukończenia inwestycji? Cytuj
miklo Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #71 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 I jak taka kontrol wygląda? Przy wymianie kotła sprawdzają też kominek? Cytuj
vlad1431 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #72 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 Z tego co się dowiedziałem w gminie, żadnych kontroli nie ma, bo nie ma do tego w ogóle przewidzianych pracowników. Interesuje ich tylko faktura, że coś zostało zrobione/wymienione/ocieplone. Cytuj
miklo Opublikowano 26 Kwietnia 2023 #73 Opublikowano 26 Kwietnia 2023 Na Fejsie, na grupie o czystym powietrzu czytałem, że potrafią być. Pewnie zależy od gminy. Przy ociepleniu nawet wiercić potrafią, żeby sprawdzić wszystko. Cytuj
stonefistt Opublikowano 27 Kwietnia 2023 #74 Opublikowano 27 Kwietnia 2023 Kontrola może być nie musi 5 lat mają od instalowania. W praktyce sprawdzają bardziej okna i ocieplenie czy ktoś nie oszukał. Piece i panele rzadziej bo tam nie ma co oszukać info od osoby co to sprawdza 😀 Cytuj
mario007 Opublikowano 27 Kwietnia 2023 #75 Opublikowano 27 Kwietnia 2023 a kontrole są zapowiedziane czy przyjeżdżają bez uzgodnienia terminu. jak ktoś już miał? 🙂 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.