Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowanie Czyste powietrze


Tracer93

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak nieźle. Ja na mój prąd czekałem półtora roku. W pewnym momencie straciłem już nadzieję.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja poszedłem do Urzędu Miejskiego w sierpniu ub. roku. We wrześniu chyba wysłałem. Mamy prawie czerwiec. Upłynęło 9.5 miesiąca i jeszcze co najmniej miesiąc. Niech by 10 miesięcy do wypłaty...troche za długo , gdy skladalem umowę, obiecywali że góra 3 miesiące... Pół z 2.500zl zje inflacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trwa bo i podobno za mało pracowników , sam system kuleje a i chętnych wraz z kończącym się terminem składania wnioskow przybywa. 

Coraz więcej jest chętnych na gaz bo tragiczna sytuacja na rynku peletu I węgla nie nastraja optymistycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej chętnych jest przede wszystkim na pompy ciepła. W kwietniu 2022 pompy ciepła stanowiły prawie połową wniosków złożonych na wymianę źródła ciepła. Kwiecień też był drugim miesiącem  z rzędu, gdzie udział procentowy złożonych wniosków na pompy ciepła był najwyższy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piec zamontowany.Teraz czas kompletować papiery i do urzędu.Chciałem pobrać formularz z internetu,ale nie mogę znależć pdf-a do pobrania.Trzeba osobiście się zjawić w urzędzie,żeby dostać formularz do wypełnienia?Skąd to pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyste powietrze, to na stronach wfośigw dla danego województwa są wszystkie pliki i instrukcje co do wypełniania. Dla różnych województw są trochę inne papiery.

Dla wielkopolskiego tak to wygląda: https://www.wfosgw.poznan.pl/czyste-powietrze/rozlicz/

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A słyszeliście już o nowości dotyczącej tego programu? Wreszcie jest realna szansa na uruchomienie prefinansowania w programie Czyste Powietrze dla podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania. W ramach prefinansowania, wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej wypłaci wykonawcy zaliczkę w wysokości 50%, a pozostałą kwotę w ciągu 30 dni od zakończenia inwestycji. Na rozszerzenie programu pod nazwą Czyste Powietrze +, które ma ruszyć 15.07.2022 r. przewidziano dodatkowe 1,8 mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem,jak byłem na konsultacji w Urzędzie.Nareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć.

Czy te dofinansowanie ma teraz wymóg że przy kupnie pieca np. na drewno klasy5 czy zgazowującego, muszę też od razu wymieniać bojler, komin, czy wstawić bufor którego nie mam bo palę kopciuchem i jest cieplutko. Czy też to mogę zrobić w późniejszych latach? bo mam ograniczone środki ok 10tys na piec z podłączeniem go.

Mam swojego lasu, czyli drewno i zrębki swoje, ale zrębki używam tylko do rozpałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie.

 

Na stronach urzędu w tabeli określono dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na inne "Z TERMOMODERNIZACJĄ".

Czego dotyczy zwrot "termomodernizacja" - czy jest nią sama wymiana źródła ciepła, czy należy prócz wymiany kociołka wykonać dodatkowe prace - np wymianę stolarki okiennej, czy ocieplanie mieszkania?

 

Czy sama wymiana źródła ciepła "łapie się" na dotację z czystego powietrza? 

Screenshot_20230419-145720_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łapie się ale lepiej zaznaczyć więcej pozycji składałem rok temu w maju zaznaczyłem że wymiana pieca oraz modernizacja kotłowni a Pani z gminy podpowiedziała żeby fotowoltaike dopisac lepiej zaznaczyć i nie zrobić niż zrobić i poprawiać wniosek. W listopadzie tamtego roku piec i kotłownia. W marcu tego roku panele. Robiłem piec na drewno 5 klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiącach od złożenia papierów dostałem takiego maila z info:

"Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej"

Kiedy wypłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś inwestycje i złożyłeś faktury itd?

Ja robiłem przez gminę faktury, zaświadczenia certyfikaty co do pieca i od złożenia dokumentów 2 tyg i kasa na koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 16:37, stonefistt napisał(a):

Zrobiłeś inwestycje i złożyłeś faktury itd?

Ja robiłem przez gminę faktury, zaświadczenia certyfikaty co do pieca i od złożenia dokumentów 2 tyg i kasa na koncie. 

Zrobiłem tak ja TY.Przez gmine złożyłem w grudniu.I dostałem odpowiedź dwa tygodnie temu ,że "Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej"

Dlatego pytam kiedy kasa od daty tego maila?Czy mają jakieś widełki?Czy zaś pół roku?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miesiąca jak rozpatrzą pozytywnie tak u mnie w gminie mówiła urzędniczka. Czyli jeszcze ze dwa tygodnie poczekasz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w końcu dotacja dotarła na konto po 6 miesiącach od złożenia wniosku (po drodze korekta zmniejszająca poziom dofinansowania) 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayan czemu zmniejszono Ci poziom dofinansowania? Jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak taka kontrol wygląda? Przy wymianie kotła sprawdzają też kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fejsie, na grupie o czystym powietrzu czytałem, że potrafią być. Pewnie zależy od gminy. Przy ociepleniu nawet wiercić potrafią, żeby sprawdzić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola może być nie musi 5 lat mają od instalowania. W praktyce sprawdzają bardziej okna i ocieplenie czy ktoś nie oszukał. Piece i panele rzadziej bo tam nie ma co oszukać info od osoby co to sprawdza 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.