Skocz do zawartości

Martinoss

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Martinoss

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. automatyk, no to już konkretnie. Pomijając różnicę cenową. Mamy 2 modele: 1. http://www.bojlerownia.pl/bojler-dwuplaszczowy-elektromet-wgj-g-140-w-piance-poliuretanowej.html 2. http://www.bojlerownia.pl/bojler-z-podwojna-wezownica-elektromet-wgj-g-max-140-w-piance-poliuretanowej.html Te same pojemności, ta sama marka, 2 rożne technologie. Ile trwa nagrzanie wody z 30 do 45 stopni w obu wymiennikach w tych samych warunkach? W którym będą większe straty (spadek temp.) a przestrzeni 12h w tych samych warunkach? P.S. Bo zetknąłem się np. z taka opinią, że dwupłaszczowy dużo szyciej nagrzewa wodę ale i szybciej temp. traci.
  2. Vernal, Kryterium ceny ogólnie raczej do mnie nie przemawia. Tu szczególnie, bo róznicy praktycznie nie ma. Dwupłaszczowy to koszt 650zł a z wężownicą 500zł. Raczej jest to pytanie, która technologia jest "lepsza" kiedy cena jest na bardzo podobnym poziomie.
  3. Witam, ok zdaję sobie z róznicy cenowej choć nie jest ona decydująca. W teorii 2-płaszczowy ma wiekszą powierzchnię wymiany ciepła czy ogólną moc. 2-płaszczowy też ponoć szybciej nagrzewa wodę. Tylko co to znaczy w praktyce? Szybciej tzn. ile szybciej? I jak bedzie mi to się kalkulowało np kontekście miesiaca w zuzyciu węgla itp.
  4. Witam, jaki bojler do grzania wody przez cały rok piecem na ekogroszek? Mam do wyboru bojler dwupłaszczowy lub bojler z podwójną wężownicą. Jak wygląda różnica w praktyce?
  5. Witam, trochę odgrzeję wątek... Instalacja przy piecu wygląda tak: http://s4.ifotos.pl/img/IMG2150jp_xearahs.jpg Jak mniemam woda z powrotu wchodzi od dołu. I teraz tak. Jak powinien być ustawiony zawór? Skala jest 0-10. Czyli nie ustawiam konkretnej temperatury tylko jak rozumiem pewnego rodzaju proporcję mieszania strumieni. I teraz tak. Ustawiając ~ w zakresie 1-4 piec osiąga temperaturę zadaną (56°C), przechodzi w spoczynek na 6-8 minut. Później spada do 48-50°C i ponownie do zadanej dochodzi w 20-30 minut. I tak w kółko. Natomiast w zakresie 5 i więcej praktycznie nie jest w stanie dojść do zadanej. Np. przy 5 dochodzi do 52°C a przy 8 do 48°C. Zadanej nie przekracza. A potrzymanie wchodzi tylko przy pomocy sterownika pokojowego (osiągnięcie zadanej temp. w pomieszczeniu). Po prostu temperatura rośnie i dochodzi woda z powrotu i spadek itd. Jak powinien być ustawiony zawód 3d? Lub inaczej: jaki efekt w moim przypadku powinienem osiągać tym zaworem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.