Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ROTENSO AQUAMI E8; E0


Miko12

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotycz pomp produkowanych prze Midea i brandowanych jako ROTENSO, KAISAI, HYUNDAI, GALMET i inne (pewnie połowa 2022r) 

błąd E8 i E0 informujący o niskim przepływie

1. sprawdź czystość filtra skośnego odkręcić i przepłukać siatkę jeżeli tego wymaga  

2. ciśnienie robocze jeżeli jest <1 bar dolać wody 

3. problem z pompą SHIMGE. Pompa może modulować obroty i schodzi z przepływem poniżej 0,6m3/h (czego nie potrafią pompy WILO i GRUNDFOS) co będzie skutkowała zgłaszaniem błędu (możliwe, że montowali je na skutek braku dostępności pomp WILO i GRUNDFOS). Tymczasowe rozwiązanie to zmiana ustawień w DIP S2 na pompkę o stałej prędkości o większej mocy 3 i 4 w pozycje ON. 

Sprawa jest znana dostawcy należy skontaktować się z serwisem który uruchamiał pompę z prośbą o przesłanie płytki (KAISAI podobno bez problemu przesyła inni mówią, ze wymienia podczas 1 przeglądu technicznego). 

Po wymianie ponownie ustawiamy DIP w pozycje pompy o zmiennej prędkości 

 

 

obraz_2023-01-26_224113541.png

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 22:46, Miko12 napisał(a):

Problem dotycz pomp produkowanych prze Midea i brandowanych jako ROTENSO, KAISAI, HYUNDAI, GALMET i inne (pewnie połowa 2022r) 

błąd E8 i E0 informujący o niskim przepływie

1. sprawdź czystość filtra skośnego odkręcić i przepłukać siatkę jeżeli tego wymaga  

2. ciśnienie robocze jeżeli jest <1 bar dolać wody 

3. problem z pompą SHIMGE. Pompa może modulować obroty i schodzi z przepływem poniżej 0,6m3/h (czego nie potrafią pompy WILO i GRUNDFOS) co będzie skutkowała zgłaszaniem błędu (możliwe, że montowali je na skutek braku dostępności pomp WILO i GRUNDFOS). Tymczasowe rozwiązanie to zmiana ustawień w DIP S2 na pompkę o stałej prędkości o większej mocy 3 i 4 w pozycje ON. 

Sprawa jest znana dostawcy należy skontaktować się z serwisem który uruchamiał pompę z prośbą o przesłanie płytki (KAISAI podobno bez problemu przesyła inni mówią, ze wymienia podczas 1 przeglądu technicznego). 

Po wymianie ponownie ustawiamy DIP w pozycje pompy o zmiennej prędkości 

 

 

/cdn-cgi/mirage/4dd9c7dc05b1279a8f388764c7dd455fce8737b704e4cced3f4d567f30692949/1280/https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_2023_01/obraz_2023-01-26_224113541.png.a3a634bc4535986d44caa5aa9c63094d.png

 

Witam Pytanie do miko12.

Pompka w kaisaju zwalnia mi do 0.9 M3/h przez co nie może dogrzać buforu 300 czy mogę przełączyć dip na stałą prędkość na stałe?

Gdy przełącze na stałą prędkość czy można wówczas regulować prędkość przyciskiem na pompce, teraz jest to niemożliwe.

Z góry dzięki 

 

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa zwalnia bo twój zbiornik cwu nie odbiera ciepła.

Mam rotenso 12kW i przy grzaniu cwu 300l na starcie jest większy odbiór to i pompka obiegowa kręci wyżej. Pytanie do ilu stopni chcesz grzać wode i jaką masz delte dla grzania cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dayan 

Witam

Z CWU jest wszystko w porządku, chodzi o bufor przed układem grzewczym. 

Mam dwie pompki obiegowe (2 strefy grzejniki i podłoga) podłoga z mieszaczem. Każda pracuje na pierwszym biegu stałej prędkości i łaczny przepływ mają ok 24l/ min. Przy rozgrzewaniu (np. po defroście) pompa obiegowa w jednostce wew. ma przepływ ok. 2.4 M3/h (ok.40l/min) i jest super temperatura na grzejniki taką jak na wylocie a nadwyżka ciepła do buforu i wtedy po uzyskaniu temp. zadanej pompa zwalnia do 0.9m3/h (15l/min) zaczyna pobierać ciepło z buforu, bufor się ochładza , chłodna wodą miesza się z wylotową z pompy i na obiegi ładuje o kilka stopni obniżoną i już nie jest super, chyba że jest to normalne 

 

Do miko 12

Po przełaczeniu dip na pracę ciągła pompy obiegowej wywala bład przepływu także nie da się, a co do czujnika buforu to jest zamontowany, problem że nie ma dla niego delty do ustawienia, do grzania jest tylko jedna deltą różnicy temp. w postoju do ponownego startu i z niej też korzysta opcja z czujnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że mówimy o delcie dT1SH, wodłóg moich obserwacji deltą ta służy do ponownego uruchomienia pompy w postoju, przykładowo mam zadaną temp. Pracy 35 to po wyłączeniu się jednostki  ponowne uruchomienie następuje gdy w buforze spadnie do 32 ( bo mam ustawioną na 3) i problem że ten cykl nie na przez nastąpi właśnie przez ciągłe dobieranie wody z buforu przy obniżeniu przepływu na pompie. Czy może źle interpretuje tą deltę,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za niedopatrzenie.

Co do ponownego załączenia pompy w przypadku przekroczenia zadanej dla CO (przy włączonym czujniku tbt1), to u mnie pompa uruchomi się ponownie gdy spadnie temp wyjścia wody z pompy T1 a nie na buforze.

Jest to nieco problematyczne. Np teraz mam uruchomiony tryb eco na noc, gdzie spada mi zasilanie instalacji z 40 na 30C. Delte mam ustawioną na 3C. Pompa staje, pompa obiegowa pompy staje, pompka za buforem ciągle mieli wode powoli się wychładzając. I nie ważne, że za buforem może być już 25C, pompa nie zacznie pracować dopóki sama nie ostygnie do 27C czyli zadanej delty od 30C. Troche to głupie ale tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dayan napisał(a):

 

To dziwne, ponieważ:

W cieplejsze dni, czytaj brak defrostu gdy udaje jej się zatrzymać to bierze dane z czujnika buforu do ponownego startu, przykładowo temp. zadana 35 delta 3, po spadku do 32 lub 32-1 włącza się ponownie. Próbuje teraz ustalić moment wyłaczenia czy jest to T1 +3, czy bufor +3. Ale ogólnie ubogo z ustawieniami.

Edytowane przez Zenek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 21,5 do 22 nadstawa 35 ( przy temperaturze zewnętrznej -2 do 3. Poniżej -3 ustawiam 36, a powyżej 3 jak brak defrostu) sukcesywnie obniżam przykładowo przy +8 nawet do 30 na wyjściu, daje to spore oszczędności np. przy +8 zewnętrznej pobór ok15 kw doba ( powierzchnia grzana 320m2, pompa split16kw, 80%grzejniki) a przykładowo przy -7 pobór już ponad 50 kw doba, ale przez defrosty nie ma pola manewru. Na wiosnę jeszcze jedna przeróbka pod defrosty i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle 

Porównanie miesięczne jest w miarę miarodajne. Daj znać jaką masz moc pompy.

Grudzień był u mnie tragedia bo pracowała na wylocie średnio 40, i to nie jest zbyt ekonomiczne. Zamontowana 13 listopada dlatego tak mało w tym miesiącu. Ale styczeń był już obiecujący - jeszcze powalczę. Apka w pełni zgoda uboga jak ubogie ustawienia pompy.

Spalałem 6 t ekogroszek 

Screenshot_2023-02-08-12-53-26-414_com.cacapp.comforthome.jpg

Edytowane przez Zenek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 26.01.2023 o 22:46, Miko12 napisał(a):

Problem dotycz pomp produkowanych prze Midea i brandowanych jako ROTENSO, KAISAI, HYUNDAI, GALMET i inne (pewnie połowa 2022r) 

błąd E8 i E0 informujący o niskim przepływie

.............

3. problem z pompą SHIMGE. Pompa może modulować obroty i schodzi z przepływem poniżej 0,6m3/h (czego nie potrafią pompy WILO i GRUNDFOS) co będzie skutkowała zgłaszaniem błędu (możliwe, że montowali je na skutek braku dostępności pomp WILO i GRUNDFOS). Tymczasowe rozwiązanie to zmiana ustawień w DIP S2 na pompkę o stałej prędkości o większej mocy 3 i 4 w pozycje ON. ..................

 

Posiadam pompę Rotenso 8 KW monoblok i miałem błąd E8 następnie E0 . Powodem były rury (do bufora 200L ) miedziane o średnicy 28 mm i filtry o małym przepływie . Zmieniłem na miedź 35mm i filtry o niskich oporach . Błędów brak . 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.