Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pisałeś [mention=18578]sambor[/mention] to trzeba sprawdzić naczynie od CWU też, rozumiem, że trzeba po prostu podpiąć manometr do wentyla i sprawdzić jakie jest ciśnienie?

Ale to i tak nie ma znaczenia, bo z tego co rozumiem, naczynie przeponowe na CWU odpowiedzialne jest tylko za ciśnienie w CWU i nie ma to nic wspólnego z CO, także naczynie od CWU raczej mogę wykluczyć. Więc jutro zadzwonię do serwisanta z Termeta i zapytam co robić.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 18:01, vlad1431 napisał(a):

To jest coś takiego nad pompą, ale to się luźno kręci, także nie wiem czy tak ma być?

To jest odpowietrznik, może być luźno.

Wentyl od naczynia jest gdzieś u góry, możliwe, że trzeba drugą osłonę zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wszystko łącznie z wymiennikiem zabudowane, także nie bardzo chciałem tam grzebać. Jutro dzwonię do serwisanta, jak mi da błogosławieństwo żeby odkręcić pokrywę to sprawdzę.

Najpierw zmierz ciśnienie w tym naczyniu w kotle, ew sprawdź czy wentyl puszcza.
Naczynie od CWU ma inne ciśnienie -= 3,5- 4 bar, jest podłączone w obieg wody użytkowej
Sprawdzę j.w. jak przedzwonie do serwisanta. Dzięki mimo wszystko za rady, bo na Ciebie zawsze można liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mocno odradzam kupno systemu Termet Comfort. 

Ja się na niego uparłem i został zamontowany w grudniu. Działał OK do końcówki stycznia, gdy nagle kocioł przestał grzać. Zmiana ustawień nie pomogła, po 3 dniach, żeby nie zamarznąć, został wymontowany (piec od razu zaczął działać).

Od tamtej pory bujam się z reklamacją. Serwis Termet mnie olał, obiecali się zająć kilka razy i na obietnicach się skończyło. Złożyłem więc reklamacje w sklepie, który po kilku pismach w końcu łaskawie odebrał produkt i odesłał do serwisu. Serwis Termet odrzucił reklamację, twierdząc, że miałem złe ustawienia sterownika i kotła. W uzasadnieniu powołał się zrzuty ekranu aplikacji, które wtedy celowo przestawiałem góra-dół, żeby zmusić kocioł do grzania (podnosiłem krzywą itp). Dziwnym trafem przez 2 miesiące wszystko działało, a nic wtedy nie przestawiałem.

Walczę dalej z nimi, jest maj więc sezon grzewczy już od miesiąca zakończony. Pewnie nic już nie ugram, ale montować tego ponownie nie zamierzam. Nie mogę sprzedać, bo moim zdaniem jest wadliwe, więc kasa wyrzucona w błoto. 

Żałuje tylko, że nie posłuchałem @teres, który radził, żeby kupić PT-52.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.