Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix firmy Sekom - odpryski na wymienniku po spawaniu


Lukaszdela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Za namową forumowiczów zakupiłem kocioł Technix 15 kW firmy Sekom, Podczas pierwszego czyszczenia kotła okazało się że  podczas czyszczenia dołączonym skrobakiem  wyczyszczenie w 100% nie jest możliwe, ponieważ  kocioł od wewnątrz  pokryty jest w dużej ilości odpryskami po spawaniu wymiennika  co uniemożliwia wyskrobanie osadu do tzw. Blachy. Powoduje to pozostanie zanieczyszczeń na wymienniku i wg mnie  spadek sprawności urządzenia. Poza tym wydaje mi się że kocioł szybciej łapie zanieczyszczenia gdyż blacha nie jest gładka po wyczyszczeniu. Po zgłoszeniu takiej "reklamacji" producent odpisał mi tu cytat : 

"Tak wygląda technologia produkcji i spawania.

Kotła idealnie do czysta nie wyczyści się nigdy.

 Kocioł musiałby cały zajść cały, aby spaliny na tym samym poziomie mocy wzrosły o 20stopni aby sprawność spadła o 1%"

tymczasem sąsiad ma kocioł konkurencji i u niego blacha jest gładziutka, na ostatnim filmie o czyszczeniu wymiennika  autorstwa Kamila Miernika (link poniżej).

Proszę o opinie użytkowników czy istotnie wymiennik jest nie pełnowartościowy czy to normalka jak przekonuje mnie producent??????

Proszę o opinie użytkowników czy istotnie wymiennik jest nie pełnowartościowy czy to normalka jak przekonuje mnie producent??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przemysłowych konstrukcjach spawanych jest to wada. Kotły dużych producentów spawają roboty, w Defro nawet nie ma spoin w wymienniku (krawędzie są gięte, spoiny od strony wodnej) - cały wymiennik tym zgarniaczem czyści się ze 3 minutki. Ale przecież kupiłeś ręcznie spawanego pleszewiaka, więc w tej klasie to normalne. Kup sobie w sklepie hydraulicznym szczotkę do czyszczenia kotłów, najlepiej o przekroju prostokątnym i przelecisz tego złoma bez problemu.

Ten film to brednie, tytuł do łowienia frajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nie popuścił lecz jak kol. wyżej napisał jeśli to będzie łatwe do usunięcia to bym So darował bo walka z producentem będzie trudna. Sprobuj usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostałem źle zrozumiany - wada na pewno nie zostanie usunięta szczotą. Ale dzięki szczotce można czyścić pomimo wad spawalniczych, czyli między odpryskami, bo w przeciwieństwie do skrobaka szczotka nie będzie skakać po tych odpryskach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie w warunkach domowych chyba trudne do przeprowadzenia, szlifierka kątowa nie zmieści się między płytami wymiennika. Pierwszy raz się spotkałem aby producent nie zachęcał do starannego i częstego czyszczenia kotła :). Nie chodzi mi o robienie antyreklamy producentowi ale chciałbym mieć kocioł  który "normalnie się czyści" . Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych odprysków po spawaniu być nie powinno. Staraj się o jakiś zwrot procentowy za kocioł który utrudnia tobie czyszczenie skrobakiem, ewentualnie niech producent napisze tobie oświadczenie że to jest prawidłowe wykonanie a Ty możesz iść do sądu ale szkoda nerwów. Zrób zdjęcia tych odprysków w kotle i wstaw dla lepszego podglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie pleszewskie kotły tak są wykonywane. Wcale mnie to nie dziwi. Jakość taka. Ktoś kto to reklamuje uznany przez producenta zostanie za dziwaka albo wrzód na wiadomo czym. W ostateczności odpiszą, że to nie wada a cecha kotła. Cieszyć się należy że nie walnął ster bo to z reguły nie ich brocha i odsyłają do producenta stera. Podobnie jest z podajnikami jak i całym pozostałym osprzętem. Takie praktyki naszych kotlarzy są standardowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Outsider napisał:

Chyba wszystkie pleszewskie kotły tak są wykonywane.

Nie wszystkie, te kotły w których konstrukcja wymiennika jest spawana od strony wodnej są w środku, od strony przepływu spalin, czyste, tzn wolne od wszelkiego rodzaju "bobli pospawalniczych".

Można to próbować usunąć jakimś długim i ostrym przecinakiem, ale się namęczysz. To powinien zrobić producent i to przed sprzedażą

Podskakująca na takich "boblach" graca bardzo utrudnia czyszczenie kotła i jest to mocno wkurzające.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na kotlu pleszewskim jescze 2 takie pozostale bobki i kiedy wszystko jest gladko oczysczone,tam szermierczym.Na poczatku bylo wiecej,czasom usuniete mocniejszym szkrobakom z starego kotla,nie trzyma wiekszosc mocno,tak po spawaniu zawsze jest,kiedy nie užyta ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki spraju spawalniczy to teraz z 5 pln trzeba wywalić, prawda? Tu jakieś sondy i opowieści dziwnej treści, a podstaw nie ma.

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukaszdela napisał:

ponieważ  kocioł od wewnątrz  pokryty jest w dużej ilości odpryskami po spawaniu wymiennika

Witam.

A mógłby kolega wrzucić fotki tej dużej ilości odprysków.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 20:52, YaroXylen napisał:

Witam.

A mógłby kolega wrzucić fotki tej dużej ilości odprysków.

YARO

 

IMG_20210113_155149.jpg

IMG_20210113_155213.jpg

Nie wiem czy widać te odpryski na tych fotkach, ale skrobak skacze, na szczęście osad jest luźny i do zdjęć odkurzyłem je odkurzaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia to ja tam nie widzę oczywiście skrobakiem to utrudnia czyszczenie ale jak masz sam pyłek to zmioteczka wycziscisz

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawelpieklorz napisał:

Tragedia to ja tam nie widzę oczywiście skrobakiem to utrudnia czyszczenie ale jak masz sam pyłek to zmioteczka wycziscisz

Jak ktoś spodziewał się odprysków wielkości piłki do tenisa to oczywiście tragedii nie ma :), odpryskami pokryte są wszystkie powierzchnie kotła oprócz półek od strony dolnej. Można sobie kupić szczoteczkę, odkurzacz, przecinak, ubrać się na kominiarza i jazda.....,  ale skoro czyszczenie nie wpływa na sprawność kotła (cytat producenta:  Kocioł musiałby cały zajść cały, aby spaliny na tym samym poziomie mocy wzrosły o 20stopni aby sprawność spadła o 1%") to poco czyścić?, Więc wnioskując czy ma odpryski czy nie to i tak nie ma żadnego znaczenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.