Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gamma 15 KW ustawienia


GizMazury
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Mirekkss,

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zmieniłem ten zakres regulacji, ustawiony był na 30 stopni zmieniłem na 50 zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz aby palnik dłużej pracował na 100% to wartość zmniejszasz. Np na 20 lub mniej. Teraz palnik będzie szybciej reagował na modulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego to zależy bo nie raz jest tak że jak się rozpali to wchodzi na 80 czy 100% i tak pracuje praktycznie do zadanej a innym razem jest tak że od początku do końca idzie na 1%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rosnącej temp. spalin, wody kotla... Zadanie PID jest aby stabilnie utrzymać zadaną kotła.

Baaardzo żalezy od instalacji i sposobu ogrzewania pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze teraz mam ustawionom temp. zadaną 65 stopni dobija do 70 i się wygasza później jeszcze urośnie do 73. Histereza jest ustawiona na 7 stopni czyli od 58 się odpala. Czy tak może być czy coś zwiększyć, zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wszystko zależy od Twojej instalacji i sposobu ogrzewania. Ja pompę mieszacza puszczam ciągle. I tu jak nie masz bufora i niska pojemność wodna kotła MOIM ZDANIEM warto palnik prowadzić na niskiej mocy i jak najdłużej utrzymać temp. kotła. Chyba, że masz dobrze ocieplony dom to możesz uaktywnić palnik/kocioł z pokojówki.

Możliwości jest sporo i wszystko zależy od Ciebie na co się godzisz. Jak wszystko jest w normie to w sezonie jesienno-wiosennym proponuję sterowanie pokojówką, a w zimie już stałopalność i pompa cały czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ten zakres regulacji na minimum i od razu zaczyna mi się podobać praca. Praca praktycznie na 100% spaliny około 100:) a nie jak wcześniej 80 w porywach 85, dzięki za podpowiedź z tą regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z tym bym nie przesadzał. Tu trzeba stopniowo i modulacje dobrać do własnej instalacji. Bo palnik nie wychamuje i temp. na kotle mocno skoczy.

Zmiana, obserwacja. Poobserwować jak będzie przy grzaniu instalacji, ale też i przy grzaniu CWU. Drastycznie nie zmieniać.

Trochę cierpliwości 🙂

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 22:16, gilal napisał:

Tak jak pisałem, wszystko zależy od Twojej instalacji i sposobu ogrzewania. Ja pompę mieszacza puszczam ciągle. I tu jak nie masz bufora i niska pojemność wodna kotła MOIM ZDANIEM warto palnik prowadzić na niskiej mocy i jak najdłużej utrzymać temp. kotła. Chyba, że masz dobrze ocieplony dom to możesz uaktywnić palnik/kocioł z pokojówki.

A jak ustawić by szedł na niskiej mocy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja dla kolegi ustawiłem wyższy "zakres regulacji" i stopniowo dopasowałem przerwę podawania bla "max" i "min". A jak już naprawdę udało mu się przebić temp. to już stał na max histereza. Oczywiście u niego to się sprawdza i ma stałą w domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy taki najprostszy sterownik pokojowy https://allegro.pl/oferta/salus-bezprzewodowy-regulator-091flrf-v2-nowosc-7838175399 będzie działał z tym kotłem. I czy jest taka możliwość że po osiągnięciu temp. w domu rozłączy mi pompę od grzejników a podłogową mi zostawi włączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała na pewno i musisz wpiąć w odpowiednie styki oraz ustawić sterownik na panel standard. A co będzie jak sterownik dostanie sygnał o dogrzaniu pomieszczenia musisz poczytać instrukcje stetownika. Na pewno to będzie ograniczone niż przy pokojówce RS

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o pokojowy rs to musi byc tech 280?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komunikacją RS i logo DEFRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chodzi mi o czyszczenie rusztu w pracy czy ma to jakis wpływ na temp. podajnika? Jak często ustawić czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bym nie ruszał. On fajnie czyści się w trakcie, a jak dobrze pamiętam pełne czyszczenie jest co 8 godzin

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.09.2021 o 17:05, Mirekkss napisał:

Podawanie min 2s

Podawanie max 4s

Przerwa min 11s

Przerwa max 18s

Obroty min 308

Obroty max 703

Takie coś jest

mam pytanie do kolegów: czy  w swoich gammach macie w menu serwisowym wyłączoną opcję - praca z wydajności podajnika? 

Edytowane przez GizMazury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tej opcji przez jakiś czas... ale piec działał różnie (dziwnie).
Ogólnie się paliło po czym nagle komunikat "zanik płomienia". 

Raczej to z mojej przyczyny ten komunikat (niedokładne wyliczenie godzinowej dawki pelletu).
Jednak powróciłem do pracy bez tej opcji. 
Czyli np. Ja mam wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wrzuci ktoś zdjęcie gdzie u was w gammie umiejscowiony jest  czujnik podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z temp. podajnika. Gdy dobija temperature zadaną do 70 stopni to podajnik też ma około 70. Czujnik wymieniłem i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie jaka jest temp. podajnika jak dobije temperature? Wrzucisz fotkę jak masz zamontowany czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapomniałem odpisać

Ja nie widzę jak mam zamontowany czujnik podajnika (obudowa palnika, a jej nie rozbierałem).
Natomiast temperatura nie przekracza mi 69*C, kiedyś potrafiła dobić (w okresie zimowym) podczas palenia na niskiej mocy (~3,6kW) przez dłuższy czas. Rozwiązałem to podwyższeniem mocy do 4,6kW. W efekcie kocioł dobijał szybciej i podczas wygaszania temp. spadała.

Aktualnie min. obroty wentylatora to 356obr/min.
A Jeżeli bardzo Ci się to powtarza to w menu serwis->Nastawy temperatur->Temp. alarmu podajnika zwiększ o 1*C i obserwuj sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.