Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gamma 15 KW ustawienia


GizMazury

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działam na tych ustawieniach co opisywałem wcześniej... :) 
Odkąd zrobiłem pomiar wydajności podajnika zmieniłem nadmuch na fabryczne ustawienia. 

Czyli jadę na:
Obroty wentylatora min/max : 356/967
Podawanie min/max: 2/5    (fabryczne są takie same)
Przerwa min/max: 8/38   (fabryczne dla wydajności podajnika 12,5kg/h = 8/16)

Zakres mocy w/g tych ustawień, wydajności podajnika 14,5kg/h i kaloryczności na poziomie 5kW/kg to 3,6-27,9 dla kotła 20kW
Przy pełnej mocy nie wskakuje powyżej 22kW mimo możliwości skrócenia czasu przerwy (pewnie blokada z uwagi na ustawienie mocy kotła na 20kW). 

Mam taki akurat pellet, że 1h podawania = 14,5kg o kaloryczności 18MJ/kg = 5kW/kg

A to wykres pracy na tych ustawieniach.
Na palniku zbiera się popiół, ale po dotknięciu rozpada się, więc nie są to jakieś wielkie spieki.
Pozdrawiam.

spalanie wychodzi przy  3,6kW na poziomie  0,7kg/h
zaś przy tych 6kW blisko 1,2kg/h
Czyli jakieś 25-30kg/dobę :) przy domie 186m2.

I jestem zadowolony jak na tę chwilę z uwagi, że np. temp spalin mam średnio wyższą o 8-15*C od temp. kotła
co widać na wykresie.

Zadana CO : 70*C 

Mam pracę ciągłą ustawioną.
Będzie bliżej 10*C na plusie to włączę tygodniówkę i średnia spalania spadnie. 
Obecnie ciepło lubię mieć w domu.

kociol_wykres.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Stałem się właśnie posiadaczem tego kotła. Mam kilka pytań narazie chodzi na ustawieniach fabrycznych w niby pid. 

1. co oznacza ta literka h obok dmuchawki i od czego zależy procent przy niej wyświetlany?

2. Czarno czarno i jeszcze raz czarno w wymienniki. Jak z tym sobie poradzić?(pellet olczyk)Zwiększyłem delikatnie obroty dolne i górne.

3 Jak palić w pid czy start stop?

4 zauważyłem że rośnie mi temperatura podajnika powyżej 60 stopni.

Instalacja z zaworem 4d i 3d na podłogę na powrocie atv 55. Zadana kotła 70 stopni, przebija o 5 i się wygasza. Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. H to błąd np. braku obrotów/błędnych obrotów dmuchawy, sprawdź połączenia dmuchawy z elektroniką. Lub zablokowany hallotron.

2 i 4. Wynika to z pkt. 1. Za Mało powietrza. Temp. Podajnika rośnie ponieważ ogień pali się zbyt blisko podajnika, nie jest wydmuchiwany z palnika.

3. Ja palę np. w pid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że to błąd z tą literą? Wrzucam fotkę 

20210831_174901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie nie ma tej litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie błąd tylko informacja, że pracuje z halotronem. Czyli funkcja przepływu. Jest wszystko ok

Jeżeli kopci i w komorze ciemno to warto poobserwować na jakiej mocy często pracuje. Tam właśnie gdzie jest literka H. Jak na niższej to podnosimy korektę dolną wentylatora. I odwrotni 🙂

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli temp podajnika rosnie to znaczy ze powietrze które dostarcza wentylator ma latwiej uciec w strone podajnika do  zasobnika niz do komina.

1. sprawdz ciag kominowy 

2. skontroluj rure elastyczna ktora laczy zasobnik peletu z palnikiem czy nie jest uszkodzona czy jest dobrze dokrecona 

3. w zasobniku wg. producenta powino znajdowac sie min 1/3 peletu zeby ograniczyc "cofke"

ps. taka mala dygresja zalozylem w czerwcu dodatkowa pompe kotłowa  i teraz widze jak bardzo mialem niedogrzany kocioł , szybciej sie dogrzewa. zachecam do montazu i polecam

delta ekopell 15 kw  

jezeli jest ciemno w komoze to za bardzo kopci czyli za malo powietrza i za duzo paliwa 

stopniowo zwiekszac czas przerwy fabryczne jest pewnie ok 12 s daj 18 

do komory spalania bezposrednio w sasiedzwie plnika postaw plytki szamotowe takie z castoramy zwiekszy to troche temp w tym miejscu pelet bardziej sie dopala jest mniej popiolu a ten ktory juz jest jest cięższy mniej czesci lotnych.

u mnie do dziala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To procenty obok tej litery pokazują z jaka mocą działa?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czyli minimum i max nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego niekiedy jest tak że do zadanej temp. brakuje 10 stopni a tam pokazuje 5% a nie pracuje na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Moduluje mocą aby trzymać zadaną i utrzymać palnik na niskiej mocy. Czyli PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wyświetla się ruszt czyli czyszczenie to on się jakoś rusza czy tylko dmucha mocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rusza się. W trakcie spalania trochę się cofa i wraca do pozycji początkowej.  Ma zadanie odsunąć spalony pellet lub zgorzel.

W trakcie czyszczenia w wygaszaniu ruszt wykonuje pełny ruch w odpowiednim czasie aby go dokładnie oczyścić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu i wygaszaniu patrzyłem się na ruszt to tam się nic nie rusza.

To już nie wiem jak to jest z tą literą H.

I znowu praca brakuje 5 stopni a dmuchawa halotron 1% pokazuje ledwo co dmucha kopci ręce opadają  na tego techa

20210904_081803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu ryszt nie pracuje.

W czasie pracy palnika ruszt pracuje czasowo.

Wygaszanie ma 3 fazy, dopalanie- wydmuch- ruszt. Przy ostatnim ruszt pracuje.

Podnieś jak chcesz dolny nadmuch wkorektach o +5. Zobaczysz co bedzie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tam nic nie widać aby ten ruszt się ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekkss u mnie też czasami to się zdarza ale po chwili jakoś się to rozbuja nie chce mi się przy tym kopać, ale wydaje mi się że to ma związek z temperaturą spalin , obrotami wentylatora i temu. zadaną kotła ,w ustawieniach serwisowych podnieś maks temp spalin i zobaczysz za jakiś czas.

Najlepiej wszelkie zmiany notuj żebyś mógł się cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie maksymalna temperatura spalina jaka była to może 96 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mirekkss napisał:

Chodzi o to że tam nic nie widać aby ten ruszt się ruszał.

Ruszt nie rusza się szybko, ale wolno

Tu będziesz widział kiedy pracuje.

IMG_20210904_103239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne dlaczego się ruszt nie ruszał. Taki magnesik jeszcze był założony na module:)

16307477553704345258212598424241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, jest takie coś.. ale instalator to powinien zdjąć. Chyba, że sam go instalowałeś 😉 A więc witamy w klubie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była wykonywana samemu a w instrukcji chyba nic nie ma na ten temat albo przeoczyłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.