Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gamma 15 KW ustawienia


GizMazury
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Mirekkss,

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden problem z głowy. Teraz jeszcze ta temp podajnika. Gdy piec wychodzi z czuwania to temp podajnika około 33 stopni gdy dobija do 75 stopni to podajnik ma już 62stopnie. Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał gilal 

Cytat

Podnieś jak chcesz dolny nadmuch wkorektach o +5. Zobaczysz co bedzie

Przydałby się wykres z internetu aby zobaczyć do jakiej mocy schodzi. (lub czasy podawania/przerwy w ekranie serwisowym przy niskiej mocy)
W sezonie grzewczym udało mi się zejść do 3,6 kW bez większego grzania podajnika (okolice 60*C)
Jednak problem pojawił się z popiołem który nie był częściowo wydmuchiwany, paprało strasznie palenisko mimo pracy rusztu. 
Ogólnie tak jak gilal pisał, problem jest z małym nadmuchem i ogień tli się blisko podajnika zamiast być wydmuchiwany w stronę komina.


Swoją drogą mógłbyś podać parametry z menu:
Menu serwis->Ustawienia kotła->Parametry pracy.
Minimalna i maksymalna praca podajnika + Minimalna i maksymalna przerwa podajnika. 

Pozdrawiam

Edytowane przez devport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Podawanie min 2s

Podawanie max 4s

Przerwa min 11s

Przerwa max 18s

Obroty min 308

Obroty max 703

Takie coś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mirekkss napisał:

I wszystko jasne dlaczego się ruszt nie ruszał. Taki magnesik jeszcze był założony na module:)

16307477553704345258212598424241.jpg

To jest taka blokada w razie naprawy lub konserwacji. U mnie tą blokadę mam przyklejoną do osłony p
alnika, żeby była pod ręką 🙂

Ale powiem szczerze, że nie wiem czemu Ci alarmu nie wywaliło jak ruszt nie wykonywał ruchu. Ruszt też ma czujnik.

 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś dolny nadmuch w korektach o 10%
Górny nadmuch możesz nawet o 30%

 

Ja mam w Gammie 20kW zakres obrotów od 352-967 więc "korekta górna / dolna " możesz spróbować dociągnąć do tych wartości. 
Ważne jest abyś w menu serwis nie zmieniał niczego bez uprzedniego zapisania wartości. 
Przydadzą się w razie kłopotów ze spalaniem. 


 

Edytowane przez devport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec pracując na 100% korekta górna wentylatora 25% ognia wcale nie widać zmniejszyłam na 13% taki efekt wrzucam fotki

20210905_091354.jpg

20210905_091753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawor 4d i na powrocie zawor atv 55 i pompa ma pracować cały czas czy cyklicznie aby powrot byl wiekszy niz 55 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę schemat instalacji. I stało się to co musiało kiedyś się stać alarm przegrzania podajnika 70 stopni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ korektę dolną o 15 %
To nie zejdzie poniżej 350 obr przy niskiej mocy kotła. To powinno pomóc z tym nadmiernym ogrzewaniem podajnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ta korektę i problem jest taki że ognia nie ma na zewnątrz tylko pali się w środku palnika. 

20210905_091354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można prosić to zrób zdjęcie "ekranu producenta" przy takiej pracy palnika (jak jest na zdjęciu).
"Menu->Ustawienia ekranu->widok ekranu -> ekran producenta"
Kod dostępu to: 2902

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok narazie jest w czuwaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotki praca 100%

20210907_171908.jpg

20210907_171846.jpg

20210907_171942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale mi się nic nie zawieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi wlasnie o to ze brakuje 5 stopni do zadanej a on juz pracuje tylko na 1% ale teraz zauważyłem że tak właśnie pracuje cały ten tech:/ niby ta jego modulacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Można to zmienić aby modulacja reagowała wcześniej lub później.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zmienić aby reagowała szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu serwis - ustawienia kotła - parametry pracy - ZAKRES REGULACJI. Czym niższa wartość tym algorytm wolniej reaguje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co jest potrzebne aby mieć wifi w gamma? Moduł wifi rs tech? Czy wystarczy tylko wzmacniacz wifi i połączyć kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli masz dobry sygnał Wifi w miejscu gdzie stoi kocioł to defro WiFi RS. podłączyć, rejestracja i powinno śmigać na emodul.

A jak "zakres regulacji" pomógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem nic w tym zakresie, niech sobie pracuje jak chce;). Palić się pali w domu ciepło;). Tylko ten moduł rs trochę drogi:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, zobaczysz jaka będzie reakcja. Potem wrócisz do nastawy wcześniejszej. 

Napisz w dziale:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/forum/16-ogłoszenia-drobne/

Może ktoś ma do sprzedania i wyjdzie taniej. Tylko musi być logo defro

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.