Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wilgotność powietrza w okresie grzewczym


alabama

Rekomendowane odpowiedzi

kamień kotłowy tworzy się po przekroczeniu temperatury 40C i jeżeli zostanie wytrącony z wody to go w tej wodzie niema 

osmoza to proces uzdatniania wody spożywczej na cele techniczne osmoza to nic innego jak bardzo gęste sito na którym są zatrzymywane niepotrzebne związki w tym mineralne niezbędne w wodzie spożywczej dla człowieka woda ma być brudna od związków mineralny dla żelazka i akumulatora odwrotnie 

jak ci szkoda swojej idź do sąsiada i powiedz że masz zawał i tabletkę musisz popić wrzątkiem na jeden litr na pewno go nabierzesz 

nie wiem komuś odpowiadałem że kamień wytraca się z wody powyżej 40C a jak się wytrąci to go niema 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, alabama napisał:

nie jestem pewien tak na 100% ale tak na fizykę to żeby pozbyć się z wody związków mineralnych  to wystarczy ją zagotować i odstawić na 24 godziny związki mineralne powinny osadzić się na dnie naczynia po prostu zlewamy to co jest na górze dolną część wylewamy 

Nie, tak na fizykę , to aby pozbyć sie wszelakich związków rozpuszczonych w wodzie, to musimy ja odparować(destylacja). Samo zagotowanie nie wystarczy a wręcz przeciwnie, jeszcze zagęścimy te związki bo czyste H2O odparuje. Kamień się osadza, bo przekraczamy poziom nasycenia.

Teraz, Witek-z-Ulicy napisał:

Dyskusja, nieco zboczyła z tematu.

Więc spytam, jak sobie koledzy radzicie w okresie letnim, gdy wilgotność względna w waszych izbach przekracza  90 %.

Włączamy osuszacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wentylację mechaniczną, latem nie ma problemu, w sezonie muszę korzystać z nawilżacza około 4-5l na dobę, mam "xiaomi" z obrotowymi talerzami - rewelacja poza ceną, wcześniej był ultradźwiękowy i problem osadów i nie wiem czy z tym związany kaszel dziecka, urządzenie się zepsuło, próbowałem pojemnikami na grzejnikach podnieść wilgotność z mizernym skutkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RedEd napisał:

wcześniej był ultradźwiękowy i problem osadów i nie wiem czy z tym związany kaszel dziecka,

niestety tak, miałem dokładnie takie same problemy. Nie ma dobrych i tanich nawilżaczy, wszystkie te tanie opierają się o rozbijanie mechaniczne za pomocą ultradźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pojemniki na kaloryferze to dobry kierunek podejrzewam że nie dzieła bo ma zbyt małą powierzchnię wymiany myślę że powierzchnia wymiany powinna przekraczać 40 cm/2 trzeba by było ustawić cały szereg  ale dobieranie powierzchni to długi proces a  odzyskiwanie wilgotności domu może trwać co najmniej 2 tygodnie a kaszel suchość skóry łzawienie przerabiałem na sobie właśnie z tego powodu 

 

przepraszam za błąd dotyczący powierzchni wymiany pojemników na kaloryferze powinno być co najmniej 400cm2 a nie 40cm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie (a raczej piszecie), że do prawidłowego funkcjonowania w waszych izbach potrzebujecie codziennie pięć litrów wody, którą przy użyciu ciepła zamieniacie w parę wodną.

Jak to przeczytałem ze zrozumieniem, to po chwili doznałem negatywnego wkurwieństwa.
Gdyby jeden z drugim po te pięć litrów wody, codziennie z baniakiem zapierdalał piechotą, pięć kilometrów w jedną stronę do studni,  to po pięciu dniach zaczął by myśleć.

Ja na dwóch litrach wody przygotowuje zupy w różnej postaci, które wystarczają dla dwóch staruszków na dwa dni.

Przepraszam, ale zagotowałem się.
Wieczorem jak nieco ochłonę, to napisze nieco więcej, bo baterie włożyłem do zakurzonej stacji pogodowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Wieczorem jak nieco ochłonę, to napisze nieco więcej

Ja tam jestem zainteresowany i co ma z tym wspólnego stacja pogody?

Ps. Mam stacje pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stacja pogody mierzy wilgotność, zaraz nam Witek wyskoczy z analizą ;)

U mnie za suche powietrze jest tylko przy bardzo dużym mrozie i wysokiej temp na grzejnikach. Obecnie mam cały czas 50-60 ale jednak pranie i prasowanie swoje do tej wilgotności dokładają

Wentylacja grawitacyjna sprawna. Nawiew zapewniają nawiewniki okienne w pokojach, wyciąg to kratki kuchnia i łazienka. Drzwi się nie zamyka tylko są przymknięte lub całkowicie otwarte. Takie mamy zwyczaje z żoną a dzieci małe to im jeszcze nie przeszkadza

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem profilaktycznie i u mnie w bezdeszczowe dni wilgotność oscyluje w okolicy 32%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz -1C i 92%
Wewnatrz 23.5C i 33%
Samo się „reguluje”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.