Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ferroli BIOPELLET PRO 12 kw ustawienia


mati010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę na forum z niecodziennym pytaniem. Niestety w moim wypadku montażysta źle skonfigurował mój piec przez co nie grzał praktycznie w ogóle. Po kilku dniach/próbach ustawiłem już piec myślę dobrze, ale mam jedno pytanie o pompę CO. Jest możliwość ustawienia, aby pracowała dłużej? Aktualnie załóżmy działa na zasadzie piec grzeje do 65 stopni, włączy pompę i jak zejdzie do 60 stopni to wyłącza pompę i tak w kółko. Czy jest opcja, aby ustawić np: Piec grzeje do 70 stopni, włącza pompę CO na dłużej niż 5 stopni (z 70 do powiedzmy 60 stopni i wtedy wyłącza pompę)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę obiegową CO może też wyłączać termostat zewnętrzny pokojowy. Przeczytać instrukcję sterownika kotła i wprowadzić odpowiednie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termostat pokojowy i nie chodzi mi o wyłączanie ogrzewania jak w pomieszczeniu się nagrzeje do określonej temperatury. Chodzi mi tylko o to, żeby ustawić w piecu pompę CO tak, aby działała dłużej niż tylko 5 stopnie i wyłącza się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji wybiegu pracy pompy. Jedynie jej załączenie możesz obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eliks napisał:

Nie ma opcji wybiegu pracy pompy. Jedynie jej załączenie możesz obniżyć.

Taką opcję znalazłem, że mogę ustawić włączenie na jaką chcę temperaturę. Czyli piec ma na stałe ustawione, że jak tylko o 5 stopni obniży się temperatura to wyłącza CO ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę obiegową CO może też wyłączać termostat zewnętrzny pokojowy. Przeczytać instrukcję sterownika kotła i wprowadzić odpowiednie zmiany.
Pokaż mi no to palcem bo nie widzę

Chciałbym mieć taką możliwość. Termostat wyłącza tylko palenie w piecu - wygasza, ale pompa dalej pracuje aż do spadku temp w piecu poniżej progu załączenia

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.