Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@pawellllniestety nie umiem pomoc. Mam grzejniki i ścienne. U mnie kocioł teraz idzie cała dobe. Mam kiepsko ocieplony dom wiec z tego względu nie opłaca się wyłączać od termostatu. Ale październik i listopad działaniem właśnie z wyłączeniem od regulatora i kilka tych rozpalen na dobe miał. Temperatura kotła na sztywno 75*

Histeryzy 10 i 8

100% 50% 4s 7s 

50% 42% 4s 15s

30% 30% 4s 40 s 

Aktualne nastawy. Trochę kombinowałem bo w ostatnim czasie u mnie mrozy do - 13 w nocy. Spalanie wczoraj 35 kg. Pompa kotła 3 bieg. Pompa mieszacza na grzejniki najwyższa charakterystyka przy regulacji proporcjonalnej. Jeśli chodzi o spalanie to raczej przykładem do naśladowania nie jestem... :) 

Edytowane przez Żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz SF 22? Masz do wyboru tak :

Nie włączyć żadnej blokady ale np ustawić obniżenie temperatury mieszacza jeżeli osiągnie temperature w pokoju. 

Włączyć blokadę kotła i mieszacza wtedy po osiągnięciu temperatury q pokoju kocioł z automatu przechodzi w nadzór. 

Włączyć blokadę kotła bez blokady mieszacza wtedy przejdzie w nadzór ale pompa mieszacza będzie chodziła aż do chyba 50* na mieszaczu. 

Włączyć blokadę kotła bez blokady mieszacza ale wtedy przy dogrzanym pokoju będzie się odpalal od ustawionej histeryzy kotła. 

 

Edytowane przez Żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam sf 21kw model z 2013roku. Mam kociol na fuzzy logic i za kazdym razem kociol sie rozpali ale gdy osiagnie temp zadana, wygasi sie, po osiagnieciu histerezy kotla, zaczyna sie rozpalac ale nie potrafi sie rozpalic... wyskakuje alarm nieudana proba rozpalenia. Co moze byc przyczyna?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie po kazdej nieudanej prpbie rozpalenia czyszcze wszystko. Paliwo podaje i to chyba za duzo bo znajduje sporo calego pelletu w pojemniku na popiol. Jak wlanczam kociol to za pierwszym razem zawsze normalnie rozpali. Fajnie sie wyczysci, wyrzuci z siebie popiól i rozpali sie fajnie. Problem jest jak sie zagrzeje, wygasi i później znow rozpala.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam proźbe, mianowicie tych wszystkich blokad od kotła, termostatu itp, bo coś mi do końca nie gra. Być może mam też źle podpięte pompy bo jak dam ustawienia mieszczą 1, wyłączenie pompy od termostatu to wyłącza się pompa pieca i pompa na grzejniki chyba że ma tak być? Pogubiłem się trochę. 

Albo taki przykład, mam histeryza kotła 20*a kocioł po nadzorze rozpala mi już jak spadła temperatura tylko o 13* a styki jeszcze nie rozwarły się od zadania temperatury w pokoju. 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawellll napisał:

WIesz jak w menu aktuwować pracę mieszacza 2?

Zarówno pierwszy jak i drugi aktywuje się automatycznie po podpieciu czujnika temperatury. Samo podpięcie silownika nic nie daje bo sterownik nie wie jak nim sterować 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gonzo19 napisał:

Zarówno pierwszy jak i drugi aktywuje się automatycznie po podpieciu czujnika temperatury. Samo podpięcie silownika nic nie daje bo sterownik nie wie jak nim sterować 

Czyli wystarczy przepiąć czujnik?

Szkoda że nie miałem tej wiedzy wczoraj. Dzisiaj już nie dam rady zmienić. Zrobiłem prowizorkę z zasilaniem pompy niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  u mnie znaczna poprawa pracy kotła po zmianach h2-10 h1-8,choć głownie kocioł  na 50%pracuje

Mieszacz na 38 kocioł faktycznie wolno pracuje,goni tm zadaną pokoju, juz czesciej w trybie ciaglym i jest duzo mniej rozpalen

Kocioł ogolnie trzyma 65-66stopni 

I teraz przy tej barierze stopniowej ciagle jest na granicy 50%-30% czesto na 50%po czym zejdzie na krotko na 30%i znowu wpaca na 50%,czy to tak juz ma być  czymoge h1do podnieść  z 8na 9by czesto nieprzeskakiwał

IMG_20191208_144300.jpg

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pawellll napisał:

Taka mnie wątpliwość naszła. Są tacy którzy pogodowki (czujnika?) nie mają a mieszacz działa. Chyba że wpięcie (zwarcie) termostatu też aktywuje.

To nie ma znaczenia. Różnica jest tylko w tym kto ustawia temp. zadana mieszacza. Albo człowiek albo matka natura. 

Człowiek ustawia na sztywno w zależności ile chce i aby zmienić bo wzrosła lub zmalała temp.na zewnątrz, to musi ręcznie przestawić. 

Matka natura robi to na bieżąco i koryguje w zależności od nastroju czyt. temp. na zewnątrz. 

 

Termostat to oddzielna sprawa.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zafiksowałem się na czujniki temp zewnętrznej a chodzi przecież o czujniki temperatury mieszacza :)

Już wszystko jasne.

Generalnie mój problem polega na tym, że (pomijając na razie dlaczego) spalił się przekaźnik załączający pompę obiegową. Na szczęście sama pompa jest OK.

Więc na razie planuję uruchomić mieszacz2 i tam wszystko przepiąć a naprawę zostawić do lata. Prowizorycznie pompę podłaczyłęm na stałe- a w zasadzie do zdalnego przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.