Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

ja steruje od miesiąca ręcznie. Jak temperatura spadnie poniżej 21 stopni w domu to ide i odpalam tryb ZIMA. rozkrecam podłogówke na parterze i po 2h przechodzę w tryb LATO  i wyłaczam pompy od podłogówki. W ten sposób mam bardzo bardzo ciepło i spalam niewiele. musze rozkminić jeszcze prace od harmonogramu bo przypuszczam ze mozna to wszystko wysterowac.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem wczoraj przy wybieraniu popiołu ze jak chodzi tylko CWU to gorzej spala pellet. wydłuże czasy podawania o 2sec dla 30% i bede obserwował. Ktoś jeszcze wkręcony?

Zamierzam grzac wode z pieca, ktoś się wypowie czy ekonomiczniej jest kupic grzalke elektryczną?
3osoby zasobnik 120l.

Edytowane przez kamyk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od początku wszyscy stosują tutaj grzanie wody cwu z pieca. Jeśli chcesz aby  piec tylko raz załączał sie w ciagu doby do grzania to zwiększ temp wody w cwu np.60 stopni a następnie ustaw histerezę cwu max jest 10 stopni ale możesz jeszcze ustawić obniżenie nocne do cwu to wtedy działa jak histereza i wtedy mozesz oszukac piec nawet i 30 stopni

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich lazarów

Ja tez zaczynam grzac z pieca

Dalem cwu na 60 na proba, histeryza max na 10 i to obnizenie nocne teź na 10stopni by rzadko mi sierozpalał ale cos mi to niegra. Myslałem ze kociol mi dobije do 60 stopni i potem przerwa az spadnie do 40 tych moich 20stop obniżenia a on mi dobija potem do tej tm obnizonej czyli 40stopni a nie jak sobie myslalem 60.jak to dziala panowie experci by to trocha oszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja mam zastosowane to obniżenie przez cala dobę z wyjątkiem godzin od 18-30 do 21-00 wtedy gdy dzieci i tak sie kąpią i pobierana jest największą ilość cieplej wody,i wlasnie tylko wtedy piec się załącza 

IMG_20200518_174908.jpg

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje od firmy sekpol z transportem kurierem wychodzi 799 za tone ,nie ma spieków,  

http://kominkowybrykiet.pl/produkt/pellet-z-trociny-debowej/

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tam w dziale Opał jest temat "Jak kupujecie dobry pellet". Warto tam zajrzeć, napisać, podzielić się wnioskami z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów nadszedł dla mnie czas zmiany kotla z mialowego wybór padł na pelletowca poczatkowo miał być defro alfa, potem kostrzewa z palnikiem vg , jeden ze sprzedawców zaproponował lazar smartfire wiec  teraz magluje temat przeczytałem jakies stare forum bo twmat skończył się w 2018 r i wszystko wskazywało że ten piec to porażka dzisiaj natrafiłem na na wasze opowieści widzę wielu zapaleńców i o samym kotle nie mowi się źle. 

Będę wdzięczny za wszystkie opinie na temat tego kotla a także wszelkie wskazówki dotyczące instalacji czyli co i jak najlepiej .zakladac bufur czy nie ma sensu

Cala kotlownie musze modernizowac 

Dodam że instalacja 100% grzejniki 

Dodam że jestem z pod Bydgoszczy jest tu jakiś instalator zajmujący się lazarem czy brać obojętne bo i tak rozruch serwisowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja bym sie niezastanawiał lazar serio konkret, ja jestem mega zadowolony i jak czytałeś pełno chłopaków z tego forum. Przy problemach jakiś zawsze ktoś ci pomoźe z chłopaków bo sam się uczyłem i wiele mi ludzi z forum pomogło. Instalacja firma hydr robi a rozruch itak serwis lazara przyjedzie  podłacza elektryka, sprawdza wszystko, ustawia go i odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAZAR to dobra i sprawdzona konstrukcja, dobry serwis dluuuga gwarancja na blachę, teraz chyba 10lat, a w razie problemów (nie chodzi o problemy z kotłem- bo ten raczej bezawaryjny) znajdziesz sporo pomocnych ludzi co pomogą w ustawieniach. Sam mestem posiadaczem SF22 od roku i jestem mega zadowolony zarówno z kotła jak i z wygody z nim zwiazanej!

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aa i jeszcze jedno, na forach fejsbukowych o kotłach peletowych to raczej nikt Ci nie doradzi bo tam sami handlowcy i każdy chwali swoje. Lepiej szukaj po forach typu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirekx napisał:

A może wybrac http://www.sanitsystem.pl/id,2103/prod,kociol-na-pellet-blackstar-+-16_28 

Wiem że to nie ten temat ale prosze o podpowiedź 

Jeśli celujesz w tą półkę cenową to Blackstar jest tutaj bezkonkurencyjny jeśli chodzi o jakość i możliwości. Ten sterownik jest genialny, internet, sonda, kompresor.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson24 no Blackstar to trochę inna półka możliwości. Lazar to bardzo dobry kocioł, ale mając do wyboru tą samą cenę, Blackstar jest tutaj poza konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O BS też słyszałem duzo dobrego. Konstrukcja i rozwiazania inne niż w Lazarze, kwestia dodatków do kotła i ceny końcowej tez jest ważna. Nie wiem jak z ewentualnym serwisem przy BS i dostępnością części. Według mnie i jeden i drugi wybór będzie dobry. Mnie osobiście do Lazara przekonały opinie użytkowników, sprawdzona konstrukcja i litrowy zasobnik na pellet.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym odpaleniem pieca (co ustawić) żeby np. jak spadnie temperatura cwu to żeby piec sam się znowu włączył i nagrał wodę i jak nagrzeje to żeby się wyłączył. Od początku mam ustawione na konkretne godziny wieczorem w harmonogramie ale to bez sensu bo czasami potrzebuję ciepłej wody rano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to w ustawieniach CWU tryb pracy pompy- bez priorytetu.
Właczas sobie obniżenie nocne, ustawiasz histereze na np 10* (to jest max)
Ja sobie ustawiem temperaturę dzienną 45*C i ma ona być w godzinach od 7 do 8 rano oraz od 18 do 19 wieczorem, reszta czasu obniżenie nocne o 5*C czyli w pozostałych godzinach 40*C Histereze CWU mam na 7*C ustawioną czyli kocioł sie załącza przy 33* lub przy 38*C (w zależności od godziny) Mam solary wiec wiecz7 to kocioł rzadko się włącza, a i często rano jest jeszcze na tyle cieplej wody, że nie potrzebuje dogrzewac. Praca z harmonogramem ma ten minus, że czasem jak było wieksze zużycie cieplej wody w czasie gdy nie było ustawione grzanie to była lipa.
Możesz spróbować takich ustawień jak ja mam, przynajmniej jest pewność że będzie ciepla woda w kranie zawsze.


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.