Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno tu nie zaglądałem, ale mam pytanie, może ktoś z was zna odpowiedź lub może ma takie coś zastosowane. Mam cały dom w ogrzewaniu podłogowym, sterowanie kapilarami przepływ mogę zmniejszać i ew. temperaturę wtłaczanej wody. Chciałbym zastosować najprostszy system sterowania - chciałbym zastosować w pokoju termostat - a w rozdzielaczu podłogowym założyć termostaty, które by się przykręcały, po osiągnięciu zadanej temperatury. Bardziej pasowałby mi system bezprzewodowy. W jednym pomieszczeniu w salonie mam 3 pętle podłogowe - więc chciałbym aby np. termostat działał na 3 zawory. Czy jest takie coś? Dzięki Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie padło tylko poprostu użytkownicy mają swietne i bezproblemowe kotły! No i zapewne instalatorzy opanowali wykonywanie instalacji tak by smigała jak trzeba ! Pozdrawiam wszystkich w tych nieciekawych czasach! I zdrowia życzę !

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Przeczytałem cały wątek jak ustawiałem piec i dziękuję Wam doszedłem do tego ze pełny zasyp wystarcza mi na 14-16dni (9worków) - Pale od połowy października.
Dom 135m2 z poddaszem użytkowym, wszędzie podłogówka. Poddasze 25cm wełny, sciany 15cm grafit, styro pod posadzką 13cm. 

Mam pytanie dotyczące aktualnych temperatur czy jest sens przechodzić juz w tryb LATO? od 3 dni dom nie ma zapotrzebowania na ogrzewanie, caly czas utrzymuje sie temperatura 20-22stopnie. 

Jest też opcja AUTO i zastanawiam sie czy to wystarczy włączyć i poustawiać temperatury czy trzeba jeszcze włączyć "sterowanie pogodowe" ? 

 

Piec Lazar smart fire 15KW (dodam tylko ze jest przewymiarowany na mój budynek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson24 przy paleniu ciągłym nie do osiągnięcia. Jedynie rewelacyjnie ocieplony dom i praca od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włączone na AUTO,noce są trochę chłodniejsze więc u mnie gdy na zewnątrz spadnie do 8*C trochę dogrzewa pokoje. A jak na.zewnatrz.temperatura.wzrosnie to z automatu dogrzewa tylko cwu. A,i wiesz co,dobiles  mnie tym spalaniem..Mi taki zbiornik na 4/5 dni wystarcza. Tyle że domek nie ocieplony. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pracy od termostatu, ale mam sonde. Od pazdziernika mam ponad 2100rozpaleń (moze nawet 2200),  pompa od CU chodzi caly czas ale regulatory pokojowe trzymają temp. utrzymuje w domu 20-22stopnie i dużo bawie się podłogówką gdyż moja Mała Ksieżniczka pełza i raczkuje :)

ustawienia podam dziś wieczorem.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 13:40, kamyk86 napisał:

nie mam pracy od termostatu, ale mam sonde. Od pazdziernika mam ponad 2100rozpaleń (moze nawet 2200)

Tak z czystej ciekawości musiałem sprawdzić ile ja mam rozpalen. Kocioł również odpaliłem jakoś w polowie października.hmmm,mała różnica,popatrz. 

20200410_143308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I nie grzej kotła powyżej 70 stopni. To nieekonomiczne. Wyraźnie spada wtedy sprawność wymiany ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tryb auto, załączenie lata przy 15*, zima przy 12, koncem maja przełączam na stałe na tryb lato i resztę zostawiam jak jest. Mam solary wiec przy dobrej pogodzie w lato kocioł nie włącza się prawie w ogóle, a przy zachmurzeniu raz, może dwa na dobę na ok 20minut. Temp CWU 45*
A zapalarka jak kiedyś sprawdzałem to chyba ok 200pln, na stronie Lazara jest cennik, ale z tego co wiem w sklepie nie raz taniej można kupić

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.