Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde, masakra! Jak miałeś rozruch przez serwis to dzwoń i reklamacja! albo zle kable zabezpieczone byly, albo śruby nie dokrecone i przez drgania sie jeszcze bardziej wykreciły.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik się rozkręcił i zmasakrował sterownik :/ Słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiały być śruby niedokręcone. Chwilę pochodził, później puściły i mamy efekt. Chyba, że jakieś mocowania się oberwały, ale jestem na telefonie i nie widzę zbyt dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 19:03, Maciek02 napisał:

Drodzy uzytkownicy, mam u siebie bufor i tę funkcję włączyłem... temp rozpoczecia ladowania bufora mam na 40 st a zakonczenie ladowania przy 65. Temp zadana kotla mam 76st. Histereze kotla mam 30st. Rozumiem to tak, że gdy zaladawalo bufor do temp w dolnej jego czesci do 65st to juz nie laduje. Ale zarazem jak temp spadnie u góry bufora do 40 to zaczyna ładować... czyli piec sie rozpali. Bufor zaladowany 800l do temp 65 na dole i wystarvzy to na dlugi czas do momentu az gora spadnie do 40 i zacznie znow sie rozpalac i ladowac bufor. Problem polega na tym ze cwu jest wylaczone, bufor zaladowany, temp pieca spadnie do ok 65st i zaczyna niepotrzebnie rozpalac bo histereza jest na 30 st, czyli powinien rozpalic dopiero przy 45st. Dlaczego tak sie dzieje?

 

W dniu 17.01.2020 o 09:37, Giz napisał:

Ja mam takie, 8szt.w sypialni także. Fakt, słychać ją, ale ona nie kręci ciągle, nam nie przeszkadza. Każda ma inny dźwięk. Jest ona tańsza od markowych, ale dziaja super ja jestem zadowolony. Całkowicie inaczej niż zwykle. Można programować różne godziny, temperatury. Słabo dziala funkcja wietrzenia, ale to akurat mi jest nie potrzebne, można do zamknąć całkowicie. 

Screenshot_20200117-093239.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Maciek02    Witam,przy kotle z buforem histereza kotła musi być wyłączona,ustawienia serwisowe chyba 8888 lub 9999,powinien to zrobić serwisant przy pierwszym uruchomieniu, miałem ten sam problem, pozdrawiam

 

Edytowane przez namsok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie posiadam lazar smartfire 15kw bez sondy pow domu 160m2 uzytkowa 105m2 pow do ogrzania ok 60m2 reszta grzejniki dom nowopobudowany sciany 15cm grafit okna 3 szybowe strop 15cm, spalanie 2,5 worka na dobe przy temp +5, zmienialem ustawienia i dalej to samo. Czy moge jakos przymknac ciag kominowy? Przypuszczam ze duzo ciepla ucieka przez komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wiecej informacji z ustawieniami histerezy h1h2 ,modulacje mocy jaka masz 100%50%,30%?,temperatury jakie masz na mieszacze ,? Od kiedy palisz bo na poczatku musi wiecej spalic w nowym domu  .

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje ustawienia to
100% nadmuch 72% praca podajniki 6sek przerwa 14sek
50% nadmuch 60% 4sek przerwa 24 sek
30% nadmuch 48% 4sek i przerwa 32sek
Najczęściej chodzi na 50%   

h1 15  h2 8 

Temp na zasilaniu podłogowki ok 38stopni w domu ok 24 stopni

Pale od września i mysle ze duza ilosc ciepla ucieka mi przez komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej znajdziesz ustawienia dla sf 15 byly wrzucanie, jesli sie nie pomyliles to h1 musi   byc mniejsze od h2  fabrycznie dla tych piecow h1 7,h2 14  kolejna sprawa to temp dla podlogowki zbyt wysoka z reguły oscyluje u wszystkich miedzy 26a 31stopni,poswiec godzinke na przewertowanie forum znajdziesz tutaj wszystkie informacje dotyczące ustawień byly umieszczane kilkanascie razy ,twoje ustawienia odbiegaja sporo od ustawien innych posiadaczy sf 15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje pomylka odwrotnie h1 i h2  pozatym ustawienia dużo nie roznią się, piec rzadko dochodzi do zadanej temp 75 najczęściej ok 62. Chciałbym dowiedzieć sie czy mozna jakos zmniekszyc uciekajace cieplo w komin. W starych kotłach regulowalo sie recznie poziom "cugu" ciagu kominowego czy w naszych kotłach tez jest cos takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie duże te nadmuchy, u mnie przy sondzie lambda przy pracy 100% ustawia wentylator miedzy 19 a 26% a bez sondy u Ciebie to chyba na sztywno non stop to 72%?

 

W Lazarach ciągiem kominowym steruje bardziej wentylator właśnie, ewentualnie jak nie masz regulatora ciągu kominowego to możesz zainstalować

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi ustawil serwisant na 100% jest 72% nadmuchu, nie mam duzej powierzchni do ogrzania a idzie mi 2,5 worka na dobe,  jestem z kujawsko-pomorskiego, dzwonilem chyba z 6 razy od początku stycznia do serwisanta i nawet nie odebral, dzis dzwonilem do działu serwisowego lazara i tez cisza masakra jak traktują klient, teraz mocno zastanowilbym sie przed kupnem kotła przez takie podejscie, strach pomyslec jakby bylo - 10 i nagła awaria 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy to Lazar ma chyba oddziały terenowe i tooni mogą zawalac sprawę, w przypadku awarii jak wypelnisz wniosek na ich stronie to mają chyba 48 h na pojawienie sie u Ciebie. U mnie w Małopolsce przynajmniej tak działa
Spróbuj jeszcze na Messengera napisac do Lazara, podobno dość sprawnie odpisuja.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazar fajny piec ale serwis to porażka, ja czekam już prawie 2 miesiące na 'serwis 0' i zamontowanie sondy lambda....a spalanie mam podobnie, 2-2,5 worka na dobę i temperatura zewnętrzna nie ma dużego wpływu na spalanie,  trochę przestawiałem ustawienia ale jakoś poprawy nie widzę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie po wyczyszczeniu pieca kocioł nie chce sie rozpalac nie wiem gdzie jest problem pellet i ustawienia sa takie same jak byly, wcześniej nie bylo problemow, ruszt nagrzewa się ale pellet nawet nie jest czarny pozniej w popielniku po 3 nie udanych probach, zapalarka daje płomień czy nagrzewa tylko ruszt? Za duzy nawiew 80% moze byc powodem noe udanego rozpalenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem do sklepu gdzie kupowalem piec i tez mi to doradzili, odkrecam klapke obok drzwi kotła widze u gory wlot powietrza wtórnego lub pierwotnego pod znajduje sie pogrzebacz i na dole kolejny wlot powietrza, zapalarka odkreca się na imbus podobno ale nic takiego nie widze, a w instrukcji nie ma opisu demontazu zapalarki, moze ktos mnie nakierowac gdzie jest zapalarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak jak pisza koledzy trzeba przeciscic zapalarke a dokladniej kanaliki za nia ,po wyjeciu zapalarki ciekim drucikiem lub odkurzaczem najlepiej. A swoja droga moc nadmuchu 80%spory umnie jest 45%fabrycznie ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z moim kotłem rozwiązany. Serwisant stwierdził że przy montażu w lazarze widocznie nie dokręcili odpowiednio śrub mocujących blokadę ppdajnika. Pierwszy raz na oczy coś takiego widział. Zrobione na mirjdcu, piec na razie działa..

Wrócił do ustawień serwisanta więc jakby komuś były potrzebne to wrzucam

 

received_467437067544090.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.