Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy uzytkownicy, mam u siebie bufor i tę funkcję włączyłem... temp rozpoczecia ladowania bufora mam na 40 st a zakonczenie ladowania przy 65. Temp zadana kotla mam 76st. Histereze kotla mam 30st. Rozumiem to tak, że gdy zaladawalo bufor do temp w dolnej jego czesci do 65st to juz nie laduje. Ale zarazem jak temp spadnie u góry bufora do 40 to zaczyna ładować... czyli piec sie rozpali. Bufor zaladowany 800l do temp 65 na dole i wystarvzy to na dlugi czas do momentu az gora spadnie do 40 i zacznie znow sie rozpalac i ladowac bufor. Problem polega na tym ze cwu jest wylaczone, bufor zaladowany, temp pieca spadnie do ok 65st i zaczyna niepotrzebnie rozpalac bo histereza jest na 30 st, czyli powinien rozpalic dopiero przy 45st. Dlaczego tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ale co znaczy ze CWU jest wyłączone? Mam co prawda pluma ale w innej konfiguracji w Biawarze. U mnie kocioł nie bierze wogole pod uwagę histerezy kotła. I może dlatego, ze CWU grzane jest od bufora. I tak jest ustawione w sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  posiadam SF15  i mam mały problem z poziomem paliwa a dokładnie po uzupełnieniu zbiornika ustawiam 100% po kilku dniach stan alarmowy czyli poniżej 10% a w zbiorniku jest ponad połowa, czy wie ktoś może jak można to z kalibrować  ?  Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junior15 W poście #2297 pisalem jak sie robi kalibracje, zrób sobie jeszcze raz i powinno pomóc ( ewentualnie poczytaj wczesniejsze posty bo juz o tym bylo na forum :-))

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustawiłem modulację wg. wskazówek kolegów z forum. Proszę o interpretację wykresu mocy kotła..praca oscyluje między 50% a 30 %... Oczywiście za wyjątkiem kiedy wyłaczam kocioł bo nie pracuje teraz ciągle. Czy mona uzna to za satysfakcjonujące ? czy mozna cos jeszcze poprawiac?

Praca kotła.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To normalne. Takie masz zapotrzebowanie na ciepło :) J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temperatura u Ciebie? U mnie do -5 większość czasu spędza na 30proc a jak spada poniżej to moduluje. Przy pracy stałej oczywiście.przy pracy od termostatu pokojowego to głównie 50proc.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres dotyczy pracy pomiędzy 2 - 8 stopni na +. Ogrzewanie CWU włączam gdy jest potrzeba. Mieszacz od grzejników pracuje na sterowniku pogodowym...podłogówka cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zużycie normalne. Niektórym idą nawet 2 worki pelletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Ogrzewanie CWU włączam gdy jest potrzeba.


Nie lepiej ustawić sobie Histerezy czy grzanie harmonogramem lub obniżenie nocne i cieszyć się automatyka a nie myśleć o tym czy jest ciepla woda czy nie jak mam nagłą potrzebe prysznica? No chyba że w domu jesteś tylko na wekkendy?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obliczasz tylko trochę metoda prób i błędów ustawiasz. Przy podłogowym od 0,2 do 0,6 a przy grzejnikach 0,6 do 1,2
Jak przy grzejnikach mam na 1 i przy temperaturach w okolicy 0*C na grzejniki puszcza ok 48*c


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o krzywą grzewczą kotła nie mieszczą bo nie wiem do czego to jest dokładnie, w ustawieniach chyba jest od 0,1 do 4 chyba że źle to odebrałem

15792012251128051528690810105653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to nie wiem ale mi serwisant przy rozruchu wyłączył sterowanie kotła przez pogodówke bo nie zdaje to egzaminu i nie zaleca tego. I z tego co czytałem to nie tylko mój serwisant tak mówi

A nak nie ma sterowania pogodowego to krzywa grzewcza nie potrzebna

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 22:02, Bisiasty napisał:

Właśnie o sypialni myślałem by zakupić jedna na próbę, po wypłacie chyba zamówię z Danfoss eco a przynajmniej sie przekonam jak to działa. A jak bedzie za glosna to pójdzie np do łazienki

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam takie, 8szt.w sypialni także. Fakt, słychać ją, ale ona nie kręci ciągle, nam nie przeszkadza. Każda ma inny dźwięk. Jest ona tańsza od markowych, ale dziaja super ja jestem zadowolony. Całkowicie inaczej niż zwykle. Można programować różne godziny, temperatury. Słabo dziala funkcja wietrzenia, ale to akurat mi jest nie potrzebne, można do zamknąć całkowicie. 

Screenshot_20200117-093239.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.