Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie, proszę znów o pomoc w ustawieniach kotła. Wykres aktualny jak poniżej. Wstawiam też zrzuty z obecnych ustawień kotła. Ogrzewanie tylko grzejnikami. Na grzejnikach zamontowałem termostaty. Sterowanie pogodowe włączone.

 

 

 

 

 

1_wykres.jpg

0001.jpg

0002.jpg

0003.jpg

0004.jpg

0005.jpg

0006.jpg

0007.jpg

Edytowane przez grzes1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zerknę, napisz jak pracuję. Wykres swoją drogą, ale opisz co oczekujesz, przypomnij. Glowice przesratawialea na grzejnikach? 

Sprawdź na silownik jaki masz czas otwarcia zaworu. 

Śpisz ustawienia modulacji, te które podawałem wczesniej, kilka stron wyżej, od nich zaczniemy. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Giz, daj znać co jest nie tak z jego pracą. Z wykresu wynika, że często się wygasza ale blokujesz pompe od termostatu więc to może dlatego. Są też momenty że moduluje między 30% a 50% i pracuje dłużej. Ustawienia i ten wykres nie wyglądają najgorzej na pierwszy rzut oka, może trzeba wprowadzić delikatne korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Giz napisał:

Wieczorem zerknę, napisz jak pracuję. Wykres swoją drogą, ale opisz co oczekujesz, przypomnij. Glowice przesratawialea na grzejnikach? 

Sprawdź na silownik jaki masz czas otwarcia zaworu. 

Śpisz ustawienia modulacji, te które podawałem wcześniej, kilka stron wyżej, od nich zaczniemy. 

W poście #2302 podałem zrzuty z moich ustawień. Czas otwarcia zaworu 60s. Chciałbym , żeby piec mniej się wyłączał a częściej chodził na niższej mocy. Bo teraz piec chodzi przez jakiś czas na 100% potem piec się wygasza i znów, gdy temperatura spadnie to znów chodzi na z mocą 100% i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dogrzewa szybko pomieszczenie i pompy stają i przestaje pracować? 

Jeśli tak, to zmniejsz temp mieszacza, żeby dłużej dogrzewał. 

Obniż minimalną temp mieszacza w serwisowych. 

Zmniejsz także krzywą w takim razie jak Ci szybko dogrzewa. Masz także ustawione przesunięcie o 2st. Ustaw na 0 i testuj krzywą. Ja bym ją obniżył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam konkretnej odpowiedzi od plum w sprawie alarmu poziomu paliwa, mają chyba mały zgrzyt bo dzwoniłem do nich i kazali czekać na telefon. Jak coś będę wiedział to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Giz napisał:

Czyli dogrzewa szybko pomieszczenie i pompy stają i przestaje pracować? 

Jeśli tak, to zmniejsz temp mieszacza, żeby dłużej dogrzewał. 

Obniż minimalną temp mieszacza w serwisowych. 

Zmniejsz także krzywą w takim razie jak Ci szybko dogrzewa. Masz także ustawione przesunięcie o 2st. Ustaw na 0 i testuj krzywą. Ja bym ją obniżył. 

 

Wprowadziłem zmiany jakie miałem na początku roku. Poniżej zrzuty.

3_schemat_1.jpg

4_modulacja_mocy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle spojrzałem na telefonie. Już poprawiłem wpis :)

To wygląda tak jakby był bardzo mały rozbiór ciepła przez budynek? Jest ciepło? Działa termostat? Może coś w wydajnością pompy obiegowej? Albo grzejniki zdławione. Jak są ustawione zawory (ale nie termostat tylko ustawienie dławienia).

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu jest ciepło ale nie z jakimś nadmiarem lub niedomiarem. Jakoś w styczniu tak ustawiłem z pomocą @Giz i @Gunman tak ustawiłem kocioł, że na moc 100% nie wchodził właściwie w cale. Tak sobie "pyrkał", że grzejniki nie były gorące (jak nie było potrzeby) ale były cały czas ciepłe.

Edytowane przez grzes1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
13 minut temu, grzes1974 napisał:

5_ust_mieszacza.jpg

Zakres proporcjonalnosci proponuje ustawic na 2. Zawor troche " lata ". Czas otwarcia zaworu 60 sek? Sa takie? Z reguly nastawa musi byc taka jak na zawiorze. A te z reguly maja 120 lub 140 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzes1974 napisał:

W domu jest ciepło ale nie z jakimś nadmiarem lub niedomiarem. Jakoś w styczniu tak ustawiłem z pomocą @Giz i @Gunman tak ustawiłem kocioł, że na moc 100% nie wchodził właściwie w cale. Tak sobie "pyrkał", że grzejniki nie były gorące (jak nie było potrzeby) ale były cały czas ciepłe.

Jeśli ubiegłej zimy działało a teraz nie bardzo - po zmianach zaworów to moim zdaniem tu jest problem. Albo duże dławienie na zaworach albo za słaba pompa. Poza tym jedno pomieszczenie (to z termostatem) powinno być bez zaworu termostatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hall u mnie po kolejnym tyg pracy kotła 

Tzk-75 histeryza17

H1-9

H2-16 wieć juz duzo lepiej po ustawieniu modulacji przy pomocy panów

Te histeryzy miałem na próbę i licznik godz juz fajnie wygląda

Chcę troszka zmniejszyć teraz 50%pracy a zwiekszyc delikatnie 30% wedle foto

Zamierzam dać h1-9h2-13co wy nato

A wykres niewiem gdzie go znalesc w ustawieniach

IMG_20191129_171311.jpg

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.