Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Bisiasty napisał:

sterowanie pogodowe piecem to nie jest dobre rozwiązanie

Zastanów się jak pożenić  wymaganą temp na powrocie kotła np 55C z zadaną przez pogodówkę temp samego kotła np 45C?

Ja mam sterowanie kotła i zarazem bufora czujnikiem temp zewnętrznej, ale nie mam ochrony powrotu w potocznym słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł stałopalny z zasady jest źródłem wysokotemperaturowym. Utrzymywanie na kotle (szczególnie węglowym) temperatury np. 45 stopni to patologia. Dlatego musi być jakiś układ pośredniczący (mieszacz, sprzęgło, zawór) który zapewni z jednej strony odpowiednio wysoką temperaturę źródła (w tym powrotu) a z drugiej właściwą zasilania na odbiory. To są elementarne rzeczy i "fachowcy" którzy próbują to ignorować już dawno powinni zniknąć z rynku.

Co do jednoczesnej pracy sterowania pogodowego kotła i mieszacza- nie próbowałem tak uruchamiać. W energetyce profesjonalnej w zasadzie tak to działa - wartość zadana temperatury wody z ciepłowni jest regulowana pogodowo (nie zawsze automatycznie) a węzły mają swoją niezależną automatykę i regulują temperaturę zasilania na mieszkania. Czy regulator Pluma jest w stanie równolegle, niezależnie tak regulować nie wiem, może to być też trudniejsze do dostrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sambor napisał:

Zastanów się jak pożenić  wymaganą temp na powrocie kotła np 55C z zadaną przez pogodówkę temp samego kotła np 45C?

Ja mam sterowanie kotła i zarazem bufora czujnikiem temp zewnętrznej, ale nie mam ochrony powrotu w potocznym słowa znaczeniu.

Czyli bufor spełnia rolę mega sprzęgła, dobrze myślę?

A tak swoją drogą, to chciałbym Ci podziękować, za Twoje posty w innych tematach, które pomogły mi przygotować się do wymiany kopciucha przed tamtym sezonem. Dzięki nim udało mi się uniknąć błędów. Dowiedziałem się na co zwracać uwagę, no i najważniejsze, jaki ma być kocioł pelletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, ma ktoś może gdzieś zapisane, bądź zrobione zdjęcia z ustawieniami fabrycznymi modulacji mocy w ustawieniach serwisowych? Albo jakoś czytelniej podaną informację dołączoną do instrukcji obsługi kotła. Chciałbym porównać na jakich teraz wychodzą i jak mają się do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Giz napisał:

Panowie i Panie, ma ktoś może gdzieś zapisane, bądź zrobione zdjęcia z ustawieniami fabrycznymi modulacji mocy w ustawieniach serwisowych? Albo jakoś czytelniej podaną informację dołączoną do instrukcji obsługi kotła. Chciałbym porównać na jakich teraz wychodzą i jak mają się do moich.

Fabrycznie tlen na 30% 12.5 a na 50 10.5. Reszta bez zmian.

Screenshot_20191110-085908_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF15, produkcja sierpień 2019, wersje oprogramowania podawałem wczoraj.

Przy okazji też dane nt czujnika temperatury do pogodówki (miałem podpięte w tym samym pliku).

Lazar-ustserwis.pdf

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ustawione podczas rozruchu tą na piecu na  3 stała charakterystyka (z tym że mam sprzęgło hydrauliczne) do CWU na 2stała charakterystyka , a na grzejniki mam pompkę willo i ustawione między 2 a 3 (tryb auto grzejniki) pompka podczas startu pokazuje ok 50-60W a po nagrzaniu spada do ok 30W. Zawór za piecem do TVKID odkręcony do połowy.

Mam pytanie z innej beczki czy ktoś aktualizował panel sterownik i inne rzeczy które widnieją w ecoNET? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić czytałem w instrukcji że zarówno panel na piecu jak i ten w domu ma wejście na kartę pamięci i możliwość aktualizacji oprogramowania.  

pompka.jpg

ttyy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie ustawienia można skorygować jeśli chodzą dwa obiegi (grzejniki+podłogówka) i piec przeskakuje co chwila z 30% na 50% i potem wraca na 30% i tak w kółko, a jeśli chodzi sama podłogówka to ładnie trzyma 30%. Przy samych grzejnikach też trochę skacze.

temp podłogówki cały czas ustawiona na ok. 32 st.

temp grzejników cały czas 45 st.

piec 75 st, histerezy 15 i 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nazywasz przeskakiwaniem jest prawidłową reakcją kotła na aktualne zapotrzebowanie na moc (a w zasadzie energię). Moc na 30% jest za mała na 50% za duża więc tak sobie "skacze". Nic z tym nie rób, jak temperatura zewnętrzna spadnie będzie częściej na 50% pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamix a jakiej mocy masz ten piec? Bo wartosci temperatury na kaloryfery i podlogowki troche za wysokie mi sie wydaja.co do histerez h1i h2 to kwestia wlasnych doborow  ,zapewne jak zmniejszysz troszke temp na kaloryfery i podniesiesz h1 np na  14 ,h2 na 17 to bedzie pracowal wiekszosc na 30% przynajmniej dopóki temp na zewnatrz znacznie nie spadnie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.