Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Z ustawieniami fabrycznymi możesz spróbować, są ok. Myślę, że trzeba od nich zacząć, bo te Twoje odbiegają. Napisz jeszcze o to, co pytałem Cię przed momentem.

Moim zdaniem pomaga zwłaszcza ta przerwa na 50%-26s, palnik nie ma dużej bezwładności wtedy. Może być tak, że niewiele przewala zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy 50% 22sek to tylko 4sek róznicy

30%55sek

100% 11sek nadmuch

Tylko ten nadzór zwiekszałem

Moze h1ih2zmienić

H1-8 i h2-14tak mam od serwisanta ustawione

Serwisant wtedy wpadł ani nic niewytłómaczył,tylko porobił  i pojechał bo czas i czas

Coś od lazara się dowiedzieć masaxa.ludzie roznie mowią  sam juz niewiem czy oszczednie jest jak ciagle kociol sobiebpracuje na 30%czy szybko nagrzeje i czesto sie wygasza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie często, tylko jak spadnie o histerezę na termostacie pokojowym. Jak jest dużo chłodniej to lepiej jak chodzi non stop. Kocioł nie musi non stop chodzić na 30%, powinien także modulować. A co do 4s, to uwierz, nawet 1s robi różnicę. Masz propozycję do korekty, jeśli nie chcesz, to nie zmieniaj, ale ja bym spróbował. Sam wklepałem sobie fabryczne, chociaż miałem inne i jestem zadowolony. Ja proponuję zacząć od fabrycznych. Masz wyżej dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej jak nonstop na niskich chodzi kocioł?

Wdomku mam 22stop a histeryza tm pokojowej 0,5stopnia

Czyli zwiekszyc przerwy przy50% czy 30%tez

H1tez zwiekszyć by zadziej sie wygaszał

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma chodzić na wyższych, ale nie wchodzić w nadzór. Miałeś podać inne parametry i zmienić na fabryczne, przerwy na wszystkich mocach i nadmuchy też, oczywiście jak będziesz chciał. 

Jak ustawiasz te parametry, to wtedy trzeba zobaczyć h1. Może będzie dobra, ale może być tak 7-86st 

Histerezę kotla możesz 15st, a h2 np 14.

Zobacz jak to będzie. Minimalna mieszacza i korekcja nadmuchu. 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzorem się nie przejmuj na razie. A jaką masz minimalny nadmuch?

masz fabryczne, raczej nadmuchy zbliżone:

100%- 4s/12s nadmuch 70%

50%- 4s/26s nadmuch 55%

30%- 4s/54s nadmuch 40%

Wpisz te ustawienia i minimalną wartość nadmuchu na 25% na razie. Histerezy zostaw.

Zostaw też tlen taki, jaki masz u siebie.

Kocioł może modulować. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Proponuję pozmieniać resztę,  a zostawić histerezę. To wszystkoa że sobą związek. Nie obawiaj się modulacji między mocami, tak powinno być. Ustaw tak, a potem podasz resztę ustawień, tj mieszacza, sterownika pokojowego. Może być tak, że będziesz mógł zdjąć trochę temp mieszacza, bo może wystarczyć Ci niższa, a teraz taka jest, bo pewnie kombinowałes, żeby w nadzór nie wchodził. Zastosuj te ustawienia, które podane i zapomnij o nich. Doregulujesz innymi, bo nie zawsze trzeba grzebać w modulacji, ale w Twoim przypadku raczej wymagają korekty. A na serwisantów i serwis też trzeba brać poprawkę, prawda kolego @Gunman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Giz napisał:

Nadzorem się nie przejmuj na razie. A jaką masz minimalny nadmuch?

masz fabryczne, raczej nadmuchy zbliżone:

100%- 4s/12s nadmuch 70%

50%- 4s/26s nadmuch 55%

30%- 4s/54s nadmuch 40%

Wpisz te ustawienia i minimalną wartość nadmuchu na 25% na razie. Histerezy zostaw.

Zostaw też tlen taki, jaki masz u siebie.

Kocioł może modulować. 

Rozumiem ze te ustawienia to dla kotła sf15 tak 

Bo duzo tutaj jest kocioljow sf22tez

Panowie Gunman i Giz  tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie , mam ustawione cwu na 40* Histereza 10* kocioł na 78* i jesli temperatura na cwu spadnie o to 10 * to załącza sie pompka od cwu (jesli na kotle jest minimum 55*) i rozpoczyna się rozpalanie. A zauważyłem, że czasem zanim się rozpali to temperatura na cwu zostanie osiagnieta ( bo kocioł byl nagrzany) i to rozpalanie jest niepotrzebne. Można jakoś tego niepotrzebnego rozpalania uniknąć?
Informacyjne: Lazar Smartfire 22 plus bufor500l
Z góry dzięki za pomoc

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwiększ histerezę kotla poniżej temperatury wyłączenia pomp. Pewnie i tak kocioł nie korzysta z niej. 
Myślę, że dobry pomysł, zwiekszylem z 10 na max czyli 30 i zobaczymy co będzie!
Mam ustawioną temp kotła na 78* czyli jesli zejdzie do 48* to się dopiero włączy, jesli dobrze myślę.



Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.