Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jagodkaa89 napisał:

Witam Jestem nowym urzytkownikiem pieca Lazar Prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników Liczę na waszą pomoc . Moja sytułacja wyglada następująco od ponad 3 tyg po zainstalowaniu pieca Przez Instalatora grzeje samą podłogówką Zalezało mi na uruchomienia pieca gdyż prowadzone są roboty wykonczeniowe . Dodam ze podłogówka jest w w kuchni korytarzach i łazience na dole . o gory korytarz i łazienka w domu jest okolo 15 stopni . grzejniki jeszcze nie podłączone . Przez pierwszy tydzień piec grzał ciągle gdyż nie było pogodówki. po zaiinstalowaniu pogodówki poprosiłem instalatora żeby właczył harmonogram i grzeje od 17do 7. piec Usawiony na 65 stopni dogrzewa do 57 58 . Mam zawór 4 drożny podłogowka z grupą mieszajacą na mieszaczu jest ustawione 43 i temepratura oscyluje kolo 40-45 . od tygodnia zacząlem kontrolować paracę  pieca . Dodam ze sterowanie pogodowe jest właczone na kocioł i na mieszacz. Problem polega na tym ze od 4 dni Codziennie  obeserwuje prace kotła i czas pracy na poszególnych mocach i piec pracuje więcej na 50% niż na 30% dodam że gdzies w stosunku 60 do 40 Procent wcześniej  gdy nie było pogodówki piec pracował więcej na 30 % teraz przez ten tydzień w nocy utrzymuje sie temperatura około -8 -12 stopni. Wczoraj czyścilem popielnik i w popielniku niedopalony Pelet 1/4 popielnika a popioł za popielnikiem bez spieków u góry też czysty . Mam regulator Ciagu kominowego. Przez 4 Dni spaliło przez 13 godzin pracy Dzinnnie 4 worki czyli około 15 kg za noc. Problem to Dlaczego Pracuje na 50 wiekszosci czasu i czemu  niedopalony pellet . Na mieszaczu przy podłogowce na zasiallaniu 32 stopnie powrot 30. i teraz jak jest pogówka właczona to wydaje mi sie że sterownik siłownik od zaworu 4 drozenego ciagle sie wyłacza i włacza bo światełka ciagle przeskakaują co jakiś czas . Ja jestem z okolic Wolbromia woj. Małopolskie Prosiłbym bardzo o porady i pomoc . Czekam na Wizyte Serwisanta z LAzara. i zoabcze co on na to powie. Nadmuch na 50 jest 45 na 30 jest 35 histereza 15 i 8 . Nie mam pojęcia gdzie jest problem . i Czy u was też pracuje więcej na 50%mocy?? w te mrozy i czy macie w popielniku niedopalony pellet. Kupiłem pellet na próbe BARLINEK.

U mnie tez w te mrozy teraz widze w informacjach czasy pracy na poszczegolnych mocach ze 50% powoli dogania moc 30% tak 50%/50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz mój dom odstał 3 lata bez wstawionych drzwi wejściowej i bramy garażowej posadzka wysezonowana i cała reszta tak jak pisałem wcześniej kocioł 15Kw bez sondy parter w podłogówce około 70 mkw góra grzejniki panelowe na każdy pokój czyli 4. Podłogówka przedpokój i łazienka grzejniki łazienkowe 3 sztuki 2 na dole i i jeden na górze w garażu jeden panelowy dom około 150 M2 razem z garażem. Kocioł chodzi od miesiąca i nie daje rady podbić temperatury do zamierzonej 22*C. Dom z cegły 24cm dziurawki zewnętrznie docieplony 12 cm styropian podłoga docieplona styropian 10 cm poddasze wełna minimum 10 cm. Nie jestem w stanie go wygrzać nie wiem co jest Kocioł 15 kw daje radę u innych a u mnie nie

Edytowane przez Adamo169
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dayzee napisał:

U mnie tez w te mrozy teraz widze w informacjach czasy pracy na poszczegolnych mocach ze 50% powoli dogania moc 30% tak 50%/50%.

To jest normalny objaw. Tylko wybrancoim, a chyba jest ich chyba ze dwóch na forum, trzyma na 30% i mają symboliczne spalanie przy takiej pogodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adamo169 napisał:

Giz mój dom odstał 3 lata bez wstawionych drzwi wejściowej i bramy garażowej posadzka wysezonowana i cała reszta tak jak pisałem wcześniej kocioł 15Kw bez sondy parter w podłogówce około 70 mkw góra grzejniki panelowe na każdy pokój czyli 4. Podłogówka przedpokój i łazienka grzejniki łazienkowe 3 sztuki 2 na dole i i jeden na górze w garażu jeden panelowy dom około 150 M2 razem z garażem. Kocioł chodzi od miesiąca i nie daje rady podbić temperatury do zamierzonej 22*C. Dom z cegły 24cm dziurawki zewnętrznie docieplony 12 cm styropian podłoga docieplona styropian 10 cm poddasze wełna minimum 10 cm. Nie jestem w stanie go wygrzać nie wiem co jest Kocioł 15 kw daje radę u innych a u mnie nie

Jak nie może wygrzac przy takiej temp mieszacza, to wyłącz pogodowke, zadaj max temp jaka możesz puścić na podłogę, żeby jej nie uszkodzić i trzymaj ciągle jedna temp. Inaczej jest, jak przestrzenie są zamieszkałe i zagracone. Niech chodzi, teraz musisz zakumulowac ciepło w murach, a potem będziemy się martwić ustawieniami, w celu ustabilizowania jego pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adamo169 napisał:

Giz mój dom odstał 3 lata bez wstawionych drzwi wejściowej i bramy garażowej posadzka wysezonowana i cała reszta tak jak pisałem wcześniej kocioł 15Kw bez sondy parter w podłogówce około 70 mkw góra grzejniki panelowe na każdy pokój czyli 4. Podłogówka przedpokój i łazienka grzejniki łazienkowe 3 sztuki 2 na dole i i jeden na górze w garażu jeden panelowy dom około 150 M2 razem z garażem. Kocioł chodzi od miesiąca i nie daje rady podbić temperatury do zamierzonej 22*C. Dom z cegły 24cm dziurawki zewnętrznie docieplony 12 cm styropian podłoga docieplona styropian 10 cm poddasze wełna minimum 10 cm. Nie jestem w stanie go wygrzać nie wiem co jest Kocioł 15 kw daje radę u innych a u mnie nie

Mam dom w podobnym stanie. Ciężko mi go nagrzać więcej niż 19,5 st.C. Zwróć uwagę, że gołe posadzki i ściany (nawet ocieplone) bardzo szybko pochłaniają ciepło i się wychładzają. Pod panele kładziesz zawsze podkład i folie, które też mocno izolują. Same panele i płytki to nawet nie wspominam. Nawet głupia farba podkładowa i zwykła na ścianach dociepla dom. Meble, ubrania i wszystkie inne graty akumulują ciepło i jak to wszystko będzie na miejscu to dużo łatwiej będzie ten dom dogrzać. Poza tym ciepło pochodzące ze wszystkich sprzętów RTV/AGD, ciepło wytwarzane przez wszystkie istoty żywe (ludzie, zwierzęta). To wszystko ma duży wpływ. Ustaw 18-19 stopni maksymalnie i niech się wygrzewa. Powyżej 19 stopni robotnicy mi narzekają, że się gorąco robi i są nonstop spoceni jakby robili w upale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 21:03, Gpycha1988 napisał:

Panowie u mnie dzisiaj -15 w domciu temperatura 24st. Bez sondy lamba bez reduktora ciągu kominowego bez nawiewu w kotłowni. Kocioł smar fire 22Kw. Spalanie 15kg doba. Jak człowiek pod jasną gwiazdą sie urodzi to i spalanie super.

Odpisz mi prosze na prywatna wiadomosc .pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć czy macie i gdzie założone czujniki. Ja mam jeden w zbiorniku na ciepłą wodę drugi za pompą na co a trzeci mi nie zamontował bo powiedział że nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, myślałem że może od powrotu 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem volt Polska sinus pro 500 do śmieciucha kiedyś, ale zapalarka ma strzał na 550w i nie dawał rady. Sprzedawał i miałem zamiar kiedyś kupić, ale wczoraj były cyrki z prądem u mnie. W ciągu minuty kilka razy włącz.-wyłącz. Potem było, jak już się rozpalał, to znowu. Ale się wystraszyłem, bo już po włączeniu i rozpaleniu coś inaczej sonda działała. Wygasiłem, odłączyłem od zasilania, kalibracje zrobiłem. Działa, ale jakoś inaczej. Może to wina pelletu, bo zasypałem, ale to ten sam, może ten pył ma wpływ, bo widziałem troszkę. Zaczęła bardziej regulować obroty. Nie, że coś źle, ale inaczej. Może to zbieg okoliczności. Ale zaraz zamówiłem volt sinus pro 1000, do zamontowania na ścianę i aku żelowy agm 40ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam sinus pro 1500 volta i smiga. Wiem, trochę wielki :) ale wczesniej miałem zapalarkę do eko i dawał śmiało radę

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tą histerezą nie bardzo łapę. Obecnie będą kładzione kafle na dole gdzie mam podłogówkę więc ją odłączyłem na rozdzielaczu grzeją tylko grzejniki panelowe i kawałek podłogówki na górze. Co by kafle nie poodpadały niech klej doschnie sobie same z siebie. temperatura na piecu zadana 70* ustawiłem histeryeze na 50% na 14 a 30% na 12 więc piec mało co chodzi na 100 % woda puszczona na mieszacz od panelowych na około 43 * a na podłogówkę około 26 czy aby to dobrze jak czytałem inni zadają h2 na 8* u mnie jakoś się to nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już zglupialem, codziennie piszę na kartce ustawienia zmieniam podawania a i tak tyle samo pali może ten kto ma ogrzewanie podłogowe to mniej spali ale przy samych grzejnika he to jest ciężko poniżej 23/4 kg na dobę to moja uwaga wiadomo że każdy ma inny dom. Ale tak jest u mnie a na ten wyciek niezdiagnozowany kupiłem coś takiego i jest spokój 

15486156125383512067464235132340.jpg

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moja rada. Zostawcie sobie kocioł na ustawieniach, przy których pracuje stabilnie i zostawcie. Z fizyką nie wygracie. Nowe domy mają inną charakterystykę. Starsze mają większe zapotrzebowanie na ciepło. Mi przy samych grzejnikach, 200m2, koniec lat 90, spalił średnio od 17.01 do 26.01 1,9 worka na dobę. Jestem zadowolony, bo pali tyle samo co węgla spalał śmieciuch. O listopada nie gmeram w ustawieniach dawek itd. Czasem testuję ustawienia krzywej i na termostacie pokojowym. Ja sprawdzałem spalanie w śmieciuchu, bo miałem wungiel w workach, żeby ograniczyć syf. Najważniejsze, żeby dać mu pracować, nie męczyć go ciągłymi zmianami. Poczekajcie do końca sezonu, odnieście spalanie do wungla, jeśli ogrzewaliście wcześniej. Wtedy będziecie mieli porównanie. Jeśli chcecie ograniczyć zapotrzebowanie na energię, to ograniczyć ubytki ciepła z budynku na wiosnę. Ja już wiem, że muszę docieplić strych i wymienić okna. Jak to zrobię w przyszłości, to podejrzewam, że spalanie spadnie. Jeśli gmeracie i spalanie na podobnym poziomie, to znaczy, że takie jest zapotrzebowanie budynku i elektronika o tym wie i dąży do tego , żeby je zbilansować. To są moje przemyślenia i wnioski z obserwacji. Ja jestem zadowolony, bo spala tyle co śmieciuch, koszty nie wzrosną, a nawet spadną, bo zaoszczędzę na mojej robociźnie. Mniej roboty, bo zasypie dwa razy w tygodniu i wyczyszczę prawie co dwa miesiące, wcześniej jak po spalonej tonie nie otwieram. A góry nie otwierałem od października. Ja już dawno zluzowałem portki. Niech się nasze sprzęty nie psują i dbają o ciepełko w naszych domach, o! Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamo169 napisał:

Panowie jak to jest z tą histerezą nie bardzo łapę. Obecnie będą kładzione kafle na dole gdzie mam podłogówkę więc ją odłączyłem na rozdzielaczu grzeją tylko grzejniki panelowe i kawałek podłogówki na górze. Co by kafle nie poodpadały niech klej doschnie sobie same z siebie. temperatura na piecu zadana 70* ustawiłem histeryeze na 50% na 14 a 30% na 12 więc piec mało co chodzi na 100 % woda puszczona na mieszacz od panelowych na około 43 * a na podłogówkę około 26 czy aby to dobrze jak czytałem inni zadają h2 na 8* u mnie jakoś się to nie sprawdza

Raczej h1 na 8. U Ciebie teraz kocioł przechodzi na 50% ze 100 przy 56, a na 30 wchodzi przy 58. Moim zdaniem i serwisu lepiej jak chodzi na wyższych temp. Ja mam 75, h2 na 15, a h1 to w zależności od temp na zewnątrz . Czasem 12, czasem 10, to zależy jak szybko dochodzi do zadanej. Ale 10 to ok. Przy 75 na kocioł i h215, możesz sobie ustawić h1 niżej jeśli Ci pasuje, jak szybko dochodzi do zadanej. Zadana to tylko po to, żeby jak jest małe zapotrzebowanie na cieplo nie nagrzewał się zbytni, tylko wchodzil w nadzór. Nie musi dochodzić do zadanej. Jak się zrobi cieplej, to będzie wchodził często w nadzór przy takiej zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie ogarniam tych histerez. A w sumie przy ustawionej temp. 75 kocioł i tak nagrzewa się do max 65 i spada i wacha się ciągle miedzy 30 a 50%. Nie był w nadzorze jeszcze w sensie że osiągnał zadaną. Nie wiem czego to powód bo palę Olczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, masz takie ustawienia dawki, przerw. Jak zrobi się cieplej, to będzie podchodził wyżej. Masz szansę, że jak będziesz grzał od termostatu, to nie wejdzie w nadzór przed dogrzaniem pomieszczeń. Histerezy, są to można powiedzieć progi przejść między mocami. Masz h1 na 10st i dlatego pracuje w takim zakresie temp. Obniż h1 na 8, to próg przejścia z 50 na 30 będzie przy 67 i tak będzie się poruszał. Jak chcesz, żeby pracował w zakresie temp np 63, to h1 na 12st. Ale im wyższa temp na instalację, tym wyższa temp na kotle, czyli h1 niżza, żeby woda chłodniejsza z instalacji mogła się mieszać z cieplejszą i nie wychładzać tak kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.