Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki metraż, jakie ocieplenie, z czego dom wybudowany, jakie okna :)?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 160m2 uzytkowej. Parter podłogówka+jeden grzejnik pod schodami+drabinka łazienka. Piętro 8 grzejników+ podłogówka korytarz,łazienka. Okna trzyszybowe. Styropian 15cm grafit. 

Polecam sterowanie ogrzewaniem Danfoss link. Grzejniki+podłogówka. Oto cały sekret. Pełna kontrola nad ciepłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ŁukaszL napisał:

Tak sama podłogówka. W nocy było - 10, w dzień -3, przepalił około 22kg /doba. 

Super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gpycha1988 napisał:

Dom 160m2 uzytkowej. Parter podłogówka+jeden grzejnik pod schodami+drabinka łazienka. Piętro 8 grzejników+ podłogówka korytarz,łazienka. Okna trzyszybowe. Styropian 15cm grafit. 

Polecam sterowanie ogrzewaniem Danfoss link. Grzejniki+podłogówka. Oto cały sekret. Pełna kontrola nad ciepłem

 

Właśnie jak się odkuję trochę po wykończeniu domu to planuję zamontować ten system. Mam bardzo podobny rozkład grzejników i podłogówki. Ile kosztowo Cię to wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dotychczasowy koszt to 6,5 tysiąca ale mysle ze rekompensuje to spalanie. W cene wchodzi główny sterownik, głowice, regulatory temperatury, regulator podłogówki oraz siłowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gpycha1988 napisał:

Polecam sterowanie ogrzewaniem Danfoss link. Grzejniki+podłogówka. Oto cały sekret. Pełna kontrola nad ciepłem

 

Witam

Też mam takie sterowanie, ale na wszystkich grzejnikach. Super sprawa :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gpycha1988 napisał:

Dom 160m2 uzytkowej. Parter podłogówka+jeden grzejnik pod schodami+drabinka łazienka. Piętro 8 grzejników+ podłogówka korytarz,łazienka. Okna trzyszybowe. Styropian 15cm grafit. 

Polecam sterowanie ogrzewaniem Danfoss link. Grzejniki+podłogówka. Oto cały sekret. Pełna kontrola nad ciepłem

 

Kolego z tym sterowaniem kociołek chodzi 24h/dobę czy ma przestaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie hydraulik ściągnął zawór tv 55* sam ten mieszajacy coś porobił że pompy się wyłączają i włączają nie chodzą cały czas jak było poprzednio tylko chwile i na nowo grzeje wodę i od nowa się za łączną czy to normalne jak u was pompy działają cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór odpowiadał za dogrzanie. Włączają Ci się, bo spadają poniżej temp wyłączenia. Uruchamiają się przy temp 55*, lekko przerwała zlad, wróci woda z instalacji chłodna, i wyłączy pompy.  Tak być nie może. Nie nagrzejesz. Taka jest konstrukcja kotl. 

Gon go, niech naprawi to co zepsuł i to jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem. Od 12.01.2019 mam zmienione ustawienia pieca i zamontowaną sondę lambda oraz sterowanie internetowe. Dzisiaj w domu musiałem upuścić wody z pieca (ściągnięcie drabinki do opłytkowania ściany łazienki) więc przy okazji wygaszenie pieca zabrałem się za odpopielenie go. Pojemnik na popiół był w 3/4 zapełnionymi spiekami. Przed zamontowaniem sondy lambda i zmianie ustawień spieków nie było wcale. Pellet cały czas ten sam. Z tego co zauważyłem to sonda dusi mi wentylator na każdym biegu o pełny zakres korekcji, czyli 15% (a mam ustawione dla poszczególnych biegów 65%/55%/45%, więc jest duszony do 60%/40%/30%). Na dodatek gdy wyłączę sondę lambda to piec szybciej dogrzewa się do zadanej temperatury. Zostawiłem ją wyłączoną aktualnie i zobaczymy w niedziele czy pojawią się jakieś spieki. 
 

Aktualne ustawienia:
20s/6s/65% 12,5% tlen
30s/5s/55% 10,5% tlen
60s/4s/45% 8,5% tlen

Stare ustawienia:
16s/4s/70%
28s/4s/55%
56s/4s/40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady ok, ale martwiące są te spieki i dość wolne osiąganie zadanej temperatury przy włączonej sondzie. Przed wizytą serwisanta miesiąc paliłem na ustawieniach jakie dali instalatorzy i nie było żadnych spieków. To jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Mam co prawda inny kociol. Ale po montazu i odpaleniu przez serwisanta wentylator nic nie modulowal. Dopiero po moich intensywnych " zabawach" z fuzzy logikiem sondy dziala wszystko w miare poprawnie. Troche zajelo to czasu zeby dobrac parametry. Mam to szczescie, ze w serwisowych ustawieniach mam wejscie na parametry sondy.  I niezaleznie ile sie sypnie peletu w danym cyklu, wentylator moduluje na tyle sprawnie, ze uzyskuje w miare stabilny plomien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo sondy nie mam możliwości włączenia Fuzzy Logica. Funkcja niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie włączyć fuzzy logic dla modulacji mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
11 minut temu, linxus napisał:

Gdzie włączyć fuzzy logic dla modulacji mocy?

Poprzednie to to bylo fuzzy logic sondy. Modulacje kotla wlacza sie jak ponizej. U siebie mam standard, ze wzgledu na obecnosc bufora

 

Sonda 2.JPG

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Visitor1230 napisał:

Lazar ma okrojona wersje oprogramowania od Pluma. I podejrzewam, ze tego nie ma . Albo nie ma do tego dojscia. Mam to u siebie w ustawieniach serwisowych 

Sonda.JPG

Kolego uwierz mi, zmieniałem, kombinowałem już z tymi ustawieniami w naszym sterowniku i nic to nie dawało. U nas jest bardzo znikomy zakres ustawień. Jak nie reagowała, tak nie reagowała. Zaczęła reagować i trzymać tlen w zakresie zadanej wartości dopiero po dostarczeniu odpowiedniej ilości powietrza do kotłowni. Teraz reguluje. A jak jesteś w temacie, jak piszesz, to podaj za co są odpowiedzialne poszczególne parametry A,B,C. Co każdy z nich powoduje i na co wpływa, to wtedy koledzy będą mogli wprowadzać korekty u siebie świadomie, wiedząc co za co odpowiada i nie będą chodzić po omacku, na pałę, tylko dobiorą sobie do własnych potrzeb i warunków odpowiednią wartość. Każdy sterownik jest inny i kocioł jest inny i Plum dla każdego dobiera inne wartości, ale wpływ poszczególnych parametrów jest ten sam. Bardzo kolegom pomożesz podając po swoich doświadczeniach za co one odpowiadają. Bo chyba obserwowałeś podczas regulacji zmiany, które następowały, chyba że zaczynając regulację wiedziałeś już i byłeś świadomy co regulujesz. Ja osobiście tych parametrów nie ruszam, bo jak pisałem wcześniej, sonda spełnia swoją role, ale musiałem zadbać o odpowiednie warunki do jej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.