Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odkopie juz poruszany wczesniej watek ktory obil mi sie juz o oczy kilka stron wczesniej,a mianowicie praca sondy,a dokladniej mowiac chodzi mi o zadana i o aktualna ktora znacznie odbiega od zadanej zazwyczaj srednio o 2%...

-nawiem do kotlowni fi 150 

-brak regulatora ciagu kominowego(komin systemowy o ile dobrze pamietam fi 180,a rura z kotla bezposrednio do komina fi 120)

-dysze ustawione przez serwisanta, nic nie zmienialem

-korekta sondy 25%

-min nadmuch 20%

 

 

7C206C60-E9A8-4333-8EBF-9EC7E2FC4BAD.png

AB58B88D-4A87-46AA-8FB8-460B4BB05A02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Odkopie juz poruszany wczesniej watek ktory obil mi sie juz o oczy kilka stron wczesniej,a mianowicie praca sondy,a dokladniej mowiac chodzi mi o zadana i o aktualna ktora znacznie odbiega od zadanej zazwyczaj srednio o 2%...
-nawiem do kotlowni fi 150 
-brak regulatora ciagu kominowego(komin systemowy o ile dobrze pamietam fi 180,a rura z kotla bezposrednio do komina fi 120)
-dysze ustawione przez serwisanta, nic nie zmienialem
-korekta sondy 25%
-min nadmuch 20%
 
 
7C206C60-E9A8-4333-8EBF-9EC7E2FC4BAD.thumb.png.972b6349f520f41462eda7b79030319b.png
AB58B88D-4A87-46AA-8FB8-460B4BB05A02.thumb.png.fac3232aee4ccf078ce5aaa7d3b11225.png
Jak to się stało że przy takiej samej temp kotła raz pracuje na 30% a raz na 100%?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MiSf22 napisał:

Witam!

Odkopie juz poruszany wczesniej watek ktory obil mi sie juz o oczy kilka stron wczesniej,a mianowicie praca sondy,a dokladniej mowiac chodzi mi o zadana i o aktualna ktora znacznie odbiega od zadanej zazwyczaj srednio o 2%...

-nawiem do kotlowni fi 150 

-brak regulatora ciagu kominowego(komin systemowy o ile dobrze pamietam fi 180,a rura z kotla bezposrednio do komina fi 120)

-dysze ustawione przez serwisanta, nic nie zmienialem

-korekta sondy 25%

-min nadmuch 20%

 

 

7C206C60-E9A8-4333-8EBF-9EC7E2FC4BAD.png

AB58B88D-4A87-46AA-8FB8-460B4BB05A02.png

Ciąg też ma znaczenie przy wartości tlenu. Generalnie z info serwisu mieści się w normie, ale lepiej pali jak jest w okolicach zadanej. Raczej regulator by się przydał. Jaka masz temp spalin na poszczególnych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gunman napisał:
6 minut temu, MiSf22 napisał:
Witam!
Odkopie juz poruszany wczesniej watek ktory obil mi sie juz o oczy kilka stron wczesniej,a mianowicie praca sondy,a dokladniej mowiac chodzi mi o zadana i o aktualna ktora znacznie odbiega od zadanej zazwyczaj srednio o 2%...
-nawiem do kotlowni fi 150 
-brak regulatora ciagu kominowego(komin systemowy o ile dobrze pamietam fi 180,a rura z kotla bezposrednio do komina fi 120)
-dysze ustawione przez serwisanta, nic nie zmienialem
-korekta sondy 25%
-min nadmuch 20%
 
 
7C206C60-E9A8-4333-8EBF-9EC7E2FC4BAD.thumb.png.972b6349f520f41462eda7b79030319b.png
AB58B88D-4A87-46AA-8FB8-460B4BB05A02.thumb.png.fac3232aee4ccf078ce5aaa7d3b11225.png

Jak to się stało że przy takiej samej temp kotła raz pracuje na 30% a raz na 100%?

Pewnie ma h1 większe od h2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tlenem jest roznie tak tez mnie zastanawia czy ta roznica w tlenia z odczytu sondy jest do zniwelowania ustawieniem dysz czy raczej juz tylko chodzi o regulator...

wujek ma znow problem nie problem nie wiem,ale sytuacja jest odwrotna do mojej bo ma tlenu mniej niz ma zadane i prace sondy widac u niego a u mnie praktycznie wogole

Edytowane przez MiSf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Sonda nie trzyma nic na sztywno. Sonda mierzy i daje impuls do wentylatora. Ma trzy parametry PID, ktore w serwisowych mozna regulowac. Jezeli tlenu jest mniej niz zadane to:

1 za duze podawanie

2 albo za malo powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
4 minuty temu, Gunman napisał:

Trzyma na sztywno obroty wentylatora

Sonda ma na celu dobierac na biezaco obroty wentylatora. Ma za zadanie utrzymac plomien w jego efektywnym zakresie. Pierwszy czynnik to ustawienia PID ( moc kotla). Zaleznie od poziomu mocy i dobrynych Przez PID obrotow. Korekcja obrotow nastepuje w przypadku wachan poziomu tlenu w spalinach. Np nierownomierne podawanie pelletu. Dzieje sie tak, gdy np jest juz duzo pylu na dnie zbiornika. Zakres korekty, czulosc, stopien korekty mozna ustawic w PIDzie sondy. 

Ustawienia sondy.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ciekawe ale nawet na mysl mi nie przyszlo aby te parametty zmieniac...moj kociol a raczej sonda nie wiele moduluje raczej chodzi caly czas na tych samych obrotach wentylator tyle ze po korekcie 25% od zadanej:/ u wujka widac prace tej sondy u mnie niestety nie widac co nie mowie ze jest zbedna ale nie widac aby modulowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na ustawieniach fabrycznych mi tez nic nie modulowalo. Zaczalem doswiadczalnie sie bawic zeby wyjarzyc reakcje na palniku. I obecnie plynnie mi moduluje. Wpadnie troche mniej pelletu w zwiazku z tym tlen idzie do gory, nadmuch sie zm niejsza. I odwrotnie.

Ponizej 8% tlenu moze zaczac sie kopcenie z komina. A przy np 6,5 to juz ladnie dymi.

Edit. zanim zaczniecie grzebac pozapisujcie sobie ustawienia

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inny kocioł, na temat sondy były rozmowy z Lazarem. 

Dla kolegi @Gunmanchodziło o to, że sonda zbija obroty wentylatora o korektę od wartosci zadanych nadmuchu na poszczególnych mocach i niżej nie pójdzie. Jeśli masz odpowiedni nawiew do kotłowni, to sonda działa w odpowiednich momentach. Kiedyś próbowałem zmieniać te parametry, u nas wyglądają one troszkę inaczej i nie wynosiło to nic do pracy sondy, tak też twierdzi serwis. Plum tak dobra i należy tak zostawić. Jak jest wszystko dobrze, to sonda działa ładnie. Reguluje nadmuchem, ale tylko do zadanej korekty. My nie mamy takiej jak Ty np. Mamy max 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.