Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma E, 12kW, problem z PID


sigmae12kw

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko niech wszystkie nastawy podstawowe zapisze bo polecą w kosmos przy aktualizacji

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko ładnie , wszystko pięknie tylko dla czego dzwignia klapki na wentylatorze jest w pozycji zamkniętej, to po pierwsze po drugie żeby to  wszystko hulało brakuje mi w tej instalacji pompy kotłowej- powrotu. Różnica temperatur pomiedzy zasilaniem a powrotem max 7 stopni . Wcale mnie nie dziwi wykres takiego spalania. Racja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być zamknięta... Tam pod dźwignia jest śruba z motylkiem która blokuje przesłonę w pozycji otwartej na stałe. Ale fakt lepiej sprawdzić czy oby napewno ktoś tego w innej pozycji nie zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobrze wiem gdzie jest śruba z motylkiem i do czego służy. Tylko żeby tą śrubką zablokować przesłonę trzeba dźwignie przesunąć akurat w odwrotnym kierunku jak na zdjęciu no chyba że ta dźwignia lata swobodnie jak żyd po pustym sklepie ale na moje oko chyba mam rację, zaznaczam chyba, najlepiej niech się wypowie właściciel  a dyskusja pomiędzy nami mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Więc po co dyskutujesz? Napisałeś ja napisałem czekamy na właściciela.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel wgrał nowe oprogramowanie, więc przywrócił ustawienia fabryczne i już tu nie wróci, skoro wszystko działa :-)

A jak wrażenia @Darekgraz nowej turbinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo pozytywne.

Tylko muszę posiedzieć dłużej w domu aby obniżyć trochę moc minimalną oraz zamontować RCK bo dopiero teraz widać jak ciąg kominowy nie pozwala na utrzymanie prawidłowych obrotów na niskich mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym wypadku dokładnie obserwowałem obroty w widoku ekranu serwisowego.

I sytuacji takich że sterownik zadaje obroty na przykład 350 a ciąg kominowy kręci do 400 450. wystarczyło uchylić drzwiczki kotła lub otworzyć wyczystkę komina i sytuacja się poprawiła jeśli chodzi o obroty zadane i aktualne.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czegoś takiego nie widziałem, u mnie minimum jest na 193 (podawanie 1s, przerwa 100s), więc przeciąga może o 20. Bardziej to łaczyłem ze sterowaniem silnikiem, bo wysterowanie wypada najczęściej na 14, nawet rozważałem słabszą dmuchawę, żeby trochę podjechać w górę na charakterystyce.  Więc jestem ciekaw, jak to u Ciebie wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darekgra napisał:

I sytuacji takich że sterownik zadaje obroty na przykład 350 a ciąg kominowy kręci do 400 450. wystarczyło uchylić drzwiczki kotła lub otworzyć wyczystkę komina i sytuacja się poprawiła jeśli chodzi o obroty zadane i aktualne.

U mnie nad morzem jak wieje  to potrafi nawet przebić o 300 obrotów.  Wręcz wskazany RCK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, są otwory w retorcie:
ww1.png

Dzwoniłem na serwis wyjaśniać sytuację. Ja miałem sterownik wymieniany zaraz po uruchomieniu kotła. Ekran robił się biały i brak reakcji na dotyk, działo się tak po uruchomieniu podajnika, jak podajnik przestał działać, ekran odżywał. Może być tak, że serwisant wsadził sterownik ze starym softem, ale to gdybanie, bo nie miałem wtedy takiej widzie jak teraz. Soft zmieniony:
ww2.png
ww3.png

Pali się tak sobie:
ww4.png

Jutro doczytam wasze wypowiedzi. Ktoś wiedzę o pompie kotłowej pisał. Zastanawiam się czy by jednego z zaworów nie przestawić na ochronę powrotu.

Dzisiaj odpaliłem piętro, zaczynam wygrzewać wylewki. Jutro zobaczę jak to będzie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sigmae12kw napisał:

Sprawdziłem, są otwory w retorcie

Sprawdź jeszcze korone, ja miałem kociołek z 2019, otwory w talerzu były a korona bez przesłony.

Najnowszy soft to 3.6.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH

Podobno przy wgraniu softu wszystko się czyści. Dzisiaj dałem ustawienia fabryczne i konfiguracja od nowa ale co dziwne to nie wyczyściło mi dodanego zaworu Defro MZ.

@Darekgra

Może coś tam wypatrzysz na tym zdjęciu. Wrzuć z internetu poglądowe tej przesłony.
1.png

 

Wykres od wczoraj. Włączone grzanie góry na 25st. przez 3 dni.
2.png

Góra wygląda już lepiej. Spaliny po 100 parę stopni. Za bardzo leci na dół.
Na piecu jest ustawione 62st. cwu 42st, parter 50st, piętro 25st.
Próg załączania pomp 50st. Coś z tym progiem można podobno pokombinować. Czytam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo na tym moim zdjęciu widać

received_869592463857987.jpeg

Ale chodzi o to wypełnienie pomiędzy wypustkami.

https://images.app.goo.gl/z2yB9DmezAWfwd7g6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocencie ten płomień. Zdjęcie zrobione podczas pracy, dmuchawa pokazywała 96%.
Stary groszek spalony. Od wczoraj nowy gorszek Sobianek, EKOGROSZEK LEW 29-27 MJ/kg 1000 kg
https://sobianek.pl/sklep/ekogroszek-lew-29-27-mj-kg-1000-kg/

Kaloryczność – 27-29 MJ/kg
Zawartość siarki – max. 0,6%
Zawartość popiołu – max. 5%
Zawartość wilgoci – 5-12%
Wymiar ziarna – 5-25 mm
Zdolność spiekania – max. 10

Jestem początkującym palaczem. Widać spieki. Spieki podobno powoduje za dużo powietrza.

Jak na PID zmniejszyć nadmuch? Jest w menu korekta powietrza. Dać na minus? Ile na początek?

20201202-182154.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby zmniejszyć powietrze robisz korektę na minus.

Ja bym jednak zaczął od porządnego wyczyszczenia kotła.

Te niby spieki są koksowe czy żużlowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć 3 śruby w talerzu, zdejmij talerz i koronę. Wyczyść wszystko, łacznie z ewentualnym nagarem z fajki. Potem zdejmij klapkę pod palnikiem i wentylator. Wyczyść wszystko z z całego tunelu powietrznego. Odkurz turbinkę i łopatki wentylatora.

Przed montażem sprawdź stan sznura w talerzu, uszczelek klapki i wentylatora.

Czyszczenie wymiennika i czopucha, ewentualnie komina swoją drogą.

Dopiero teraz możesz regulować powietrze. Mam identyczną retortę i paliłem sobiankiem lwem - płomień był idealnie równiutki, u Ciebie jest lipa.

No i jak już wszystko wyczyścisz, to Lew na 3.6.3. pali się na standardowych nastawach fabrycznych, co najwyżej dasz trochę korekty powietrza na minus, jeśli sobianek trochę potanił węgiel w tym sezonie na kaloryczności. Spieków to już raczej nam po czyszczeniu nie sfotografujesz, bo do końca sezonu ich nie zobaczysz.

 

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.