Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 24 - Problem Z Ustawieniem


Alyaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj gilal!

Dziękuję za zainteresowanie. Bardzo sobie cenię każdą pomoc.

Test dmuchawy jest dobry.Wyczyszczę jeszcze kanał nadmuchowe i retorykę.Kiminero trochę to potrwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom w serwisowym aby co jakiś czas sterownik sam sprawdzał automatycznie dmuchawę i czy kanały nie są przypchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, komora nadmuchowa palnika była czysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po czyszczeniu kotła.Jeszcze chyba nigdy nie był  taki czysty.Kanał nadmuchowy był czysty.Opróżniłem także zbiornik zasypowy i wyczyściłem retortę - była trochę przytkana pyłem węglowym.Mam też pewne spostrzeżenia a mianowicie moje ostatnie worki,które  ostatnio wsypałem to prawie orzech a nie ekogroszek - granulacja to w większości 30 /40 a nie 5/25.Nie zwróciłem na to uwagi.Piszę o tym bo może ktoś przegląda ten temat i może się również spotkać z takim problemem. Na pewno inaczej spala się na retorcie drobny a inaczej gruby węgiel.Długo to wszystko trwało,ale nie jestem już taki sprawny na stare lata.Nie będę już dzisiaj rozpalał,postaram się jutro o inny ekogroszek to rozpalę.

Na razie bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.Jutro się odezwę.

P.S.  Poprzednie posty pisałem na smartwonie i teraz zauważyłem,że za żadne skarby nie chciał przyjąć słowo "  retorta " tylko zmieniał na "retoryka " za co bardzo przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze można ustawić start pomp przy wyższej temp. bo widać na piecu było 41° pompki dalej pracowały i zchładzały kociołek. Ja u siebie mam start przy 50°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obiecałem zdać sprawozdanie z dzisiejszego dnia mojej heroicznej walki z kotłem DEFRO.

Kupiłem na próbę kilka worków innego ekogroszku i rozpaliłem ok.godz.12,30.Zadaną temp.65 st.uzyskałem ok.godz.15,30

Ustawienia na których rozpalałem i które są do chwili obecnej są:

moc kotła - 100%

Korekta powietrza - 0

Min.temp.powrotu 55 st.

PID

Czas podawania - 6 sek

Przerwa podawania - 72 sek.

Siła nadmuchu 35 %

Podtrzymanie

Praca - 4 sek

Przerwa - 15 min

Wentylator w podtrzymaniu

Praca 10 sek

Przerwa 7 min

Jakie są moje spostrzeżenia ?

Ok.godz.18 zmniejszyłem temp. na piecu na 61 st. i natychmiast temp.na piecu wzrosła do 67 st.a kocioł wszedł w tryb nadzoru więc z powrotem temp. na 65 i tak jest do chwili obecnej.

Trwało to tak długo bo chciałem uniknąć falstartu.

Podaję parę zdjęć i chciałbym prosić o ocenę palnika czy coś należy zmienić w ustawieniach.

Pytanie do kol.gilal:

Jak ustawić automatyczny test dmuchawy w ustawieniach serwisowych jeśli nie mam kodu dostępu ?

Pytanie do kol.kiminero:

Jak zmniejszyć czułość siłownika mieszacza ?

post-70060-0-42113400-1487018979_thumb.jpg

post-70060-0-40020600-1487019007_thumb.jpg

post-70060-0-27318200-1487019048_thumb.jpg

post-70060-0-21958600-1487019113_thumb.jpg

post-70060-0-42154200-1487019136_thumb.jpg

post-70060-0-19399700-1487019170_thumb.jpg

post-70060-0-11104000-1487019220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kod 5162 i tam przy końcu masz automatyczne testy dmuchawy. Wchodzisz i uaktywniasz

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję !

Praca pieca jak do tej pory bez zarzutu.Kto by pomyślał,że tak może się palić ekogroszek z Castoramy - cbociaż prawdē möwiąc jest droższy od dotychczasowego.

Martwię się tylko trochę w/g mnie niską temperaturą spalin.Co można zrobić żeby ją podwyższyć,a nienaruszyć dotychczasowej stabilności pieca ? Wydaje mi się,że powinna być w granicach 120 - 140 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sigmie też są niskie spaliny. Możesz jeszcze sprawdzić i wyczyścić czujnik spalin, ale to raczej wychodzi z takiej konstrukcji kotła i zawirowaczy spalin. Można na upartego wyjąć jeden rząd zawirowaczy i pewnie spaliny pójdą w górę. Ale myślę, że to mija się z celem tego pieca (5 klasa). Sterownik też dąży do tego aby spaliny nie były wysokie jeżeli piec daje rade do osiągnięcia zadanej.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dziękuję za pomoc.Dzięki takim osobom jak kol.kiminero i kol.gilal nie skończę tak jak Don Kichot walczący z wiatrakami heroicznie ale bezskutecznie.

Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kol.kiminero:

Jak zmniejszyć czułość siłownika mieszacza ?

 

Widzę, że wróciłeś na prostą. Super.

Z tą czułością mieszacza to jest tak, że jeśli siłownik przesterowuje ci temperaturę zadaną zaworu raz w górę, raz w dół, to można zmniejszyć skok jednostkowy zaworu, by zmiany były delikatniejsze. Masz fabrycznie skok 5%, to można spróbować korekt 3%. Nie widzę tego w działaniu bieżącym, więc czy to jest problemem nie wiem. To już jest "dopieszczanie" sterowania i jak masz czas się bawić to eksperymentuj.

 

Pogodówkę widać wyłączyłeś. Dlaczego? Według mnie warto z niej korzystać, ale jak ją uruchomisz, to zmniejsz ochronę powrotu do 50. Już wcześniej pisałem, że 55 to sporo jak na kocioł węglowy, a tak naprawdę przez większość czasu i tak będziesz miał wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kiminero !

Dziękuję za dokładne wytłumaczenie.Niektóre terminy nie są dla mnie zrozumiałe ale uczę się.Co do pogodówki to przyznaję sie,że bałem się załączyć ponieważ nie wiedziałem co tak naprawdę było przyczyną tych moich kłopotów.Teraz już wiem že to wina węgla.

Oczywiście zastosuję się do Twoich rad,które traktuję jako zalecenia bo jakże mogłoby być inaczej.

Mam jeszcze takie pytanie : na stronie Defro jest aktualizacja do mojego sterownika K1Pv4.Zastanawiam się czy mam ją u siebie zastosować jeśli ta którą posiadam sprawuje się dobrze?Czy są tam jamieś istotne zmiany? Może wypowie się na ten temat też ktoś kto już to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wgrać aktualizację bo zawsze są to jakieś poprawki softu. Tylko trzeba liczyć się z tym, że po wgraniu sterownik będzie miał ustawienia fabryczne. Warto sobie spisać swoje nastawy typu ustawienie zaworu, krzywa grzewcza, start pomp i to co dla Pana jest istotne. Trzeba też wykonać ponownie kalibrację paliwa.

Ja zawsze staram się aktualizować jak pojawi się coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to trzeba zrobić ? Kompletnie nie mam pojęcia.Rozumię,że należy ściągnąć ten plik na komputer (pendrive) a następnie wgrać do sterownika - tylko w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku pdf instrukcja aktualizacji

szybka instrukcja:

- ze strony Defro ściągnij plik z odpowiednim oprogramowaniem "K1xxx wer.x.x.x.zip" następnie  rozpakuj i skopiuj plik xxx.bin na wcześniej sformatowany pendrive.

- wyłącz sterownik bocznym przyciskiem zasilania (czerwony przełącznik)

- włóż pendrive w gniazdo USB (ekran sterownika z boku z prawej strony)

- włącz sterownik i aktualizacja sama się zainstaluje/ zaktualizuje nowe oprogramowanie (wyświetli się na ekranie sterownika pasek postępu aktualizacji plus jakiś bip!)

- koniec aktualizacji samoczynnie załączy się sterownik (wyświetli się ekran powitalny i wybór mocy kotła) wyciągnij pendrive, zrób ponowne ustawienia, takie jakie miałeś do tej pory (moc kotła, korekty nadmuchu, ustawienia zaworu/ ów) dosyp węgla i niech się pali ;-)

 

ps. po aktualizacji korekty powietrza najlepiej daj na "0" zero i najlepiej po jakimś czasie sprawdź jak się spala, dlatego, że wprowadzone modyfikacje mogą być na lepsze i nie mam powodów do zmiany "od razu" pewnych opcji... sprawdź i dopiero wprowadź korekty moc kotła a głównie nadmuchu powietrza.

Pozdrowionka

Instrukcja aktualizacji oprogramowania.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive format do fat32, na niego wrzucasz plik z aktualizacją, wyłączasz sterownik "pstryczkiem" z boku, wpinasz pendrive z boku do sterownika i włączasz sterownik. Czekasz aż się zaktualizuje i sterownik sam się uruchomi. Wyjmujesz pendrive :) Musisz pamiętać aby przy starcie sterownika wybrać swój palnik oraz jego moc (oczywiście jak nie zdążysz możesz potem sam wejść w serwisowe i wybrać swój palnik) :)

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nawet dla @Ryszard53 nie są one uniwersalne. Dowód masz powyżej (zmiana granulacji paliwa skończyła się kapitulacją kotła). Poza tym tam rządzi PID i nie wiemy dokładnie jak wygląda algorytm.

 

Postawiłeś tezę, którą od lat wszyscy na forum obalają, że nie ma czegoś takiego jak ustawienia uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.